اشتراک گذاری

چرا کیبورد لپ تاپ کار نمیکند

کار نکردن کیبورد لپ تاپ مشکلی است که با بروز آن کاربر دچار سردرگمی میگردد . در این مقاله سعی داریم به راههای رفع این مشکل بپردازیم . اما همین ابتدا باید اشاره نماییم که با بروز این اختلال اصلا جایی برای نگرانی نیست . کارشناسان با استعداد ما در این مقاله چگونگی رفع مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری شایع صفحه کلید لپ تاپ را به شما می گویند . با ما همراه باشید.

چرا کیبورد لپ تاپ کار نمیکند

راه حل کار نکردن کیبورد لپ تاپ

در هنگام بروز این مشکل اکثر کاربران تصور می کنند که این ایراد یه مشکل سخت افزاری است و باید به فکر تعمیر لپ تاپ خود باشند. اما برخلاف تصورتان این مشکل ممکن است علل نرم افزاری مختلفی داشته باشد. در ادامه 3 راه حل نرم افزاری و یک راه حل ابتدایی سخت افزاری ارائه شده است. پیشنهاد می کنیم ابتدا راه های زیر را امتحان کنید. در صورتی که با این روش های کاربردی عملکرد کیبورد بهتر نشد،به احتمال زیاد مشکل سخت افزاری است و بهترین کار مراجعه به نمایندگی مجاز برای تعمیر حرفه ای دستگاه است. ایراد سخت افزاری لپ تاپ اکثرا به دلیل ضربه یا نگهداری نادرست لپ تاپ اتفاق می افتد. با مطالعه مطلب نابودی لپ تاپ با عادات غلط !  و رعایت نکات مهم و ساده نگهداری لپ تاپ از بروز مشکلات این چنینی جلوگیری کنید و عمر لپ تاپ را افزایش دهید.

تمیز کردن صفحه کلید

اگر برخی از دکمه های صفحه کلید کار نکرده و برخی دیگر کار می کنند علت می تواند وجود آشغال هایی در آن باشد. برای تمیز کردن شما باید لپ تاپ خود را تا زاویه ۷۵ درجه کج کنید تا سطح آن به صورت شیب دار دربیاید سپس آن را تکان دهید .

همچنین میتوانید لپ تاپ را تا زاویه ۹۰ درجه به صورت وارونه نگه دارید و به آرامی آنرا تکان دهید . تا آسیب سخت افزاری به دستگاه وارد نشود. اگر از هارد دیسک مکانیکی برخوردارید بهتر است لپ تاپ خود را خاموش نمایید. تا از هر برخوردی به آن ممانعت کرده باشید. چنانچه مشکل کار نکردن کیبورد لپ تاپ رفع نشد میتوانید از هوا فشرده برای خارج کردن آشغال استفاده کنید

راه اندازی مجدد لپ تاپ

درصورتیکه تمامی کلیدهای صفحه کلید کار نمیکنند علت قطعا نرم افزاری است . با راه اندازی مجدد لپ تاپ میتوانید این مشکل را رفع کنید. اگر همه چیز به خوبی کار میکند کافی است از طریق منوی استارت لپ تاپ را در حالت شات دان قرار دهید. در غیر این صورت دکمه پاور را برای ۵ ثانیه نگه دارید. تا لپ تاپ خاموش شود . و سپس دوباره شروع به کار نماید .

راه حل بعدی کار نکردن کیبورد لپ تاپ بازگردانی ویندوز است

چنانچه صفحه کلید پس از نصب هر برنامه جدید یا تغییر تنظیمات کار نکرد بهتر است ویندوز را به حالت قبل بازگردانید. برای انجام این کار به منوی استارت رفته سپس به کنترل پنل مراجعه کنید. سپس روی گزینهBack up your computer کلیک نمایید . پس از آن به سراغ گزینه System and Security بروید. در صفحه بعد روی Recover system settings or your computer کلیک کنید.

سپس روی Open System Restore کلیک کنید. در این قسمت منتظر بازگردانی یا همان Restore شدن ویندوز خود باشید. زمانی که لپ تاپ برای باری دیگر راه اندازی میشود مسئله اگر یک موضوع سیستمی بود قطعا باید رفع شود

رفع از طریق درایور صفحه کلید راه حل دیگری برای شرایطی است که کیبورد لپ تاپ کار نمیکند

چنانچه درایور صفحه کلید را بروزرسانی نکردید این احتمال وجود دارد که صفحه کلید با مشکل کار نکردن رو به رو شود. ابتدا باید مطمئن شوید که آیا درایور صفحه کلید بدون مشکل است یا باید به سراغDevice manager بروید. به راحتی میتوانید به Device manager دسترسی پیدا کنید. این بخش را می توان از طریق جستجوگر ویندوز یا Run یافت. ابتدا به سراغ منوی استارت رفته و روی کنترل پنل کلیک کنید.

پس از کلیک کردن روی کنترل پنل برروی System and Security – Device manager و در نهایت System کلیک می کنیم. در Device manager درایورهای سخت افزاری لپ تاپ را پیدا کنید. سپس روی Keyboard کلیک کرده تا به قسمت صفحه کلید بروید . در صورت وجود مثلث زرد رنگ با علامت تعجب باید به وبسایت سازنده لپ تاپ رفته تا آخرین آپدیت درایور کیبورد را دانلود و نصب کنید. و اما آخرین راه حل کار نکردن کیبورد لپ تاپ سپردن آن به یک حرفه ای است!

نمایندگی دل و واحد های تعمیرات دل

نمایندگی دل ، واحد های تعمیرات دل را مجزا ره اندازی کرده است . این مرکز در راستای رضایت کاربران با بکارگیری تجهیزات پیشرفته خدمات ریکاوری باکیفیتی را ارائه مینماید . کادرفنی نمایندگی مجاز دل پس از اتمام پروسه تعمیر به اعمال تنظیمات کلی و غبارروبی بخشهای داخلی دستگاه میپردازند . به همین دلیل کاربر پس از دریافت محصول شاهد افزایش کارایی آن خواهد بود .گسترش روزافزون وسایل اکترونیکی و افزایش نیاز افراد برای تعمیر ما را بر آن داشت تیمی حرفه ای درزمینه تعمیرات تشکیل دهیم .

تعمیر و بازیابی لپ تاپ نیاز به حضور کارشناسان کامپیوتر و الکترونیک دارد . نمایندگی رسمی دل برای جذب کارشناسان توانمند تمامی تلاش خود را انجام داده است . چنانچه با کار نکردن کیبورد لپ تاپ مواجه شدید و نتوانستید انرا رفع نمایید به نمایندگی رسمی دل مراجعه کنید .

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩