اشتراک گذاری

کمپرسور یخچال توشیبا

کمپرسور یخچال توشیبا یک بخش مکانیکی دستگاه است که با انجام فرآیندهای مختلفی وظیفه خود را به درستی انجام می دهد تا چرخه سرمازایی یخچال کامل شود. کمپرسور یخچال، گازی را که به آن تزریق شده است درون کانال ها یا لوله های اواپراتور فشرده می سازد. کندانسور (رادیاتور خنک کننده) و فیلتر یا درایر، اواپراتور (محفظه تولید یخ) و کاپیلاری تیوب (لوله مویی) سایر اجزای بخش مکانیکی یخچال توشیبا هستند.

به طور کلی کمپرسور،کندانسور، اواپراتور، ترموستات و گاز اجزاء ثابت همه یخچال ها هستند که فرآیند سرما سازی را در یخچال بر عهده دارند. برای تعمیر یخچال با توجه به نوع مشکل باید هر دو بخش مکانیکی و الکتریکی بررسی شود.

کمپرسور یخچال توشیبا چگونه کار می کند؟

کمپرسور یخچال توشیبا یک مجموعه مکانیکی است که  از پیستون، میلنگ و سوپاپ ها تشکیل می شود. میلنگ که داخل محفظه کمپرسور یخچال قرار دارد، می چرخد و این چرخش سبب می شود که پیستون مانند یک تلمبه عمل کند و با باز و بسته شدن سوپاپ ها، گاز موجود در لوله ها و سیلندر به گردش درآید. کمپرسور یخچال توشیبا وظیفه گردش و فشرده کردن گاز مبرد فریون در درون کانال های اواپراتور را بر عهده دارد.

گاز مرتبا از لوله برگشت مکیده شده و با فشار به لوله رفت وارد می شود؛ در نتیجه گاز سرما ساز متناوبا در حال حرکت بوده و عمل سرمازی انجام می شود. باید بدانید که در کمپرسورهای نوع خطی و نوع اسکرال و کمپرسور روتوری میلنگی وجود ندارد و خنک کردن و روانکاری قسمت مکانیکی و الکتریکی با مقدار مشخصی روغن که داخل پوسته قرار دارد، انجام می شود.

عیب یابی کمپرسور یخچال توشیبا

  • اوپراتور دائما خیس بوده و قطرات آب از آن چکه می کند؛
  • جالب است که بدانید این مشکل ریشه در کمپرسور یخچال توشیبا ندارد بلکه ترموستات روی درجه نا مناسب قرار دارد و فقط کافی است ولوم درجه یخچال را بالا ببرید تا میزان سرماسازی یخچال افزایش یابد.
  • کمپرسور یخچال توشیبا درست کار می کند، ولی باز هم اواپریتور خیس است و قطرات آب از آن چکه می کند؛
  • سیستم ذوب برفک(دیفراست) را چک کنید. ممکن است که این سیستم دائما در مدار باشد. البته ممکن است به دلیل وجود اشکال در ترموستات دیفراست، شیر سولنوئیدی مدام عمل کند و با ورود گاز به اواپریتور، برفک ها و یخ ذوب می شوند.
  • کمپرسور یخچال توشیبا مدام در حال کارکردن است و اتومات کار نمی کند و سرمایی در یخچال وجود ندارد؛
  • دستگاه را به یک مرکز معتبر و مجهز انتقال دهید. در چنین شرایطی یک تعمیرکار خوب ابتدا اوپراتور کندانسور را بررسی می کند تا حفره ایجاد شده در مسیر گردش گاز را پیدا کند. سپس با جوشکاری، محل آسیب دیده را ترمیم می کند و سپس یخچال را تحت فشار هوا قرار دهد و تست های لازم را انجام می دهد.

تست کمپرسور یخچال توشیبا قبل از مراجعه به نمایندگی

به هنگام مواجهه با مشکل در کمپرسور یخچال خود، قبل از اینکه به نمایندگی تعمیر کمپرسور یخچال توشیبا مراجعه نمایید، پیشنهاد میشود با پیروی از مراحل زیر، تست های ابتدایی را انجام دهید :

  • یخچال را از دیوار دورتر کنید.
  • یخچال را از برق بکشید و محتویات آن را خارج سازید.
  •  کمپرسور و رله اضافه بار را از جهات مختلف بررسی کنید.
  •  یخچال را مجدد به برق وصل کنید

تعمیر کمپرسور یخچال توشیبا

ممکن است یخچال توشیبا سر و صدای زیاد کند و غذا را خنک نکند؛ یا کمپرسور باد کرده باشد و رله اضافه دچار مشکل شده باشد. در چنین شرایطی اولین کاری که می توانید بکنید این است که یخچال را از منبع برق جدا کنید و حدود نیم ساعت صبر کنید تا کمپرسور یخچال توشیبا خنک شود. با این روش آی سی های داخلی مجددا تنظیم می شوند. اگر مشکل همچنان پا برجا است. نگران نباشید.

با یک مرکز تعمیراتی معتبر تماس بگیرید و از تعمیرکار مربوطه کمک بخواهید. تعمیر کمپرسور یخچال توشیبا کار سختی نیست و فقط وفقط به تجربه و مهارت نیاز دارد.

تعویض کمپرسور یخچال توشیبا

گاهی ممکن است میزان خرابی کمپرسور به حدی باشد، که تعمیر کمپرسور یخچال توشیبا ، با ریسک های فراوانی همراه باشد. گاهی ممکن است تعمیر آن موقتی باشد و هیچ تضمینی برای راه اندازی دوباره ی آن وجود نداشته باشد، در چنین مواقعی کارشناسان واحد تعمیرات یخچال توشیبا ، راه قابل اعتمادی چون تعویض کمپرسور را به کاربران معرفی میکنند و در صورت رضایت این عزیزان، اقدام به تعویض صحیح و اصولی این قطعه ی حساس خواهند نمود.

نمایندگی یخچال توشیبا

یخچال از محصولات حوزه لوازم خانگی کمپانی توشیبا است. وجود آن در خانه و اداره ضروری و لازم است. نمایندگی یخچال توشیبا در زمینه فروش و ارائه خدمات پس از فروش یخچال توشیبا آمادگی لازم را دارد. به کمک این نمایندگی استاندارد می توانید از امکانات و تسهیلاتی متنوع و مفید بهره مند شوید. این دستگاه به تناسب کارایی بالایی که دارد و به این دلیل که مدام روشن است و استفاده می شود، طبیعتا استهلاک بسیاری را متحمل می شود.

برای دریافت سرویس های اختصاصی خدمات پس از فروش یخچال توشیبا از جمله عیب یابی، ترمیم و تعمیر، به این نمایندگی رسمی مراجعه کنید. نمایندگی یخچال توشیبا درگاهی امن و مطمئن است که به کمک آن می توانید محصولی اصل و اورجینال را تهیه کنید. امکان مقایسه دارید و به این ترتیب خرید خود را بیمه خواهید کرد.

تعمیر لوازم خانگی توشیبا

لوازم خانگی یکی از زمینه های اصلی فعالیت کمپانی توشیبا است. در این حوزه محصولات بسیار گسترده و متنوعی دارد؛ از جمله انواع یخچال، لباسشویی، ظرفشویی، اجاق گاز، کولر گازی، اسپلیت، ماکروفر، تلویزیون و … . همه این محصولات کیفیت بالایی دارند و از فناوری های جدید برای ساخت آنها استفاده شده است. با این حال باز هم احتمال بروز اختلال و مشکل وجود دارد. برای رفع این مشکلات و اختلالات تعمیرگاه تخصصی لوازم خانگی توشیبا راه اندازی شده است.

در تعمیرات توشیبا بخش های مجزایی وجود دارند که هر کدام محصول اختصاصی مربوط به خود را عیب یابی، ترمیم و تعمیر می کنند. ابزار و تجهیزات مدرن و پیشرفته در اختیار تعمیرکاران است و خدمات و سرویس هایی مطمئن و با کیفیت در زمینه عیب یابی، ترمیم، تعمیر و تعویض به کاربران ارائه می شود. با یک تماس ساده می توانید مشکل خود را با تعمیرکاران ما در میان بگذارید و راهنمای های لازم را بگیرید.

5/5(1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر موبایل به همراه گارانتی خدمات
تعمیر موبایل (تهران،کرج،مشهد و سایر شهرستان ها)