اشتراک گذاری

علت خشک نکردن ماشین ظرفشویی چیست ؟

خشک نکردن ماشین ظرفشویی گاهی به ایرادات ساده‌ ای مانند تنظیمات اشتباه ربط دارد. در حالی که ممکن است بعضی مواقع دیگر یکی از قطعات داخلی دستگاه خراب شده باشد. در صورت بروز این مشکل پس از پایان برنامه شستشو، ظروف خشک نشده و بر روی آن ها قطره ‌های آب مشاهده می ‌شود. به همین دلیل باید هرچه سریع‌ تر برای عیب یابی و رفع ایرادات دستگاه خود اقدام نمایید.

اگر مشکل خشک نکردن ظرفشویی به خاطر نقص فنی در یکی از قطعات باشد، توصیه می‌ کنیم حتماً از یک تعمیرکار مجرب کمک بگیرید. تیم تهران کمک با دارا بودن سال ‌ها تجربه در زمینه تعمیر ظرفشویی آماده هستند تا حرفه ‌ای‌ ترین خدمات را به شما ارائه دهند.

خشک-نکردن-ماشین-ظرفشویی

چه عواملی باعث خشک نکردن ماشین ظرفشویی می‌ شوند؟

بعضی از مدل‌ های ظرفشویی مجهز به قابلیت جدیدی تحت عنوان خشک کن هستند. به این صورت که پس از اتمام برنامه شستشو ظروف را بدون کوچک‌ ترین رطوبت به کاربر تحویل می ‌دهند. اما گاهی اوقات مرحله خشک کن عملکرد مناسبی ندارد و قادر به از بین بردن رطوبت ظرف ها نیست. دلایلی که موجب خشک نکردن ماشین ظرفشویی می‌ شوند، به شرح ذیل هستند:

اینو بخون حتما به کارت میاد : دلایل تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی چیست ؟

استفاده از برنامه شستشوی نامناسب

برخی از برنامه ‌های شستشو مرحله خشک کن ندارند. بنابراین اگر دستگاه خود را روی این نوع برنامه‌ ها تنظیم کنید، ظرف ‌ها پس از اتمام چرخه خیس باقی می‌ مانند. معمولا در اکثر برندها برای برنامه ‌های PreWash و QuicK مرحله خشک کردن در نظر گرفته نشده است. شما می ‌توانید برای کسب اطلاع دقیق در این رابطه و انتخاب برنامه مناسب به دفترچه راهنمای محصول مراجعه کنید.

ایراد در المنت گرمایی

المنت گرمایی یکی از قطعات ظرفشویی است که مسئولیت تنظیم درجه حرارت را بر عهده دارد. ممکن است المنت گرمایی دچار سوختگی شده باشد، در این حالت فرآیند شستشوی ظروف با آب سرد انجام می‌ گیرد. لذا برنامه بدون مرحله خشک کردن به انتها می‌ رسد.

در چنین شرایطی کارشناسان برای رفع ایراد خشک نکردن ماشین ظرفشویی پنل پایینی دستگاه را باز می‌ کنند. سپس وضعیت مدارات الکتریکی و ترمینال ‌های المنت گرمایی را مورد بررسی قرار می‌ دهند. نهایتاً در صورت لزوم قطعات معیوب تعویض خواهند شد.

چیدمان اشتباه ظروف

قبل از این که ظرف ‌های کثیف را داخل قفسه ‌های ماشین بچینید، نخست دستورالعمل ذکر شده در دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه کنید. زیرا ناهمگونی در چیدمان ظروف می‌ تواند منجر به خشک نکردن آن ها شود. در حالت کلی بهتر است ظروف بزرگ را در قفسه پایینی و ظرف ‌های کوچک را در قفسه بالایی ظرفشویی قرار دهید. همچنین قبل از اجرای برنامه شستشو مطمئن شوید که هیچ مانعی مقابل بازوهای آبپاش نیست.

با خواندن این مقاله دانش خود را به روز نگاه دارید : علت روشن نشدن ظرفشویی چیست ؟

عدم استفاده از مایع جلادهنده

مایع جلادهنده ضمن که ظروف شیشه‌ ای و بلوری را براق می ‌کند، سبب می‌‌گردد قطرات آب به سهولت از سطح آن ها جدا شوند. در صورتی که از مایع جلادهنده استفاده ننمایید، لکه‌ هایی ناشی از بخار آب روی سطح ظرف باقی خواهند ماند. از این رو جهت رفع مشکل خشک نکردن ماشین ظرفشویی و بهبود فرآیند شستشو استفاده از این مواد را فراموش نکنید.

خرابی دریچه هوا

دریچه ‌های هوای ظرفشویی مجهز به فن مخصوصی هستند که هوای داخل دستگاه را به بیرون هدایت می ‌کنند. حال اگر دریچه‌ های هوا به درستی باز نشوند یا آسیب ببینند، سیکل شستشو تحت تاثیر قرار می‌ گیرد. یکی از مشکلاتی که در این شرایط به وجود می ‌آید، خشک نشدن کامل ظروف است. بنابراین باید برای تعمیر ماشین ظرفشویی خود از یک متخصص درخواست کمک کنید.

معیوب بودن موتور فن دریچه هوا

موتور فن دریچه هوا موظف است ظروف را پس به پایان رسیدن پروسه شستشو خشک نماید. در صورت خرابی موتور فن کارشناسان تهران کمک قطعه را با مولتی متر تست می‌ کنند. چنانچه بررسی ‌ها نشان دهند موتور آسیب دیده، اقدامات لازم برای تعمیر ظرفشویی انجام می‌ گیرد.

خارج کردن زود هنگام ظروف

یکی از دلایلی که منجر به خشک نکردن ماشین ظرفشویی می‌ شود، خارج کردن ظروف قبل از به پایان رسیدن برنامه شستشو است. جهت پیشگیری از این مشکل حتماً تا اتمام چرخه شستشو منتظر بمانید؛ سپس ظرف ها را از دستگاه خارج کنید.

خراب شدن دیدن ترموستات

ترموستات یکی از قطعات ایمنی ظرفشویی است که مانع داغ شدن بیش از حد المنت می ‌شود. اگر ترموستات به هر دلیلی صدمه دیده باشد، پیش از اجرای مرحله خشک کردن ظرف ها المنت را خاموش می‌ کند. بنابراین دور از انتظار نیست که مقداری رطوبت روی ظروف باقی بماند.‌ در چنین مواقعی حتماً باید عیب یابی و ترمیم دستگاه خود را به متخصصین مرکز تعمیرات ظرفشویی واگذار نمایید.

خرابی هیت پمپ

هیت پمپ وظیفه گرم کردن آب را طی اجرای مرحله خشک کن بر عهده دارد. در صورتی که این قطعه خراب شود، ماشین نمی‌ تواند آب را گرم کند، لذا ظروف به خوبی خشک نمی ‌شوند. در چنین حالتی کیفیت شستشو در مقایسه با مواقع عادی به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند. به همین دلیل باید در اسرع وقت برای رفع مشکل خشک نکردن ظرفشویی با یک تکنسین مشورت نمایید.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *