اشتراک گذاری

آموزش تعویض اسپیکر لپ تاپ ایسر

اسپیکر نقش کلیدی در تمامی دستگاه‌ها به ویژه لپ تاپ‌ها دارد. به لطف اسپیکر می‌توانیم از تماشای فایل‌های تصویری و گوش دادن به فایل‌های صوتی لذت ببریم. اما گاهی اوقات عوامل متعددی مانند وارد شدن ضربه به لپ تاپ، نصب نرم‌افزارهای مخرب، بهم ریختن تنظیمات اسپیکر، وارد شدن گرد و خاک به داخل آن، خراب شدن کارت صدا و … موجب بروز اختلال در عملکرد اسپیکر لپ تاپ می‌شوند به گونه‌ای که هیچ صدایی از اسپیکر شنیده نمی‌شود یا صدای خش خش از آن پخش می‌شود.

در چنین شرایطی اسپیکر لپ تاپ نیاز به تعمیر یا تعویض دارد که باید توسط تعمیرکاران حرفه‌ای نمایندگی مجاز ایسر صورت بگیرد. درصورتی که از لپ تاپ ایسر استفاده می‌کنید و چنین مشکلاتی برای اسپیکر دستگاه شما رخ داده بهتر است آموزش تعویض اسپیکر لپ تاپ ایسر را از کارشناسان و متخصصان خبره نمایندگی لپ تاپ ایسر بخواهید.

چراکه یکی از خدمات ویژه این مرکز به عنوان یکی از باسابقه‌ترین و معتبرترین مراکز ارائه‌دهنده خدمات تعمیرات تخصصی لپ تاپ ایسر ، تعمیر یا تعویض اسپیکر لپ تاپ ایسر به صورت کاملا حرفه‌ای است. برای اطلاع از نحوه تعویض اسپیکر ، مطالب آموزش تعویض اسپیکر لپ تاپ را دنبال کنید.

تعویض اسپیکر لپ تاپ ایسر

نشانه‌های خرابی اسپیکر لپ تاپ ایسر

خش خش کردن اسپیکر

همانطور که اشاره کردیم یکی از نشانه‌های خرابی اسپیکر لپ تاپ، پخش شدن صدای خش خش یا صدای عجیب و غریب از آن است. در این صورت برای اطمینان پیدا کردن از سالم بودن کارت صدای لپ تاپ بهتر است صدای لپ تاپ را با استفاده از یک هدفون استریو تست کنید. درصورتی که هر دو گوشی هدفون صدای طبیعی پخش کنند به این معنی است که کارت صدای لپ تاپ شما سالم است و این مشکل به یکی از بلندگوهای لپ تاپ مربوط می‌شود که به تعمیر یا تعویض نیاز دارد.

کار نکردن یکی از بلندگوهای لپ تاپ

به هم خوردن تنظیمات صدای لپ تاپ یا بروز اختلالات سخت‌افزاری می‌توانند موجب خرابی یکی از بلندگوهای لپ تاپ شوند. به گونه‌ای که یکی از بلندگوها به خوبی کار می‌کند اما بلندگوی دیگر اصلا کار نمی‌کند. در این صورت بهتر است تمامی عوامل نرم‌افزاری شامل تنظیمات اسپیکر لپ تاپ را به خوبی مورد بررسی قرار دهید و اطمینان پیدا کنید که تمامی تنظیمات اسپیکر به درستی انجام شده‌اند. درصورتی که مشکل از تنظیمات اسپیکر نبود، بلندگویی که از کار افتاده است نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

عدم خروج صدا از اسپیکر

گاهی اوقات نه تنها صدای خش خش از اسپیکر لپ تاپ پخش نمی‌شود بلکه هیچ صدایی از آن شنیده نمی‌شود. در چنین شرایطی باید از نصب صحیح درایور صدای لپ تاپ و همچنین تنظیمات اسپیکر در بخش تنظیمات BIOS لپ تاپ اطمینان حاصل کنید. درصورتی که علت قطع صدای اسپیکر لپ تاپ این موارد نبود، اسپیکر لپ تاپ شما به تعمیرات سخت‌افزاری نیاز دارد. کارشناسان نمایندگی لپ تاپ ایسر جهت عیب‌یابی و تعمیر اسپیکر لپ تاپ acer مواردی شامل: جک هدفون، ارتباط صحیح جک هدفون با مادربرد، Sound IC و پل جنوبی را مورد بررسی قرار می‌دهند و درصورتی که هر یک از موارد موجب قطع صدای اسپیکر لپ تاپ شده باشند، به تعمیر حرفه‌ای آن می‌پردازند

دلایل خرابی اسپیکر لپ تاپ ایسر

اختلال نرم‌افزاری

همانطور که اشاره کردیم گاهی اوقات عوامل نرم‌افزاری موجب بروز اختلال در عملکرد اسپیکر لپ تاپ می‌شوند. از این‌رو درصورتی که هیچ صدایی از اسپیکر لپ تاپ یا از دو گوشی هدفون شنیده نشود به احتمال زیاد درایور صدای لپ تاپ نصب نیست یا در نصب آن اشتباهی صورت گرفته است. از این‌رو بهتر است ابتدا از نصب درایور صدای لپ تاپ مطمئن شوید یا اینکه آن را Uninstall کرده و مجددا به شیوه صحیح آن را نصب کنید.

البته تنها اشتباه در نصب درایور صدای لپ تاپ نیست که موجب بروز مشکلات در اسپیکر می‌شود بلکه بهم خوردن تنظیمات صدای لپ تاپ نیز می‌تواند موجب قطع صدای اسپیکر لپ تاپ شود از این‌رو بهتر است تنظیمات هر دو بلندگوی لپ تاپ را نیز بررسی کنید.

اختلال سخت‌افزاری

درصورتی که تمامی عوامل نرم‌افزاری را در زمینه خرابی اسپیکر لپ تاپ مورد بررسی قرار دادید و مطمئن شدید که قطعی صدای لپ تاپ یا شنیده شدن صدای خش خش از آن به عوامل نرم‌افزاری مرتبط نیست مطمئن باشید که عوامل سخت‌افزاری مانند خرابی کارت صدا، خرابی جک هدفون، قطع ارتباط جک هدفون با مادربرد و خرابی پل شمالی یا پل جنوبی اسپیکر موجب بروز اختلال در عملکرد آن شده‌اند.

از این‌رو بهتر است تعمیر یا تعویض اسپیکر لپ تاپ ایسر را به متخصصان نمایندگی لپ تاپ ایسر بسپارید تا به صورت کاملا حرفه‌ای مشکلات آن را برطرف کنند.

مراحل تعویض اسپیکر لپ تاپ ایسر

درصورتی که امکان تعمیر اسپیکر لپ تاپ وجود نداشته باشد باید آن را تعویض کرد. آموزش تعویض اسپیکر لپ تاپ ایسر با مراحل زیر شرح داده شده است:

  • باتری لپ تاپ را از آن خارج کنید.
  • پیچ‌های بخشی که هارد دیسک لپ تاپ در آن قرار گرفته است را باز کرده و هارد دیسک را از لپ تاپ خارج کنید.
  • سپس پیچ‌های پشت لپ تاپ را به طور کامل باز کنید و صفحه نمایش و کیبورد را بدون اینکه اتصال آن‌ها با لپ تاپ قطع شود کنار بگذارید.
  • اکنون به سراغ اسپیکرهای لپ تاپ بروید و از متصل بودن کابل‌های اسپیکرها اطمینان پیدا کنید. چراکه متصل نبودن کابل‌های اسپیکرها می‌تواند دلیل دیگری برای قطع شدن صدای اسپیکرها باشد. درصورتی که ارتباط کابل‌های اسپیکرها به طور کامل برقرار بود، اسپیکر نو را جایگزین اسپیکر آسیب‌دیده بکنید.
  • و درنهایت تمامی قطعاتی که از لپ تاپ جدا کرده بودید را در جای خود قرار دهید و پیچ‌های آن‌ها را ببندید.

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسر

نمایندگی لپ تاپ ایسر جهت راحتی کاربران این دستگاه خدمات تعمیرات لپ تاپ ایسر را به صورت حرفه‌ای ارائه می‌دهد از این‌رو درصورت بروز هرگونه مشکلی در لپ تاپ ایسر می‌توانید با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید تا بلافاصله به محل مورد نظر جهت تعمیر تخصصی و حرفه‌ای لپ تاپ ایسر اعزام شوند.

از خدمات و سرویس‌های ویژه نمایندگی لپ تاپ ایسر می‌توان به فروش و تعمیرات تخصصی انواع مدل‌های لپ تاپ ایسر اشاره کرد. از این‌رو می‌توانید درصورت خرید هر یک از مدل‌های لپ تاپ ایسر به شعبه‌های مختلف نمایندگی لپ تاپ ایسر مراجعه کنید و از خدمات پس از فروش این مرکز بهره‌مند شوید. همچنین جهت تعمیرات لپ تاپ ایسر با کارشناسان نمایندگی لپ تاپ ایسر تماس بگیرید تا بلافاصله به محل مورد نظر اعزام شده و تمامی مشکلات لپ تاپ ایسر را به صورت کاملا تخصصی و حرفه‌ای برطرف کنند.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩