اشتراک گذاری

چطور سرعت اینترنت تبلت را افزایش دهیم؟

کندی اینترنت یکی از رایج ترین مشکلات ماست که قطعا اگر بدانیم راه حلی برای کمتر کردن آن پیدا کنیم از آن دریغ نمی کنیم. اگر مشکل کند بودن اینترنت مربوط به مراکز ارتباطی نباشد و اپراتورها نیز با اختلال مواجه نباشند، می توان چند فعالیت ساده انجام داد که سرعت اینترنت تبلت و تلفن خود را افزایش دهید.

در صورتی که مشکل کندی اینترنت به خاطر مشکلات خود تبلت باشد، این مطلب به شما کمک می کند تا آن را افزایش دهید.

چطور سرعت اینترنت تبلت را افزایش دهیم؟

چرا سرعت اینترنت تبلت پایین است؟

قبل از اینکه بخواهیم برویم سراغ ترفندهای افزایش سرعت اینترنت تبلت بهتر است متوجه شویم اساسا چرا سرعت اینترنت به شکل غیر طبیعی پایین است. به طور کلی دلایل کندی سرعت اینترنت به سه عامل بستگی دارد. مشکلات مراکز و اپراتورها، مشکلات حافظه و سلامت دستگاه و موقعیت مکانی.

مشکلات مراکز و اپراتور تا حد زیادی در اختیار ما نیستند و سلامت دستگاهی را که ویروسی یا آسیب دیده باشد، به وسیله تعمیر تبلت و ویروس کشی رفع می شوند. در ادامه این مطلب به روش های تنظیم حافظه و ترفندهای خاص مربوط به این مسئله می پردازیم.

اینو بخون حتما به کارت میاد: علت کند شدن تبلت چیست؟

تقویت سرعت اینترنت تبلت | بررسی حافظه پنهان

یکی از عواملی که می تواند روی بیشتر شدن سرعت اینترنت تبلت تاثیر گذار باشد، خالی نگه داشتن مقداری از حافظه پنهان یا Cache است.

برای خالی کردن این بخش از حافظه وارد تنظیمات شوید و پس از انتخاب گزینه برنامه ها یا Apps و انتخاب هر برنامه، روی پاک کردن حافظه پنهان یا Clear Cache کلیک کنید. پاک کردن حافظه پنهان مرورگر بیشترین کمک را به شما خواهد کرد.

حذف کردن برنامه ها و فایل های اضافی

بسیاری از ما برنامه های متعدد و فایل های مختلفی در تبلت و تلفن مان داریم که بعضا هیچ وقت از آن ها استفاده نمی کنیم. وجود این فایل ها و برنامه باعث کند شدن عملکرد دستگاه و گاهی اینترنت می شوند.بنابراین بررسی فایل ها و برنامه ها و پاک کردن یا انتقال دادن آن ها مستقیما روی عملکرد و سرعت اینترنت تبلت تاثیر گذار است.

فعال کردن GPRS

این گزینه که «بارگیری حداکثر میزان داده» نیز نامیده می شود، با اعطای مجوز بارگیری حداکثری به دستگاه، باعث افزایش سرعت اینترنت تبلت می شود.

برای فعال کردن این گزینه، وارد تنظیمات شده و با وارد کردن عبارت Network Settings این پنجره را باز کنید تا به بخش فعال کردن GPRS دسترسی پیدا کنید. به این ترتیب می توانید داده ها را با سرعت بیشتری دریافت کنید.

فعال کردن GPRS

این نکته نیز قابل تامل است که علی رغم وجود اینترنت های 4.5G و 5G، در زمان هایی که این شبکه ها دچار اختلال می شوند، تنظیم شبکه روی 3G می تواند در افزایش سرعت اینترنت موثر باشد.

نکات مربوط به مرورگرها

یکی دیگر از دلایل کندی اینترنت، حجم زیاد داده هایی است که باید بارگیری شوند. برای مثال وقتی مطلبی را در گوگل جستجو می کنید، گوگل تمام محتواهای متنی، صوتی، تصویری و ویدئویی و… را در رابطه با آن مسئله برای شما جمع آوری می کند.

با این حال اگر شما تنها به متن نیاز دارید، می توانید با فعال کردن گزینه Text mode Browser extention تنها نتایج متنی را دریافت کنید.

یک نکته دیگر نیز در این موضوع مربوط به خود مرورگری است که استفاده می کنید. شاید خودتان تجربه کرده اید که گاهی صفحه ای را که برای مثال کروم باز نمی کند، می توان با فایرفاکس یا اوپرا باز کرد. بنابراین در این شرایط می توانید مرورگرهای مختلف را امتحان کنید.

آپدیت خودکار برنامه ها

همیشه یک نسخه جدید برای یکی از برنامه های تبلت یا تلفن تان وجود دارد. به روز رسانی ها هم اغلب به بیشتر شدن امنیت، تجربه کاربری بهتر و سریع تر و بهره مند شدن از امکانات بیشتر منجر می شوند. با این حال به روز رسانی خودکار یک برنامه وقتی در لحظه به تمام ظرفیت اینترنت خود نیاز دارید سرعت را پایین می آورد.

بنابراین می توانید به روز رسانی خودکار را خاموش کنید تا سرعت اینترنت تبلت افزایش پیدا کند. اما توجه کنید که نباید ازز به روز رسانی مرتب برنامه ها غافل شوید. برای انجام این کار وارد برنامه گوگل پلی شوید و روی عکس پروفایلتان در گوشه بالای صفحه کلیک کنید.

در ادامه با انتخاب گزینه تنظیمات و سپس تنظمیات شبکه یا Network preferences، ویژگی Auto update apps را روی حالت Don’t auto update قرار دهید. در انتها نیز روی Done کلیک کنید تا تنظیمات اعمال شود.

5/5(2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *