اشتراک گذاری

تعمیر تاچ پد لپ تاپ ایسر به صورت حرفه‌ای

بدترین سناریویی که ممکن است هنگام استفاده از لپ تاپ برای شما اتفاق بیفتد، از کار افتادن تاچ پد لپ تاپ است به ویژه زمانی که هیچ ماوسی در بند و بساط شما نیست. از کار افتادن تاچ پد لپ تاپ هم می‌تواند به دلیل بروز مشکلات نرم‌افزاری باشد و هم مشکلات سخت‌افزاری. اگر خیلی خوش شانس باشید و تاچ پد لپ تاپ شما به دلیل مشکلات نرم‌افزاری مختل شده باشد، خیلی ساده می‌توانید آن را به حالت اولش برگردانید.

ولی اگر شانس به شما پشت کرده باشد و مشکلات سخت‌افزاری عملکرد تاچ پد را مختل کرده باشند، باید لپ تاپ خود را بردارید و به سراغ مرکز تعمیرات لپ تاپ بروید. البته فراموش نکنید که اگر تاچ پد شکسته باشد یا خط و خشی بر روی آن به وجود آمده باشد تنها راهکار شما تعویض تاچ پد لپ تاپ است. اگر از کاربران لپ تاپ ایسر هستید و با این مشکل روبه‌رو شده‌اید، بهتر است تعمیر تاچ پد لپ تاپ ایسر را به تکنسین‌های نمایندگی لپ تاپ ایسر بسپارید تا پس از عیب‌یابی دقیق رفع مشکل لپ تاپ ایسر را انجام دهند.

تعمیر تاچ پد لپ تاپ ایسر

قبل از هر چیز بیشتر با تاچ پد لپ تاپ آشنا شوید

تاچ پد لپ تاپ یک حسگر لمسی است که حرکت و موقعیت انگشت کاربر را به موقعیت نسبی در صفحه نمایش تبدیل می‌کند. تاچ پد، پایین کیبورد لپ تاپ قرار می‌گیرد که در برخی از لپ تاپ‌ها دارای دو کلید است که از آن‌ها برای کلیک راست و چپ استفاده می‌شود. با این وجود می‌توان گفت که تاچ پدها جایگزین بسیار خوبی برای ماوس هستند البته اگر از اختلالات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری در امان باشند. در ادامه شما را با عوامل نرم‌افزاری که موجب مختل شدن عملکرد تاچ پد لپ تاپ می‌شوند، آشنا می‌کنیم.

بررسی عوامل خرابی تاچ پد لپ تاپ ایسر

فریزر شدن سیستم عامل

یکی از دلایل از کار افتادن تاچ پد لپ تاپ ایسر، فریز شدن سیستم عامل است البته برای اینکه مطمئن شوید، مشکل از خود سیستم عامل است یا خیر؟ باید از کلید NumLock استفاده کنید. اگر کلید NumLock را فشار دادید و چراغ آن روشن شد، مطمئن باشید که مشکل از سیستم عامل نیست. در غیر این صورت اگر با فشار دادن کلید NumLock متوجه هیچ تغییری در چراغ آن نشدید، مطمئن باشید که مشکل از فریزر شدن سیستم عامل است از این‌رو نیاز به تعمیر تاچ پد لپ تاپ ایسر نیست.

برای رفع این مشکل تنها باید یک بار سیستم خود را ریستارت کنید. درصورتی که مشکل از کار افتادن تاچ پد لپ تاپ شما با این روش برطرف شد که به شما تبریک می‌گوییم در غیر این صورت بهتر است سایر راهکارهای حل این مشکل را که در ادامه به آن‌ها اشاره کرده‌ایم، امتحان کنید.

فعال کردن دکمه تاچ پد لپ تاپ

بر روی کیبورد تمامی لپ تاپ‌ها کلید فعال و غیر فعال کردن تاچ پد لپ تاپ قرار دارد. به همین دلیل ممکن است هنگام کار با کیبورد به صورت تصادفی این کلید را فشار دهید و موجب غیر فعال شدن تاچ پد لپ تاپ شوید. برخی از کاربران لپ تاپ ایسر مرتکب این اشتباه می‌شوند اما قبل از اینکه این کلید را مجدداً فشار دهند و عملکرد تاچ پد لپ تاپ را تست کنند به فکر تعمیر تاچ پد لپ تاپ ایسر می‌افتند.

بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم که پس از کار نکردن تاچ پد لپ تاپ، کلید مخصوص به آن را فشار دهید و مجدداً عملکرد تاچ پد را چک کنید. در برخی از لپ تاپ‌ها کلید F5 و در برخی دیگر از لپ تاپ‌ها کلید F9 به عنوان کلید فعال یا غیرفعال کردن تاچ پد در نظر گرفته می‌شود. اگر با این روش هم نتوانستید مشکل از کار افتادن تاچ پد لپ تاپ را برطرف کنید، بهتر است راه حل‌های بعدی را امتحان کنید.

خرابی فایل‌های سیستم عامل

خوشبختانه خرابی فایل‌های سیستم عامل نیز یکی دیگر از دلایل نرم‌افزاری از کار افتادن تاچ پد لپ تاپ است که نیازی به تعمیر تاچ پد لپ تاپ ایسر ندارد. درواقع با نصب یک سیستم عامل جدید می‌توان این مشکل را به راحتی برطرف کرد.

اتصال وسایل جانبی

گاهی اوقات اتصال وسایل جانبی مانند USB به لپ تاپ موجب از کار افتادن تاچ پد این دستگاه می‌شود. بنابراین بهتر است هر یک از وسایل جانبی که به لپ تاپ متصل کرده‌اید را از آن جدا نموده و سپس سیستم خود را ریستارت کنید.

نصب برخی از نرم‌افزارها

هر نرم‌افزاری که از راه می‌رسد را بر روی سیستم خود نصب نکنید. نصب برخی از نرم‌افزارها موجب از کار افتادن تاچ پد لپ تاپ شما می‌شود.

اگر به تازگی نرم‌افزار جدیدی بر روی سیستم خود نصب کرده‌اید که موجب از کار افتادن تاچ پد آن شده است، بلافاصله همان نرم‌افزار را Uninstall کرده سپس سیستم خود را ریستارت کنید تا مشکل از کار افتادن تاچ پد لپ تاپ شما برطرف شود.

عدم بروزرسانی درایور تاچ پد

یکی دیگر از دلایلی که موجب از کار افتادن تاچ پد لپ تاپ ایسر می‌شود، عدم بروزرسانی درایور تاچ پد است. بنابراین بهتر است از طریق Device Manager، درایور تاچ پد را بروزرسانی کنید. جهت بروزرسانی درایور تاچ پد، تنها کافیست که از طریق کنترل پنل سیستم خود وارد Device Manager شوید، گزینه Mice and other pointing devices را پیدا کرده و آن را باز کنید.

اکنون گزینه تاچ پد را پیدا کنید، بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه Update Driver Software را انتخاب کنید تا پروسه بروزرسانی تاچ پد لپ تاپ آغاز شود.

بهم ریختن تنظیمات تاچ پد

بهتر است درصورت مواجه شدن با مشکل از کار افتادن تاچ پد لپ تاپ، تنظیمات آن را مورد بررسی قرار دهید چراکه گاهی اوقات بهم ریختگی تنظیمات تاچ پد لپ تاپ نیز موجب از کار افتادن آن می‌شود. جهت مشاهده تنظیمات تاچ پد ابتدا باید در منوی استارت، عبارت “Change Mouse Settings” را جستجو کنید.

سپس پنجره‌ای به نام Mouse Properties برای شما باز می‌شود که باید در این پنجره گزینه Enable Touchpad را پیدا کنید و مطمئن شوید که این گزینه تیک‌دار است. درواقع یکی از مواردی که تکنسین‌های نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسر قبل از تعمیر تاچ پد لپ تاپ ایسر به آن توجه می‌کنند، فعال بودن گزینه Enable Touchpad است.

وجود مشکل سخت‌افزاری

اگر هر یک از راهکارهایی که در این مطلب به آن‌ها اشاره کردیم را امتحان کردید اما باز هم نتوانستید این مشکل را برطرف کنید باید احتمال وجود مشکل سخت‌افزاری را در نظر بگیرید. می‌توانید جهت تعمیر تاچ پد لپ تاپ ایسر و برطرف شدن مشکلات سخت‌افزاری آن به نمایندگی لپ تاپ ایسر مراجعه کنید.

تکنسین‌های نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسر از دانش و تخصص بالایی برخوردار هستند از این‌رو مشکل کار نکردن تاچ پد لپ تاپ را هم از نظر نرم‌افزاری و هم از نظر سخت‌افزاری مورد بررسی قرار می‌دهند. درنتیجه پس از پیدا کردن منشأ مشکل، پروسه تعمیرات تاچ پد لپ تاپ ایسر را آغاز می‌کنند.

هزینه تعمیر تاچ پد لپ تاپ

مطمئناً این سوال در ذهنتان رژه می‌رود که هزینه تعمیر تاچ پد لپ تاپ چه قدر است؟ درواقع پاسخ این سوال به نوع مشکل نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری که برای تاچ پد لپ تاپ رخ داده است، بستگی دارد. علاوه‌بر این نحوه تعمیر تاچ پد لپ تاپ ایسر متناسب با مشکلی که دارد، متفاوت است از این‌رو میزان زمانی که شخص تعمیرکار باید برای تعمیر تاچ پد اختصاص دهد نیز متناسب با مشکل آن متفاوت می‌باشد. در کل نوع مشکل تاچ پد، نحوه تعمیرات تاچ پد و مدت زمانی که برای تعمیرات نیاز دارد، همه از پارامترهایی هستند که در تعیین میزان هزینه تعمیر تاچ پد لپ تاپ تاثیرگذار هستند.

نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسر

نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسر از دو بخش بزرگ شامل: بخش تعمیرات نرم‌افزاری لپ تاپ ایسر و بخش سخت‌افزاری لپ تاپ ایسر تشکیل شده است. تکنسین‌های نمایندگی لپ تاپ ایسر پس از عیب‌یابی دقیق لپ تاپ ایسر اگر این دستگاه مشکل نرم‌افزاری داشته باشد آن را به کارشناسان بخش تعمیرات نرم‌افزاری لپ تاپ ایسر ارجاع می‌دهند. در غیر این صورت این دستگاه زیر دست تکنسین‌های بخش سخت‌افزاری لپ تاپ ایسر به صورت کاملا حرفه‌ای و تخصصی تعمیر می‌شود. با این وجود می‌توانید تعمیرات تخصصی لپ تاپ ایسر را با اطمینان خاطر به نمایندگی مجاز ایسر بسپارید.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩