اشتراک گذاری

تعمیر دوربین در تهران

زمانی که با هر گونه ایراد در دوربین خود روبرو می شوید، می توانید از خدمات تعمیر دوربین در تهران بهره مند شوید. دوربین یکی از وسایل بسیار حساس بوده که دارای قطعات زیادی است. در صورتی که از این وسیله به درستی استفاده نشود، دچار ایراد و آسیب دیدگی شده و باید از نمایندگی تعمیرات دوربین درخواست کمک کنید. مشکلات رایج دوربین که با مشاهده ی آن ها نیاز به تعمیر دوربین است را در ادامه مطالعه نمایید.

تعمیر دوربین در تهران

تعمیرات دوربین تمامی برندها در استان تهران

اگر دوربین شما نیاز به تعمیر دارد، می‌توانید به ما اعتماد کنید. ما در تهران تعمیرات دوربین‌های تمامی برندها را انجام می‌دهیم. تیم ما از تکنسین‌های ماهر و با تجربه تشکیل شده است که با استفاده از قطعات اصلی و تکنولوژی روز دنیا، اطمینان می‌دهند که دوربین شما به بهترین شکل ممکن تعمیر می‌شود. با اعتماد به ما، به تجربه‌ای سریع و کارآمد در تعمیر دوربین‌تان دست پیدا خواهید کرد. 

چه زمانی تعمیر دوربین ضرورت دارد؟

به منظور پرداختن به مبحث تعمیر دوربین در تهران لازم است اشاره کنیم که دوربین یکی از حساس ترین دستگاه ها بوده که عوامل متعددی می تواند عملکرد آن را با اختلال روبرو کند. ضربه خوردن دوربین، نفوذ رطوبت به آن، نفوذ گرد و خاک به دوربین و موارد دیگر می توانند باعث آسیب به دوربین شوند.

در برخی موارد مشکلات دوربین با تعمیر آن یا تعویض قطعه برطرف می شود. به شرطی که در هنگام بروز هر گونه مشکل، کار را به متخصصانی که در مراکز تعمیرات دوربین فعالیت می کنند بسپارید. در ادامه بیشتر به این مشکلات و جزئیات مربوط به آن اشاره خواهیم کرد:

دوربین روشن نمی شود

یکی از مشکلاتی که باعث بروز اختلال در عملکرد دوربین می شود، روشن نشدن آن است. پیش از آنکه به مراکز تعمیر دوربین در تهران مراجعه کنید، باید برخی موارد از قبیل شارژ باتری دوربین، قرار گرفتن صحیح باتری در جای خود، تمیز بودن پایانه های باتری و بسته نشدن درب باتری را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که در هر یک از این بخش ها ایراد وجود داشته باشد، دوربین روشن نخواهد شد و باید برای تعمیرات دوربین اقدام نمایید.

تصویر دوربین فریز یا شطرنجی می شود

دیگر مشکلی که در دوربین ایجاد می شود، فریز شدن یا شطرنجی شدن تصویر آن است. این اختلال غالبا به دلیل کثیفی و وجود گرد و غبار روی هد دوربین رخ می دهد. در این مواقع ابتدا به تمیز کردن هد دوربین اقدام کنید. در صورتی که مشکل برطرف نشد، باید به بررسی اجزای داخلی دوربین و تعمیر آن توسط تکنسین ها بپردازید.

تعمیر ال سی دی دوربین

اختلال در عملکرد صفحه نمایش دوربین به عنوان یکی دیگر از مشکلات دوربین شناخته می شود. LCD دوربین ممکن است بر اثر شکستگی، نفوذ رطوبت و آب به داخل آن، قرار دادن دوربین در جای مرطوب و موارد دیگر از کار بیفتد و دچار ایراد شود.

در صورتی که نمایشگر دوربین زیاد باز و بسته شود، به مرور دچار مشکل شده و باید برای رفع آن از مراکز تعمیر دوربین در تهران درخواست کمک کنید. برای برطرف کردن مشکل LCD در برخی موارد باید فلت دوربین تعویض شود. همچنین ممکن است با تعویض کابل های آسیب دیده یا تعویض برد دوربین مشکل نمایشگر برطرف گردد.

تصویر در دوربین پخش نمی شود

زمانی که با مشکل پخش نشدن تصویر در دوربین روبرو می شوید، باید هد دوربین را مورد بررسی قرار دهید. به همین منظور لازم است به تمیز کردن هد دوربین پرداخته و آن را به خوبی گردگیری کنید. در صورتی که با این روش مشکل برطرف نشد، از متخصصان مراکز تعمیرات دوربین درخواست کمک کنید.

تصویر در دوربین کامل نیست

یکی دیگر از مشکلاتی که باعث درخواست کمک از مراکز تعمیر دوربین در تهران می شود، کامل نبودن تصویر است. این مشکل می تواند عکاسان را آشقته کرده و با دردسر روبرو کند. در این شرایط باید در زمانی که دوربین روشن است، محفظه باتری را باز کرده و اقدام به بستن پوشش محافظ باتری نمایید.

پس از آن مجددا دوربین را خاموش و روشن نمایید و به بررسی رفع مشکل کامل نبودن تصویر بپردازید. علاوه بر این می توانید به بررسی محل نصب لنز نیز دقت کرده و لکه ها و کثیفی آن را پاک کنید. در صورتی که مشکل همچنان وجود داشت، لنز دوربین دچار ایراد شده است و باید برای تعمیر آن اقدام نمایید.

تصویر در دوربین کامل نیست

تعمیر دوربین با مشکل در لنز

زمانی که لنز دوربین از کار می افتد، عملکرد آن دچار اختلال شده و باید برای تعمیر دوربین در تهران اقدام کنید. با آب رفتن داخل دوربین، قرار گرفتن در معرض گرد و خاک، گرمای شدید، سرمای شدید، قرار گرفتن در معرض نورآفتاب شدید، نفوذ آب داخل دوربین، نوسانات الکتریکی، قرارگرفتن در معرض مواد شیمیایی، سقوط دوربین، تکان های شدید و مواردی از این دست، عملکرد لنز دوربین مختل خواهد شد.

در صورتی که عکاسان موارد بالا را رعایت کنند و از دوربین به خوبی مراقبت نمایند، هیچ یک از مشکلات بالا ایجاد نشده و دوربین دچار خرابی نمی شود. اما با رخ دادن هر یک از اتفاقات بالا، ممکن است لنز دوربین از کار افتاده و باید برای تعمیرات دوربین اقدام کنید.

تعمیرات دوربین با مشکل پیکسل سوختگی

سوختگی پیکسل یک از عواملی است که می تواند دوربین را دچار خرابی کند. با روشن ماندن دوربین در مدت زمان طولانی، در معرض نور شدید خورشید قرار گرفتن، حرارت، رطوبت و موارد دیگر، پیکسل سوختگی رخ می دهد.

 به این ترتیب لازم است عکاسان در حین کار عکاسی، دوربین را خاموش کرده و مدتی به آن استراحت دهند تا داغ نشود. چرا که داغ شدن بیش از حد دوربین می تواند باعث سوختگی پیکسل و آسیب دیدن سنسور دوربین شود. در این شرایط باید به تعمیرات دوربین بپردازید.

صفحه نمایش بیش از حد درخشان

زمانی که با درخشان شدن بیش از حد صفحه نمایش روبرو شدید، باید مشکل را با تکنسین های مرکز تعمیر دوربین در تهران مطرح کنید. این مشکل به دلیل قرارگیری دوربین در معرض نور فلورسنت رخ می دهد. بنابراین لازم است اجازه ندهید نور فلورسنت به دوربین برسد.

تصویر دوربین روی تلویزیون ظاهر نمی شود

هنگامی که دوربین را از طریق کابل به تلویزیون یا مانیتور متصل می کنید، ممکن است تصویری روی نمایشگر مشاهده نشود. این مشکل می تواند ناشی از خرابی کابل باشد و باید ان را تعویض نمایید. اما گاهی نیز مشکل از بخش CCD دوربین بوده که باید برای عیب یابی و تعمیر آن به مراکز تعمیرات دوربین مراجعه کنید.

با توجه به حساسیت بالای قطعات CCD دوربین، هر گونه ضربه، گرمای زیاد، سرمای شدید، رطوبت و غیره می تواند این قطعات را با مشکل روبرو کند. در برخی مواقع مشکل به راحتی قابل تعمیر بوده، اما ممکن است در برخی مواقع نیاز به تعویض قطعات باشد.

فلاش دوربین خراب شده است

یکی از مشکلاتی که باعث تعمیر دوربین در تهران می شود، خرابی فلاش دوربین است. با خراب شدن فلاش دوربین، در عکاسی و نورپردازی صحیح اختلال ایجاد می شود. بنابراین باید با مشورت تکنسین ها به تعویض یا تعمیر فلاش دوربین بپردازید.

تعمیرات حسگر دوربین

حسگر دوربین یا سنسور آن یکی از قطعات مهم دوربین بوده که با خرابی آن ، عکاسی و ثبت تصویر با مشکلات جدی روبرو می شود. با ضربه خوردن، رطوبت، حرارت و غیره سنسور دوربین دچار مشکل شده و باید سریعا برای تعمیر دوربین در تهران اقدام نمایید.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 17 =