اشتراک گذاری

تعویض ال سی دی تبلت دل

در فرایند تعمیر هر دستگاهی، تعویض قطعه در شرایطی صورت میگیرد که تعمیر قطعه مورد نظر امکان پذیر نباشد. تعویض ال سی دی لپ تاپ دل نیز از این قاعده پیروی میکند. پروسه تعمیر با تخصص و مهارت تعمیرکار و استفاده از ابزارآلات تعمیر تبلت Dell در بهترین حالت ممکن انجام میشود اما در حوزه تعویض، لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که تعویض قطعه در کنار تخصص و مهارت و ابزارآلات تعمیری، نیازمند قطعه ای اورجینال و فابریک به جهت تعویض با قطعه فرسوده است؛ از این رو توصیه میکنیم تعویض ال سی دی تبلت دل را به نمایندگی تعمیرات دل بسپارید. این مرکز دارای بانکی از قطعات اورجینال و فابریک میباشد که در صورت نیاز در هر یک از محصولات دل، از آن بهره میبرد.

تعویض ال سی دی تبلت دل

نگاهی کلی به ساختار ال سی دی تبلت

برای تعویض ال سی دی تبلت دل، ابتدا لازم است شناخت خوبی نسبت به ساختار این بخش داشته باشیم. اگر بخواهیم ساختار کلی ال سی دی را مورد بررسی قرار دهیم، LCD از نماد اختصاری  Liquid Crystal Display است که ساختاری از جنس کریستال مایع دارد. دلیل استفاده از کریستال مایع این است که رنگ‌های متفاوتی را نسبت به AMOLED تولید می ‌کند. در صفحات LCD به جای استفاده از چراغ‌ برای هر پیکسل‌، از یک نور پس ‌زمینه کلی استفاده می‌شود. البته چند منبع نور هم در این فناوری به کار گرفته می‌شوند تا مصرف برق را کاهش دهند.

شاید این مطلب برای شما مفید باشد : تعمیر سوکت شارژ تبلت دل

گلس ال سی دی ، تاچ یا دیجیتایزر ، پنل ال سی دی ، چراغ های ال سی دی و فریم یا قاب ال سی دی، بخش های مختلف ال سی دی هستند که هر یک نقشی حائز اهمیت در عملکرد کلی ال سی دی دارند. اختلال در هر یک از قطعات گفته شده میتواند عملکرد کلی ال سی دی را تحت تاثیر قرار دهد. اختلال در ال سی دی در برخی موارد سطحی بوده و با ترمیم مشکل برطرف میشود اما مواقعی پیش می آید که ال سی دی به طور جدی آسیب دیده است و نیاز به تعویض دارد. در ادامه مقاله تعمیر یا تعویض LCD تبلت دل مورد بررسی قرار داده ایم.

تعمیر یا تعویض ال سی دی تبلت دل

تشخیص اینکه ال سی دی تبلت دل تعمیر پذیر خواهد بود یا نه امری کاملا تخصصی است که فقط تکنسین های حرفه ای میتوانند با بررسی دستگاه، به درستی این امر را تشخیص دهند. نیاز به تعویض ال سی دی تبلت نشانه هایی دارد که در این بخش به بررسی این نشانه ها خواهیم پرداخت. اولین نکته ای که باید در این زمینه متوجه آن باشید عمق اختلال به وجود آمده است. اختلال رخ داده به هر میزان که جدی تر و عمیق تر باشد احتمال تعمیر ال سی دی کمتر خواهد شد. وقتی ال سی دی تبلت دل دچار شکستگی میشود، پنل صفحه نمایش لکه های تیره یا ترک های تار عنکبوتی یا هر دو را به نمایش می گذارد و ممکن است دیگر نتوان چیزی روی صفحه نمایش مشاهده کرد.

اگر صفحه نمایش دارای خطوطی است و یا ظاهری شبیه ریختن شدن جوهر دارد، پس به احتمال زیاد ال سی دی آن شکسته است و می بایست اقدام به تعویض ال سی دی تبلت کرد. برخی از کاربرانی که ال سی دی تبلت آنها شکسته است گزارش داده اند که گاه، جوهر نیز از گوشی آنها تراوش کرده است. در این شرایط توصیه میکنیم از نمایندگی مجاز دل برای تعمیر یا تعویض LCD تبلت دل کمک بگیرید؛ چرا که مراکز تعمیری نا معتبر با تعمیر یا تعویض غیر اصولی، میتوانند آسیب وارد شده به تبلت را تا چند برابر افزایش دهند.

نکات حائز اهمیت در تعویض ال سی دی تبلت دل

در این بخش قصد داریم نکات حائز اهمیت پس از تعویض ال سی دی تبلت را مورد بررسی قرار دهیم. در برخی موارد ممکن است تبلت تعمیر شده را تحویل بگیرد و پس از مدتی متوجه این موضوع شوید که تبلت به درستی تعمیر نشده است. در اینجا نکاتی را متذکر خواهیم شده که لازم است بلافاصله پس از تحویل گرفتن تبلت، چک شوند. توصیه میکنیم پس از تعویض ال سی دی تبلت عملکرد لمسی تمام قسمت‌‌های تاچ تبلت‌ دل خود را چک نمایید و از سلامت آن مطمئن شوید.

برای اطمینان از سلامت پیکسل ها یک تصویر تمام مشکی را در تبلت خود به نمایش بگذارید. دقت کنید تمام صفحه ‌نمایش یک‌ دست مشکی باشد تا اگر پیکسلی سوخته باشد، متوجه شوید. تبلت خود را در حالت روشن در دست بگیرید و به جهت افقی بچرخانید. در حین این کار زاویه دید تبلت خود را بسنجید و به کیفیت تصویر دقت نمایید.

این مطلب مفید رو از دست نده : آموزش تنظیمات اولیه تبلت دل

نمایندگی تبلت دل

نمایندگی تبلت دل خدمات ویژه ای را راستای بهسازی انواع تبلت های دل ارائه میکند. این نمایندگی مهم ترین اولویت خود را بر مبنای جلب رضایت مشتری در نظر گرفته است. رفع مشکل تبلت های دل که ضربه خورده و تصویر ندارند، حل مشکل زود خالی شدن باتری تبلت دل، حل مشکل کند شدن تاچ یا عمل نکردن آن در تبلت دل، تعمیر یا تعویض ال سی دی تبلت دل، برطرف کردن مشکلات کم نور شدن تبلت دل در مرکز تعمیر تبلت دل و… از جمله سرویس های تعمیری صورت گرفته در این مرکز هستند. مدیریت این مرکز به دلیل اطمینان از سطح مهارت و دانش تخصصیِ کادر فنی خود، تمامی خدمات ارائه شده در این مرکز را گارانتی و ضمانت نموده است.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر موبایل به همراه گارانتی خدمات
تعمیر موبایل (تهران،کرج،مشهد و سایر شهرستان ها)