اشتراک گذاری

تکنیک هیجان انگیز براکت گذاری نقطه ی فوکوس در دوربین های کانن

انباشت فوکوس یک تکنیک بسیار پیشرفته جهت افزایش عمق در عکس می باشد که عکاسان حرفه ای، در ماکروگرافی های تخصصی و همچنین در کلوزآپ از آن استفاده می کنند. پیاده سازی تکنیک FOCUS STACKING  بسیار پرزحمت و دشوار است چرا که تمامی مراحل  آن را باید دستی انجام داد ،ممکن است ساعت ها وقت صرف تنظیمات دوربین شود و تنها با یک اشتباه کوچک نتیجه ی مورد نظر شکل نگیرد و نیاز به بازرسی مراحل از ابتدا باشد که این امر بسیار طاقت فرسا می باشد. 

دوربین های پیشرفته ی کانن از ویژگی منحصر به فردی به نام براکت سازی نقطه ی فوکوس برخوردارند که به وسیله ی آن انباشت فوکوس به شیوه ای بسیار ساده تر و سریع تر شکل می گیرید. جهت آشنایی با نحوه ی براکت گذاری نقطه ی فوکوس در دوربین های کانن در ادامه ی مقاله با ما همراه باشید.

تکنیک هیجان انگیز براکت گذاری نقطه ی فوکوس در دوربین

تفاوت انباشت فوکوس دستی  و براکت گذاری نقطه ی فوکوس در دوربین های کانن

در انباشت فوکوس دو یا چند تصویر با فواصل کانونی متفاوت جهت افزایش عمق میدانی با یکدیگر به طور دستی ترکیب می شوند، اما براکت گذاری نقطه ی فوکوس در دوربین های کانن با استفاده از سیستم اتوفوکوس دوربین توسط ثبت چندین شات کمک می کند که هر یک از این شات های گرفته شده با نقطه ی کانونی دورتری به نسبت شات های دیگر ثبت  شوند .

سپس در مرحله ی پردازش نرم افزاری توسط نرم افزاری با نام Canon’s Digital Photo Professional (DPP) شات های براکت گذاری شده را با یکدیگر ترکیب شده و یک تصویر کاملا شارپ مشابه نتیجه ی حاصل از انباشت فوکوس دستی را به دست می آید.

در واقع می توان گفت براکت گذاری نفطه ی فوکوس یک ابزار داخلی دوربین است که با استفاده از تعدادی شات پشت سرهم و خودکار، به کمک پردازش تصاویر برای یک عکاسی حرفه ای می آید.

آموزش براکت گذاری نقطه ی فوکوس در دوربین کانن

 • ترجیحا دوربین را روی سه پایه قرار دهید، چرا که لرزش دست ممکن است باعث ایجاد شات های نامناسب جهت اعمال براکت گذاری نقطه ی فوکوس شود.
 • از ترکیب بندی مورد نظر خود اطمینان حاصل کنید.
 • فوکوس دوربین خود را در وضعیت AF تنظیم کنید.
 • گزینه ی Focus Bracketing را انتخاب کنید.
 • تعداد شات های مورد استفاده را تعیین کنید.
 • ناحیه ای دلخواه جهت افزایش فوکوس مشخص کنید.
 • اولین نقطه ی فوکوس را در نزدیک ترین ناحیه به دوربین انتخاب کنید.دکمه ی شاتر را فشار دهید تا عکس ها گرفته شوند.
 • شات های ثبت شده را به رایانه منتقل کنید.
 • از به روزرسانی نرم افزار DPP در رایانه ی خود اطمینان حاصل کنید.
 • در درون نرم افزار DPPتمامی تصاویر براکت سازی شده را برگزیده و آن ها را به برنامه اضافه کنید.
 • گزینه ی Depth Compositing را فعال سازید.
 • در صورت عدم رضایت از نتیجه ی کار و تصویر نهایی، با تغییر پارامترهای فوکوس مراحل ذکرشده را مجددا تکرار کنید.

نمایندگی رسمی کانن

سیستم براکت گذاری نقطه ی فوکوس در دوربین های کانن یکی از مهم ترین و به روزترین امکانات دوربین های کانن مدرن می باشد. نمایندگی رسمی کانن با کارشناسان و تعمیرکاران مجرب در امر فروش و نیز تعمیرات کانن در انواح محصولاتش در خدمت شماست، همچنین می توانید کاربردی ترین آموزش های تخصصی دوربین های کانن را در بخش آموزش دنبال کنید.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر موبایل به همراه گارانتی خدمات
تعمیر موبایل (تهران،کرج،مشهد و سایر شهرستان ها)