اشتراک گذاری

چرا تبلت من در حین کار، بیش از حد داغ میشود؟

بسیاری از کاربران به هنگام مراجعه به نمایندگی تعمیرات تبلت دل ، از داغ شدن تبلت خود ابراز نگرانی میکنند. امروزه داغ شدن گجت های مختلف، اعم از اسمارت فون، تبلت، فبلت به امری طبیعی تبدیل شده است و اغلب ما حداقل برای یک بار آن را تجربه کرده ایم. 

اما این مشکل میتواند به تنها به دامن زدن سایر خرابی ها کمک کند و لازم است که در اسرع زمان برطرف شود. اما این حرارت از کجا تولید میشود و چطور تبلت دل را در گیر میکند؟ این گرما ممکن است در چندین نقطه ایجاد گردد و به حدی بالا باشد که کار کردن با دستگاه را برای کاربران دشوار کند.

از آن جا که این مشکل میتواند یکی از آزاردهنده ترین و البته پر ریسک ترین اختلالات در تبلت های دل و سایر گوشی ها و تبلت ها به شمار رود. بر آن شدیم با ذکر مهم ترین و متداول ترین سوالات کاربران، این مقاله را تهیه و تنظیم کنیم. اگر شما نیز از کاربران انواع تبلت های دل هستید، با خواندن این بخش، میتوانید از بروز بسیاری از دلایل داغ شدن تبلت دل ، جلوگیری نمایید.

چرا تبلت من در حین کار، بیش از حد داغ میشود؟

قطعاتی که باعث داغ شدن تبلت دل میشوند

یکی از مهم ترین و اصلی ترین قطعاتی که با تولید گرما، موجب داغ شدن تبلت دل میشود، باتری آن است. البته داغ شدن باتری به هنگام کار با تبلت، امری طبیعی به شمار میرود. اما توصیه میشود در چنین مواردی، از به کار بردن برنامه های مختلف به صورت همزمان بپرهیزید. اما بخش مهم ترین که داغ شدن آن لازم است مورد توجه قرار گیرد، سی پی یو تبلت دل است. سی پی یو داغ ترین بخش دستگاه به شمار میرود.

علاوه بر سی پی یو، Display تبلت دل نیز میتواند به داغ شدن تبلت دل ، کمک کند. این داغی مرتبط با صفحه نمایش تبلت است. لازم است بدانید روشن ماندن طولانی مدت تبلت میتواند نقش زیادی در داغ شدن آن داشته باشد. از دیگر دلایل گرم شدن تبلت استفاده از وایرلس و اینترنت است. 

آنتن تبلت هم با کار کردن خود، میتواند گرما تولید کند. علاوه بر موارد ذکر شده، چیپ های به کار رفته در دستگاه هم میتواند بر حسب نوع و مدل خود، گرما تولید کند. در ادامه با ما همراه باشید تا سایر نکات در این خصوص را مورد بررسی قرار دهیم.

چه زمانی  داغ شدن تبلت دل نگران کننده است؟

طبیعتا قطعات و اجزای به کار رفته در تبلت دل، در حین کار گرما تولید میکنند. اما سوالی که مطرح میشود، این است که این گرما چه موقع میتواند نگران کننده و آسیب رسان باشد. لازم است بدانید هر قطعه یک آستانه ی خطر در خصوص گرمای تولید شده دارد. 

این آستانه در اصل دمایی ست که تحمل آن برای قطعه خطر ندارد و آسیبی به آن وارد نمیکند. اگر گرمای تولید شده از دستگاه از این حد فراتر برود، موجب سوختن آن خواهد شد. به طور کلی دمای 30 تا 35 درجه ، یک بازه ی طبیعی در دمای تبلت دل به شمار میرود. دمای باتری اگر از 45 درجه بیشتر شود، میتواند خطرناک به شمار رود و دمای 50 درجه، نیز میتواند برای سی پی یو آسیب رسان باشد.

نمایندگی تعمیرات تبلت دل

 تعمیرات تبلت های دل یکی از تخصصی ترین خدماتی ست که نمایندگی تعمیرات تبلت دل ،به مشتریان و کاربران خود اختصاص میدهد. در این مجموعه تمرکز بر حوزه ی خدمات پس از فروش، با جدیت بیشتری نسبت به سایر حوزه ها، دنبال میشود. لازم است بدانید، چنین خدماتی تنها با تکیه بر دانش و تجربه ی بالای متخصصین و برخورداری از لوازم و قطعات اورجینال امکان پذیر است.

متاسفانه مراجعه به مراکز غیر مجاز و فاقد استاندارد های لازم، میتواند مشکلات جدیدی را به تبلت های دل ،اضافه کند و در این بین علاوه بر اتلاف وقت، کاربر مجبور به پرداخت هزینه های اضافی بسیاری میشود. برای جلوگیری از چنین خساراتی، پیشنهاد میشود در مواقع بروز مشکل، با برقراری اولین تماس با شعب نمایندگی مرکزی دل، از راهکارهای مفید و مقرون به صرفه ی  تیم مشاوره ی این مرکز، بهره مند شوید.

5/5(1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩