اشتراک گذاری

تعمیر مین برد تلویزیون

تعمیر مین برد تلویزیون یکی از خدمات مهمی است که در زمان خرابی مین برد توسط تعمیرکاران مجرب ارائه می شود. با توجه به اینکه مین برد یکی از قطعات کاربردی در تلویزیون است، با خرابی آن، عملکرد کلی تلویزیون با اختلال مواجه می شود. خرابی این قطعه دارای نشانه ها و علائمی است که کاربران می توانند به اختلال در آن پی برده و برای تعمیرات تلویزیون اقدام نمایند.

تعمیر مین برد تلویزیون

مهم ترین دلیل خرابی مین برد تلویزیون

مین برد یا برد مادر را می توان به عنوان یکی از اصلی ترین قطعات تلویزیون به شمار آورد. چرا که روی مین برد پردازنده تلویزیون، رم، ورودی صدا، ورودی تصویر، USB ، HDMI و غیره قرار دارد. در واقع اصلی ترین دلیل خرابی مین برد به استفاده از کابل های نا مرغوب و غیر اورجینال HDMI مربوط می شود.

کابل های غیر اصل و بی کیفیت باعث سوختن سی پی یو شده و در نتیجه منجر به خرابی مین برد می شوند. چنانچه مین برد دچار خرابی شود، می توانید برای تعمیر مین برد یا تعویض آن از تکنسین هایی که در مراکز معتبر تعمیرات تلویزیون فعالیت می کنند، درخواست کمک نمایید.

علائم خرابی مین برد تلویزیون

نشانه هایی برای خرابی مین برد وجود دارد که در صورتی که آن ها را مشاهده کردید، می توانید برای تعمیر مین برد تلویزیون اقدام نمایید. این علائم از قرار زیر هستند:

  • تلویزیون روی نمایش لوگو هنگ می کند.
  • مدتی پس از روشن کردن تلویزیون، دستگاه به صورت خودکار خاموش می شود.
  • پس از اینکه تلویزیون خاموش می شود، تنظیمات آن به حالت قبلی بر می گردد.
  • صدای تلویزیون ضعیف شده و یا قطع می شود.
  • رنگ های تصویر در تلویزیون درهم و به صورت نگاتیوی به نمایش درمی آیند.
  • تلویزیون به حالت استند بای رفته و دیگر روشن نمی شود.
  • با خروجی های AV و HDMI تصویری در تلویزیون نمایش داده نمی شود.
  • روی صفحه نمایش تلویزیون خطوط عمودی مشاهده می شود.

تعمیرات مین برد تلویزیون

به منظور تعمیر مین برد تلویزیون لازم است تمام قطعات آن توسط تکنسین های مجرب مورد بررسی قرار گرفته و پس از عیب یابی و تشخیص مشکل، برای تعمیر یا تعویض آن اقدام کرد. مین برد از قطعاتی تشکیل شده که شامل ترانزیستور، خازن، مقاومت و غیره هستند.

چنانچه هر یک از اجزای مین برد دچار آسیب شوند، عملکرد مین برد دچار اختلال شده و در نتیجه تلویزیون نیز از کار می افتد. اگر مین برد دچار سوختگی شده باشد، قایل تعمیر نبوده و باید برای تعویض آن اقدام کنید. لازم به ذکر است که تشخیص این نکته صرفا باید توسط تکنسین های ماهر تشخیص داده شود.

تعویض مین برد تلویزیون

هزینه تعمیر یا تعویض مین برد تلویزیون

هزینه تعمیر مین برد تلویزیون یکی از موارد تعمیر تلویزیون در تهران است که اغلب مشتریان به دنبال کسب اطلاعات راجع به آن هستند. لازم به ذکر است که این مسئله کاملا به نوع خرابی قطعه و شدت آن بستگی دارد. بنابراین تکنسین های تعمیرات تلویزیون پس از بررسی قطعه و نوع خرابی آن، می توانند هزینه تعمیر آن را تخمین بزنند.

علاوه بر این، چنانچه تعمیر ممکن نبوده و نیاز به تعویض کامل قطعه باشد، آن را با قیمت روز در اختیار مشتریان قرار می دهند. باید توجه کنید که مین برد را صرفا از فروشندگان معتبر تهیه کنید. چرا که در غیر این صورت ممکن است مین برد ارزان و غیر اصل خریداری کرده و به تلویزیون و سایر قطعات آن آسیب های جبران ناپذیری وارد کنید.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *