اشتراک گذاری

تعمیر سی سی دی اسکنر کانن

اسکنر ها از قطعات مختلفی تشکیل شده اند که هر یک از این قطعات نقشی تعیین کننده در عملکرد اسکنر دارند. اختلال در هر یک از قطعات اسکنر میتواند کارکرد اسکنر را مختل کند. CCD قطعه ای است که در این بخش به نوع کارکرد آن در اسکنر خواهیم پرداخت.

تعمیر سی سی دی اسکنر کانن امری کاملا تخصصی است و نیازمند مهارت و دانش فنی بالا میباشد. اگر نسبت به ساختار درونی اسکنر آگاه باشید خواهید دانست که آینه های تعبیه شده در اسکنر با کمی انعطاف و خمیدگی تصویر ایجاد شده را بر روی سطح کوچکتر آینه بعدی انعکاس میدهند و در نهایت تصویر آینه آخر بر روی یک لنز منتقل شده و به حسگرهای CCD اسکنر میرسد. در این فرآیند، تصاویر توسط لنز به سه نمونه کوچکتر از نسخه اصلی تبدیل شده و هر نسخه کوچک از یک فیلتر رنگ خاص (قرمز، سبز، آبی) عبور می کند و به بخش مجزایی از آرایه CCD ارسال می شود. از توضیحات گفته شده میتوانیم اهمیت ویژه سی سی دی را در فرایند اسکن برداشت کنیم. در نتیجه تعمیر سی سی دی اسکنر کانن از سرویس های تعمیری مهم تلقی میشود.

سی سی دی اسکنر کانن

برای تعمیر CCD اسکنر کانن باید نسبت به نحوه عملکرد این قطعه در اسکنر اشراف کامل داشته باشیم تا اختلال رخ داده را ریشه یابی کرده و راهکار مناسب برای رفع آن را ارائه نماییم. از این رو در این بخش به چگونگی عملکرد سی سی دی در اسکنر خواهیم پرداخت. سی سی دی قطعه ای پر کاربرد است و در ساختار دستگاه های مختلف از جمله دستگاه های کپی ، دوربین های عکاسی و فیلمبرداری، تلسکوپ های نجومی و اسکنر ها به کار گرفته میشود. به طور مثال یکی از ویژگی های CCD دوربین ثبت تصاویر خوب در فضاهای کم نور است.

Ccd مخفف کلمه ی Charged Coupled Device می باشد. نحوه کارکرد سی سی دی به این صورت است که نقاط تیره به ولتاژهای قوی و نقاط روشن به ولتاژ های ضعیف تغییر پیدا کرده و سپس به سیگنال تبدیل میشوند. به طور کلی کارایی این قطعه به صورتی است که نور را به ولتاژ تبدیل کرده و سپس آن ولتاژ را به سیگنال تبدیل می کند. هر چه نور بیشتر باشد ولتاژ پالس هایی که تولید شده نیز بالاتر خواهد بود. در صورتی که به یکی از دیود ها نوری تابیده نشود CCD قادر به تولید پالس الکتریکی نخواهد بود.

تعمیر سی سی دی اسکنر کانن

نحوه تعمیر سی سی دی اسکنر کانن

تعمیر سی سی دی اسکنر کانن پس از بررسی اختلال و ریشه یابی صورت میگیرد. در برخی از موارد امکان تعمیر وجود نخواهد داشت و باید قطعه به طور کامل تعویض گردد. در این مورد توصیه میکنیم به نمایندگی مجاز کانن مراجعه نمایید. تعداد بی شماری مرکز نا معتبر در سطح شهر وجود دارند که به دلیل دانش فنی کم و عدم آگاهی از ساختار قطعه آسیب های جدی تری را به اسکنر وارد میکنند. در مراکز نا معتبر معمولا برای تعویض قطعه از قطعات تقلبی استفاده میکنند که اختلال در دستگاه را بعد از گذشت مدت زمانی کوتاه افزایش میدهد و به قطعات دیگر نیز آسیب میرساند. نحوه تعمیر سی سی دی اسکنر کانن به نوع اختلال پیش آمده بستگی دارد.همکاران ما در نمایندگی تعمیر کانن با تکیه بر تجربه ای چند ساله در حوزه تعمیرات، قادر به رفع هر گونه نقصی در ساختار اسکنر خواهند بود.

نمایندگی مجاز کانن

نمایندگی مجاز کانن با بهره مندی از پیشرفته ترین تجهیزات تعمیر و با به کار گیری مهندسان مجرب قادر به رفع هر گونه اختلال و عیب در دستگاه های کانن میباشد. ارائه خدمات مرتبط با تعمیر، فروش و تعمیر فتوکپی کانن، فروش و تعمیر پرینتر کانن، ارائه‌ی لوازم و مواد جانبی، تعویض قطعات با نمونه‌ی اورجینال از جمله خدماتی است که در این مرکز به کاربران محصولات کانن ارائه میشود. این واحد با دسترسی به انواع ابزار و قطعات و همچنین با عیب یابی های دقیق کلیه ی عیوب دستگاه را در مدت زمانی کوتاه برطرف می کنند.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩