اشتراک گذاری

تعمیر برد هارد

تمامی دستگاه‌هایی که همه ما از آن‌ها استفاده می‌کنیم شامل: موبایل، تبلت، لپ تاپ، کامپیوتر و … دارای هارد هستند از این‌رو به راحتی می‌توانیم اطلاعات خود را در آن‌ها ذخیره و نگهداری کنیم. هارد از نظر ساختاری دارای دو نوع اینترنال (داخلی) و اکسترنال (خارجی) است.

اصولا به هاردی که درون دستگاه به عنوان یک حافظه داخلی قرار می‌گیرد، هارد اینترنال یا هارد داخلی می‌گویند. البته هارد اکسترنال یا خارجی نیز مانند هارد اینترنال است اما به گونه‌ای طراحی شده است که بتوان آن را به عنوان یک حافظه جداگانه خارج از دستگاه نگهداری کرد و از طریق پورت USB به لپ تاپ یا کامپیوتر متصل کرد.

از مدل ساختاری هارد که بگذریم به برندهای مختلف آن می‌رسیم که از این نظر دارای انواع متعددی است. چراکه شرکت‌های مطرح زیادی از جمله توشیبا، سامسونگ، فوجیستو، سیگیت، وسترن، مکستور و هیتاچی در زمینه تولید هارد فعالیت می‌کنند. البته جدا از مسئله تولید هارد، کیفیت حرف اول را می‌زند.

انواع هاردهایی که کمپانی ها تولید می‌کنند از باکیفیت‌ترین هاردها هستند. اما کیفیت بالا به معنای خراب نشدن هارد نیست چراکه بروز مشکلات ناگهانی مانند نوسان برق، وارد شدن ضربه شدید به هارد یا ریختن مایعات بر روی آن موجب خرابی یا حتی سوختن هارد می‌شود. بنابراین ممکن است اطلاعات شما به خطر بیافتد.

نمایندگی رسمی هارد به عنوان معتبرترین مرکز ارائه‌دهنده خدمات فروش و تعمیرات برد هارد از کارشناسان مجربی برخوردار است که مشکلات هارد را طی عیب‌یابی دقیق، تعمیرات حرفه‌ای و همچنین تست و بررسی جهت اطمینان از عملکرد صحیح آن برطرف می‌کنند. از این‌رو می‌توانید تعمیرات و بازیابی اطلاعات هارد را با اطمینان خاطر به این مرکز بسپارید.

 

تعمیر برد هارد

تعمیر برد هارد به صورت تخصصی

خرابی برد هارد یا سوختن آن ارتباط مستقیمی با از بین رفتن اطلاعات ذخیره شده بر روی هارد دارد. از این‌رو به محض اینکه متوجه شدید برد هارد شما آسیب دیده است باید تعمیر هارد را به یک فرد متخصص و حرفه‌ای بسپارید که به صورت اصولی هارد دستگاه شما را تعمیر کند چراکه هرگونه اشتباه در تعمیر برد هارد نه تنها موجب می‌شود اطلاعات شما به طور کامل از بین برود بلکه موجب می‌شود که هارد دستگاه شما کاملا از دست برود.

خوشبختانه کارشناسان نمایندگی رسمی هارد از تخصص بالایی در زمینه تعمیر برد هارد برخوردار هستند از این‌رو یکی از خدمات ویژه‌ای که این مرکز به کاربران هارد ارائه می‌دهد، تعمیر برد هارد به صورت کاملا تخصصی و حرفه‌ای است.

اینو بخون حتما به کارت میاد: ریکاوری لپ تاپ بدون نرم افزار

نشانه‌های سوختگی برد هارد 

نشانه‌های سوختگی برد هارد متناسب با حالت‌های مختلفی که ممکن است برای آن ایجاد شود متفاوت است. برای مثال اگر پس از روشن کردن لپ تاپ یا کامپیوتر متوجه شدید که سیستم نمی‌‌تواند هارد را شناسایی کند، مطمئن باشید که برد هارد دستگاه شما سوخته است.

اما درصورتی که پس از روشن شدن دستگاه متوجه شدید که هارد به درستی کار نمی‌کند به گونه‌ای که بخشی از اطلاعات را نشان می‌دهد اما بخشی دیگر را نه، به این معناست که برخی از خازن‌های برد هارد سوخته‌اند. البته عوامل دیگری مانند شنیده شدن صدای قطعات هارد و استشمام بوی سوختگی نیز نشان‌دهنده سوختگی برد هارد هستند.

نشانه‌های سوختگی برد هارد

دلایل خرابی برد هارد 

نوسان برق

نوسان برق یکی از مشکلات رایجی است که متاسفانه به دلیل عدم استفاده از رابط مناسب موجب آسیب‌دیدگی شدید برد هارد می‌شود. البته نوسان برق تنها به برد هارد آسیب نمی‌زند بلکه ممکن است باعث سوختن آی سی کنترل هد نیز بشود. از این‌رو استفاده از یک رابط مناسب را هنگام متصل بودن دستگاه به جریان برق جدی بگیرید.

وارد شدن ضربه شدید به هارد

یکی دیگر از عواملی که موجب خرابی و حتی سوختن برد هارد می‌شود، وارد شدن ضربه شدید به دستگاه است. از این‌رو حین جابجایی دستگاه خود به ویژه زمانی که روشن است مراقب باشید تا ضربه شدیدی به آن وارد نشود.

ریختن مایعات بر روی هارد

ریختن مایعات بر روی دستگاه موجب خیس شدن هارد آن می‌شود. خیس شدن هارد نیز نه تنها آسیب مستقیمی به برد هارد وارد می‌کند بلکه موجب سوختن اجزای اصلی هارد مانند ROM می‌شود. توجه داشته باشید که در برخی از هاردها امکان تعویض ROM سوخته وجود ندارد از این‌رو هارد سوخته و به طور کامل از دست می‌رود.

نمایندگی هارد 

نمایندگی هارد از معتبرترین مراکز فروش و تعمیرات هارد است که از نیروهای مجرب و متخصصی در زمینه تعمیر هارد برخوردار می‌باشد که دارای مهارت و تخصص ویژه‌‌ای در زمینه تعمیر هر یک از قطعات هارد هستند. بنابراین مشکلات هارد را با دقت و حساسیت بالایی در مدت زمان کوتاهی برطرف می‌کنند.

از این‌رو می‌توانید در صورت بروز هرگونه مشکلی در هارد به شعبه‌های مختلف این مرکز مراجعه کنید و تعمیرات هارد را با اطمینان خاطر به کارشناسان نمایندگی هارد بسپارید.

5/5(1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩