اشتراک گذاری

علت کند شدن تبلت چیست؟

کند شدن تبلت یکی از مشکلات رایجی است که اغلب کاربران با آن مواجه می شوند. با کاهش سرعت تبلت برای اجرای برنامه ها زمان زیادی صرف خواهید کرد و این مسئله شما را کلافه می کند. دلایل زیادی برای کند شدن سرعت تبلت شما وجود دارد و راه حل های زیادی برای آن ارائه شده است. در این مبحث قصد داریم به این دلایل و راهکار ها اشاره کنیم تا بتوانید در صورت بروز این مشکل آن را رفع کنید.

علت کند شدن تبلت چیست؟

بررسی دلایل کند شدن تبلت

در این بخش به دلایلی که باعث کند شدن تبلت می شوند، اشاره می کنیم. این دلایل از قرار زیر هستند :

حافظه تبلت پر شده است

پر شدن حافظه تبلت به عنوان یکی از مهم ترین و رایج ترین دلایل کم شدن سرعت تبلت شناخته می شود. در صورتی که حافظه تبلت پر شده باشد، انتقال فایل به کندی صورت گرفته و در نهایت سرعت دستگاه کاهش می یابد. چنانچه حجم زیادی از اپلیکیشن ها، فایل و یا عکس و ویدئو در دستگاه خود ذخیره کرده اید، فضای تبلت را پر می کنند و باعث کندی سرعت دستگاه می گردند.

باتری تبلت قدیمی شده است

پس از استفاده از تبلت و یا دستگاه های هوشمند، به مرور باتری آن ها دچار فرسودگی شده و در واقع عمر آن ها کاهش می یابد. چنانچه باتری دستگاه شما مدت زیادی کار کرده است، بخش گسترده ای از شارژ آن هدر رفته و به گرما تبدیل می گردد. به این ترتیب حرارت ایجاد شده می تواند پردازنده را دچار آسیب کرده و باعث کند شدن تبلت شود.

حافظه تبلت فرسوده شده است

حافظه تبلت نیز همانند باتری پس از گذشت مدت زمان مشخصی، دچار فرسودگی شده و عمر آن کاهش می یابد. در واقع حافظه های تبلت حدودا دو تا سه سال می توانند بدون هیچ گونه مشکلی برای شما کار کنند. اما پس از آن با توجه به دیتای جدیدی که در آن ذخیره می کنید، عمر آن به مرور کاهش یافته و باعث کند شدن تبلت می شود.

برنامه ها و سیستم عامل آپدیت نیستند

از دیگر دلایل کاهش سرعت تبلت، مربوط به آپدیت نبودن نسخه برنامه ها و سیستم عامل است. این مشکل غالبا در تبلت هایی که قدیمی هستند، ایجاد شده و باعث کم شدن سرعت دستگاه می شود.

علت و راهکارهای رفع مشکل داغ شدن بیش از حد تبلت در این مقاله !

راهکار های رفع مشکل کند شدن تبلت

حالا که با دلایل کند شدن تبلت آشنا شدید، در این بخش قصد داریم به راهکار های رفع این مشکل بپردازیم. در حقیقت برای اینکه بتوانید این مشکل را برطرف کنید، باید ابتدا با دلایل بروز این مشکل در دستگاه خود آشنا شوید و پس از شناسایی علت اصلی، برای رفع آن بکوشید. در صورتی که مشکل حل نشد برای با نمایندگی تعمیر تبلت در تهران تماس بگیرید.

چنانچه حافظه دستگاه پر شده است، لازم است برنامه ها و فایل های اضافه را حذف کرده تا حافظه تخلیه شود. به همین منظور می توانید از کارت حافظه نیز کمک بگیرید و اطلاعات خود را در آن ذخیره سازی کنید و حافظه را به طور کامل تخلیه نمایید.

اما در صورتی که مشکل کاهش سرعت تبلت مربوط به باتری دستگاه باشد، می توانید نسبت به تعویض باتری تبلت اقدام نمایید. همچنین از روش تخلیه فضای هوم اسکرین نیز می توانید برای رفع این مشکل اقدام نمایید. بنابراین به حذف تمام برنامه های اضافه از صفحه بپردازید تا فضای کافی برای پردازش رم ایجاد شود.

چنانچه به منظور افزایش سرعت تبلت، برنامه ها را به روز رسانی کردید و همچنان مشکل پابرجا بود، باید اقدام به ریست فکتوری دستگاه نمایید. البته باید اشاره کنیم که پیش از آغاز این کار از تمام اطلاعات مهم خود بکاپ تهیه کرده و سپس اقدام نمایید.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *