اشتراک گذاری

علت چروک شدن کاغذ در دستگاه کپی چیست؟

آیا تا به حال برای شما هم پیش آمده است که صفحات کپی شده با کاغذ چروک از داخل دستگاه بیرون بیایند؟ شاید در اولین نگاه با چروک شدن کاغذ در دستگاه کپی نگران خرابی آن شوید، اما نگران نباشید، ما در اینجا هر دلیلی که می‌تواند منجر به این اتفاق شود را بررسی خواهیم کرد.

علت چروک شدن کاغذ در دستگاه کپی چیست؟

چروک شدن کاغذ در دستگاه کپی

اول از هرچیزی وضعیت کاغذ و سینی کاغذ را بررسی کنید و تنظیمات لازم را پیش از انجام عملیات کپی روی آن ها انجام دهید. اما اگر همچنان مشکل چروک شدن برگه پابرجا بود، شما باید دست نگه داشته و به تعمیرگاه‌های مجاز دستگاه کپی مراجعه کنید.

دلایل چروک شدن کاغذ در دستگاه کپی

اما چه دلایلی می‌تواند منجر به چروک شدن برگه شود؟ مربوط بودن کاغذ، یکی از دلایلی است که می‌تواند باعث شود خروجی شما یک کاغذ چروک باشد. دیگر دلیل می‌تواند قرار داشتن یک شیء در جلوی غلطک‌های داخلی یا خروجی باشد. بررسی کنید ببینید چیزی در داخل سینی کاغذ قرار نداشته باشد. همچنین ممکن است مشکل به خاطر فیوز مونتاژ قدیمی باشد.

  • کاغذ مربوط

وقتی رطوبت اتفاقی به کاغذ نفوذ می‌کند، نسخه چاپی می‌تواند چروک باشد. هر زمانی که کاغذ کپی شما مربوط یا خیس شد، به هیچ عنوان از آن استفاده نکنید و آن را با یک کاغذ سالم جایگزین کنید. در غیر این صورت به چروک شدن کاغذ دچار خواهید شد. این می‌تواند بهترین تنبیه شما برای نگهداری مناسب کاغذها در یک جای خشک و با شرایطی ایده‌آل است.

این مطلب جذاب را از دست ندهید : چرا دستگاه فتوکپی، کپی نمیگیره ؟ 

  •  یک شیء جلوی غلطک‌های داخلی یا خروجی

هر دستگاه کپی دارای غلطک‌های داخلی است که کاغذ را از سینی به سمت داخل کشیده و پس از اتمام فرآیند چاپ آن را به بیرون می‌فرستند. معمولاً این غلطک‌ها پلاستیکی هستند. مانند تایرهای یک اتومبیل، آن‌ها نیز در طول زمان فرسوده می‌شوند و غلطک‌هایی که فرسوده یا کثیف هستند، می‌توانند باعث چروک شدن کاغذ شوند. 

شما برای بیرون آوردن این غلطک‌ها و جایگزین کردن آن‌ها با غلطک‌های جدید باید به تعمیرگاه‌های مجاز مراجعه کنید. اما پیش از آن غلطک‌ها را تمیز کنید، ممکن است تا مراجعه به یک تعمیرگاه، کار شما را به طور موقت راه بیاندازد.

  • مسدود شدن سینی کاغذ

ممکن است سینی کاغذ، زمانی که کاغذ در یک زاویه خاص قرار گرفته است، مسدود شده باشد. اگر سینی دستگاه شما در وضعیت خوبی قرار دارد، مطمئن شوید که کاغذها نیز به درستی روی آن قرار گرفته‌اند. همچنین اگر سینی کاغذ دستگاه کپی شما دچار مشکل شده است، باید یک سینی جدید را خریداری کرده و جایگزین آن کنید. مسدود شدن سینی کاغذ می‌تواند یکی دیگر از دلایل چروک شدن برگه در دستگاه کپی باشد.

  •  فیوز مونتاژ قدیمی

معمولاً یک فیوز مونتاژ دارای عمر مفیدی در حدود 60،000 تا 100،000 کپی کاغذ است. پس از این میزان کپی، فیوز مونتاژ رفته رفته فرسوده خواهد شد. اگر موارد بالا را بررسی کردید و همچنان با مشکل چروک شدن کاغذ مواجه بودید، بنابراین وقت آن رسیده دستگاه کپی خود را به یک تعمیرگاه مجاز ببرید و فیوز مونتاژ‌ آن را با یک مدل جدید، تعویض کنید.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩