اشتراک گذاری

شارژ تونر کپی کانن

شارژ تونر کپی کانن یکی دیگر از سرویس های ارائه شده در نمایندگی کانن است که متقاضیان آن می توانند به دو شیوه «سرویس در محل» و «سرویس در تعمیرگاه» از آن بهره مند گردند.

سرویس های مرتبط با شارژ تونر کپی کانن در این مرکز بر اساس استانداردهای ذکر شده از سوی کمپانی کانن انجام می پذیرد از این رو میزان افت کیفیت چاپ پس از شارژ تونر کپی کانن بسیار اندک است.

البته همین میزان اندک نیز توسط کارشناسان ما مورد بررسی قرار گرفته و مرتفع می گردد. کاربران گرامی می توانند در صورت دارا بودن یکی از سه وضعیت ذیل اقدامات مورد نیاز جهت شارژ تونر کپی کانن را آغاز نمایند:

 • زمانی که شش ماه از طول عمر کارتریج کپی گذشته است.
 • زمانی که شاخص جوهر به پایین‌ترین مقدار خود رسیده است.
 • هنگامی که جوهر دستگاه چاپ تمام شده است.
شارژ تونر کپی کانن

شارژ تونر کپی کانن و نکات مهم در انجام این کار

یکی از مهم‌ترین نکات در شارژ تونر کپی کانن، توجه به شیوه صحیح باز و بسته کردن کارتریج و داشتن تجهیزات لازم جهت انجام این کار است. بدیهی است نبود دانش و تخصص کافی در این زمینه و استفاده از ابزارهای عمومی (مثل انبردست، پیچ‎گوشتی و چکش) به جای ابزارهای تخصصی و احیاناً ضربه زدن بی‎مورد، باعث خرابی کارتریج می‎شود.

در این میان کارتریج دستگاه های رنگی بسیار ظریف تر و حساس تر است و نیازمند توجه و دقت بالایی است. توجه داشته باشید که شارژ تونر کپی کانن یک کار سلیقه‎ای نیست بلکه یک کار علمی است و می بایست با درنظر داشتن تمامی پارامترها و شرایط لازم انجام پذیرد.

در صورتی که قصد شارژ تونر کپی کانن را دارید نکات زیر در ارتباط با تونر را جدی بگیرید:

 • بطری پودر تونر را تکان ندهید. انجام این کار باعث اسپری پودر تونر به همه جا خواهد شد. فقط به آن ضربه بزنید و در نور به آن نگاه کنید تا ببینید چه میزان تونر در درون بطری آن باقی مانده است (تونر بسیار سبک است).
 • اگر کارتریج شما نیاز به این مرحله اضافی دارد، تراشه هوشمند را تعویض کنید. بعضی از چاپگرها پس از پرکردن پودر تونر کار نخواهند کرد، مگر اینکه یک فیوز هوشمند جدید تراشه نصب شود. بیشتر کیت های پر کردن تونر در صورت نیاز با یک تراشه هوشمند برای کارتریج ارائه می شوند.
 • فقط از پودر تونری استفاده کنید که با کارتریج تونر نصب شده و چاپگر لیزری خود یا تجهیزات جانبی آن سازگار باشد.
 • هر زمان که از ابزارهای گرم، نقطه ای یا ابزارهای خطرناک استفاده می کنید، از چشم خود با عینک محافظت کنید.
 • برای شارژ تونر کپی کانن، اگر یک کارتریج با تراشه هوشمند را قبل از اینکه کاملا خالی شود پر کرده اید و تمام تونر جدید را نمی توانید داخل آن بریزید، منتظر بمانید تا زمانی که تراشه خطا دهد یا سعی کنید تونر را به درستی خالی کنید تا تونر جدید را بتوانید جایگزین کنید.
 • پودر تونر مناسب که با چاپگر و کارتریج سازگار باشد تهیه کنید.
 • برای اطمینان از توزیع درست تونر در کارتریج، در زمان شارژ تونر کپی کانن، کارتریج را به آرامی از طرفی به طرف دیگر به صورت افقی تکان دهید.

دلایل و راهکارهای رفع مشکل چروک شدن کاغذ در دستگاه کپی !

برای شارژ تونر کپی کانن چند گرم تونر لازم است؟

یکی از پرسش های متداول از سوی کاربران این است که برای شارژ تونر کپی کانن چند گرم تونر لازم است. پاسخ این پرسش آن است که وزن تونر نمی‎تواند ملاک شارژ قرار گیرد و مبنای شارژ، تعداد برگ کپی معادل فابریک است.

باید توجه داشت که خروجی تونرهای مختلف بسیار متفاوت است. خروجی تـونـرهای معلق یا گـَردی بالاتر از تونرهای چگال است. مثلاً تعداد برگ کپی ۱۰۰ گرم تونر درجه یک ممکن است معادل تعداد برگ چاپ ۱۵۵ گرم تونر درجه ۳ باشد.

بدیهی است در این حالت قیمت ۱۰۰ گرم تونر نوع اول از ۱۵۵ گرم تونر نوع دوم بیشتر است. در نتیجه با توجه به کیفیت تونر، وزن تونر نمی‎تواند ملاک شارژ قرار گیرد و به همین دلیل مبنای شارژ ما تعداد برگ چاپ معادل فابریک است.

اشکالات احتمالی پس از شارژ تونر کپی کانن

مشکلاتی که ممکن است پس از شارژ تونر کپی کانن بوجود آید و کارشناس شارژ می بایست آنها را مرتفع سازد عبارتند از:

 • کارتریج کاغذ را کثیف می کند.
 • کاغذ پس از فرمان چاپ بصورت کاملا سفید خارج میشود.
 • پس از شارژ تونر کپی کانن، دستگاه در هنگام چاپ، خطا و هشدار کارتریج می دهد.
 • قرار دادن کارتریج در دستگاه سبب خاموشی دستگاه می شود.
 • صفحه دارای خطوط ناخواسته باشد.
 • پس از شارژ تونر کپی کانن از قسمتی از صفحه چاپ گرفته نشود.
 • صفحه دارای پس زمینه است.
 • چاپ صورت گرفته کم رنگ است.
 • رنگها با یکدیگر تداخل داشته باشند.
 •  کارتریج دارای صدای ناهنجار است.

تعمیرات کپی کانن

تعمیرات کپی کانن یکی از خدماتی است که کاربران این دستگاه حتی برای یک بار هم که شده به آن نیاز پیدا خواهند کرد؛  دستگاه کپی کانن اگرچه از کیفیت ساخت و کانفینگ بالایی برخوردار است اما به دلایل متعددی نظیر عدم آشنایی کاربر با شیوه صحیح استفاده و یا نگهداری از دستگاه، استفاده از مواد مصرفی بی کیفیت، دستکاری های خودسرانه و … ممکن است دچار خرابی و اختلال در عملکرد گردد.

کاربران گرامی در صورت مواجه با هرگونه اشکال در دستگاه های کپی کانن می توانند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در وب سایت با کارشناسان ما تماس گرفته و درخواست حضور کارشناس تعمیرات کپی کانن را در محل موردنظرشان ثبت نمایند.

تعمیرات کپی کانن با بهره گیری از دانش روز و گذراندن دوره های تخصصی تعمیرات کانن، دستگاه های معیوب شما را، در اسرع وقت و با هزینه ای مبتنی بر نرخنامه مصوب تعمیر خواهند کرد.

نمایندگی کانن و واحدهای تعمیرات کانن

نمایندگی کانن در ایران ارائه دهنده تمامی خدمات مرتبط با محصولات کانن به هموطنان عزیز است. این مرکز در راستای ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات به کاربران خویش، تیمی از زبده ترین کارشناسان هر دو حوزه فروش محصولات کانن و تعمیر را به همکاری فراخوانده است و پیشرفته ترین تجهیزات تعمیر را در اختیار آنان نهاده است.

تلفیق این دو مجموعه یعنی «کارشناسان زبده» و «تجهیزات پیشرفته» سبب گشته تا این مرکز در صدر ده مجموعه برتر ارائه دهنده خدمات پس از فروش قرار گیرد. متخصصان و کارشناسان تعمیر در نمایندگی کانن در ایران به دلیل بهره‌مندی از سال‌ها سابقه و در اختیار داشتن به‌روزترین ابزارآلات تعمیر و ترمیم قادر به رفع و حل تمامی ایرادات و مشکلاتی هستند که در محصولات این شرکت پدید آمده‌اند.

5/5(1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر موبایل به همراه گارانتی خدمات
تعمیر موبایل (تهران،کرج،مشهد و سایر شهرستان ها)