اشتراک گذاری

تعمیر درام پرینتر کانن

در حال پرینتر ها از ضروری ترین وسایل موجود در ادارات، شرکت ها، مراکز کوچک و بزرگ و حتی منازل شده اند. کمپانی کانن  یکی از موفق ترین ها در زمینه ی تولید انواع پرینتر می باشد. حساس ترین قطعه ی این دستگاه که یکی از وظایف چاپ برگه را به عهده دارد درام پرینترمی باشد.

به همین دلیل برای استفاده ی کاربردی از دستگاه تعمیر درام پرینتر کانن می باشد. اگر این قطعه دچار آسیب شد برای تعمیر آن باید حتما به یک تخصص مراجعه کنید. در ادامه ی این مقاله به تعمیر درام پرینتر کانن، مشکلات رایج درام و کارایی این قطعه در پرینتر می پردازیم.

درام چیست؟

درام قطعه ای است که وظیفه ی انتقال تصاویر بر روی برگه را به عهده دارد. به طور کلی درام جزء اصلی دستگاه پرینتر لیزری است که نقش انتقال دهنده ی تصویر از پرینتر لیزری به روی کاغذ برای تولید چاپ نهایی را دارد که این قطعه در دستگاه های کپی هم وجود دارد.

تفاوت درام در دستگاه های کپی و پرینتر در نحوه ی انتقال تصاویر به درام است. درام از جنس سلنیوم و یا مواد دارای حساسیت نسبت به نور پوشیده شده است که این مواد هادی الکتریسیته هستند.

این مطلب مفید رو از دست نده : مشکلات رایج پرینتر کانن و راه حل های آن

مشکلات رایج و تعمیردرام پرینتر کانن

درام پرینتر همانند سایر قطعات این دستگاه بسیار حساس می باشد. اگر به هر دلیل سطح رویی این دستگاه دچار خط و خش بشود. عواقب آن بر روی کاغذ های چاپ شده ماندگار خواهد شد، به این صورت که تمام برگه ها با خطوط اضافه چاپ می شوند.

لازم است بدانید که درام دستگاه تنها تا ۳ بار قابلیت شارژ کردن دارد و پس از آن حتما باید تعویض شود. تعویض و تعمیر درام پرینتر کانن به متخصص نیاز دارد. به هیچ عنوان تعمیر درام پرینتر کانن را به دست افراد نابلد نسپارید زیرا امکان آسیب دیدگی های بیشتر برای این قطعه از دستگاه به وجود می آید.

عملکرد و تعمیر درام پرینتر کانن

همان طور که گفته شد وظیفه ی درام انتقال نهایی تصاویر برای چاپ بر روی برگه می باشد. پرینتر پس از ذخیره ی نوری که بر روی شکل تابیده است آن را بر روی لایه ی بیرونی درام می تاباند. درام ویژگی های الکتریکی این نور را تغییر می دهد تا بتواند آن را به روی کاغذ انتقال دهد.

در این مرحله درام تونر را به خود جذب می کند و تونر به مناطقی از درام که از بار منفی تخلیه شده اند می چسبد و پس از آن تونر به وسیله درام بر روی کاغذ می ریزد. در انتها در قسمت فیوزینگ، تونر پخته شده و به کاغذ می چسبد و کاغذ از دستگاه خارج می شود. با این فرایند تصاویر بر روی کاغذ چاپ می شوند.

پیشنهاد سایت : تعویض مگنت پرینتر کانن

تعمیرات پرینتر

تعمیرات پرینتر باید حتما توسط افراد متخصص انجام شود. این دستگاه دارای پیچیدگی ها و حساسیت های بسیاری می باشد. واحد تعمیر پرینتر به دلیل بهره مندی ازمتخصصانی مجرب می توانند تمام عیوب پیش آمده برای این دستگاه را در کوتاه ترین زمان برطرف کند. پرینتر ها دارای قطعاتی مثل کارتریج، درام، کاغذکش و … هستند.

قطعاتی مثل کارتریج و درام علاوه بر نیاز به تعویض و تعمیر به شارژ هم احتیاج دارند. شارژ آن ها به صورت محدود انجام می شود و پس از مدت معین قطعه به طور کامل باید تعویض شود. واحد تعمیرات پرینتر قادر به تعمیر، تعویض و شارژ قطعات پرینتر می باشد.

نمایندگی کانن

نمایندگی کانن تمام تولیدات شرکت کانن را با گارانتی به فروش می رساند. تمام دستگاه ها از ضمانت اورجینال برخوردار هستند. بهره مندی از مشاوران برتر امتیازی دیگر است که به خریداران اعطا شده است. مشتریان می توانند با مراجعه به این نمایندگی تمام اطلاعات لازم در خصوص محصولات را دریافت کنند. نمایندگی رسمی کانن با تاکید بر مشتری مداری و تحقق این شعار به انتخاب اول کاربران بدل شده است.

تعمیرات کانن

تعمیرات کانن متشکل از واحد های جداگانه ای است. هر یک از این واحد ها به وسیله ی متخصصان مربوط به یک دستگاه به تعمیرات می پردازند. تعمیرات کانن با بهره مندی از مدرن ترین تجهیزات و امکانات انجام می شود. حضور متخصصان و مهندسین مجرب به روند تعمیرات سرعت بخشیده است.

تعمیرات در هر کدام از این واحد ها به صورت تخصصی ارائه می شود. تعویض قطعات نیز در این واحد تنها اب اطلاع مشتریان انجام می شود. تمام قطعات تعویض شده دارای گارانتی اورجینال می باشند.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر موبایل به همراه گارانتی خدمات
تعمیر موبایل (تهران،کرج،مشهد و سایر شهرستان ها)