اشتراک گذاری

همه چیز درباره کالیبره کردن باتری لپ تاپ

کالیبره کردن باتری لپ تاپ یکی از اقدامات ضروری است که به افزایش عمر مفید این قطعه و دستگاه کمک بسیاری می کند. خالی شدن ناگهانی باتری و خاموشی آن از جمله مشکلاتی است که ریشه در خرابی باتری داشته و با کالیبره کردن به راحتی برطرف می گردد. باید بدانید که مشکلات باتری باعث می شوند دستگاه شارژ نشده و یا علی رغم فول شارژ بودن، خاموش شود.

کالیبره کرده باتری لپ تاپ بهترین روشی است که با انجام آن می توانید این قبیل مشکلات را برطرف کرده و از بروز دوباره آنها جلوگیری نمایید. کارشناسان تعمیر لپ تاپ نیز همواره توصیه می کنند که با انجام دادن مرتب این فرایند، از بروز مشکلاتی در باتری جلوگیری نمایید. برای آشنایی با نکاتی در مورد کالیبره کردن باتری لپ تاپ دل و جزئیات آن، از شما دعوت می کنیم به ادامه مطلب توجه کنید. ضمن این که در صورت بروز هرگونه مشکل، می توانید راهنمایی های لازم را از نمایندگی دل مرکز سخت افزار ایران دریافت کنید.

کالیبره کردن باتری لپ تاپ

کالیبراسیون چیست؟

کالیبره کردن یا اصطلاحا کالیبراسیون اشاره به زمانی دارد که باتری لپ تاپ dell را فول شارژ نموده و سپس از تمام انرژی آن استفاده کنید در حالی که پس از صفر شدن باتری، مجددا آن را فول شارژ می کنید. با انجام این کار مشکلات مربوط به پیش بینی‌ها و تخمین‌های اشتباه سیستم عامل برطرف شده و اعداد و ارقام دقیق مربوط به توان شارژدهی باتری لپ‌ تاپ‌، به دقت نمایش داده خواهد شد. این کار معمولا به صورت دستی قابل انجام است؛ با این وجود برخی از کمپانی ‌های تولید کننده‌ ی لپ ‌تاپ، ابزارهایی را در اختیار کاربران قرار می ‌دهند که با استفاده از آن‌ ها می‌توان باتری دستگاه را کالیبره کرد. حتی با استفاده از این ابزارها، از زمان دقیق آخرین کالیبراسیون نیز مطلع خواهید شد.

مزایای کالیبره کردن باتری لپ تاپ

تکنسین های ما در واحد تعمیرات دل بر این باورند که کالیبره کردن باتری لپ تاپ از فواید و مزایای متعددی برخوردار است. اگر از باتری لپ تاپ تان برای مدت طولانی استفاده نکنید، توان شارژدهی این قطعه به میزان بسیاری کاهش خواهد یافت. کالیبره کردن می تواند از بروز این مشکل جلوگیری کرده و کارکرد باتری را در نهایت کیفیت نگه دارد. همچنین شما با انجام این کار متوجه می شوید که آیا باتری سالم است یا نه. وقتی باتری را فول شارژ کرده و آن را صفر می کنید، مشکلات احتمالی این قطعه خود را نشان خواهد داد. در واقع کالیبراسیون به شما این امکان را می دهد که ضمن اطلاع از توان شارژ دهی باتری لپ تاپ تان، مشکلات آن را نیز تشخیص داده و به موقع آنها را برطرف نمایید.

پیک طلایی کالیبراسیون

به نظر شما بهترین زمان برای کالیبره کردن باتری لپ تاپ چه زمانی است؟ کمپانی‌ های تولید کننده ‎‌ی باتری‌، به کاربران محصولات خود توصیه می ‌کنند که هر 2 یا 3 ماه یک بار باتری لپ ‌تاپ‌های خود را کالیبره نمایند. این پیک طلایی، بهترین زمان برای انجام فرایند کالیبراسیون به شمار می رود. شما با انجام این کار دقت عملکرد باتری را افزایش داده و به سیستم عامل ویندوز این امکان را می دهید که بتواند به طور دقیق میزان توان شارژدهی باتری دستگاه را تخمین بزند. البته توجه داشته باشید که کالیبره کردن باطری لپ تاپ در بازه های زمانی خیلی کوتاه اصلا کار درستی نبوده و حتی می تواند این قطعه را با معایب جدی تری مواجه سازد. با این حال بهتر است که هر چند وقت یک بار این کار را انجام دهید.

مراحل کالیبره کردن باتری لپ تاپ dell

برای کالیبره کردن باتری لپ تاپ دل خود باید مراحل زیر را انجام دهید:

  • لپ تاپ را به شارژ زده و باتری را تا 100 درصد شارژ نمایید.
  • حدود یک الی دو ساعت به لپ تاپ استراحت داده و هیچ کاری با آن نکنید.
  • وارد بخش Power Management Settings شوید و تنظیمات باتری لپ تاپ dell خود را به وضعیتی منتقل کنید که به محض رسیدن توان شارژدهی باتری به مرز 5 درصد، دستگاه به صورت خودکار به حالت اسلیپ در آید.
  • در چهارمین مرحله کالیبره کردن باتری لپ تاپ و پس از انجام این تنظیمات، از لپ تاپ دل استفاده کنید تا زمانی که شارژ باتری به 5 درصد برسد.
  • وقتی لپ تاپ دل شما به وضعیت هایبرنیت یا اسلیپ رسید، آن را خاموش کرده و حدود دو ساعت از آن استفاده نکنید تا کاملا خنک شود.
  • مجددا لپ تاپ را فول شارژ کرده و با ورود به بخش Power Options، تنظیمات مد نظر خود را اعلام نمایید.

تعمیرات دل در تهران

در واحدهای تعمیرات دل در تهران ، ترمیم و رفع معایب محصولات این شرکت انجام می پذیرد. هر واحد به محصول خاصی اختصاص پیدا کرده است. در صورت بروز مشکل در هریک از تولیدات شرکت dell، تعمیرکاران زبده ی این واحدها، پس از عیب یابی دقیق، از ابزارآلات نوین استفاده کرده و دستگاه را به بهترین شکل ممکن تعمیر می نمایند. لازم به ذکر است که خدمات ارائه شده در واحدهای تعمیرات دل در تهران، با گارانتی معتبر این نمایندگی همراه می باشند. همچنین همکاران ما برای ارائه ی مشاوره های پس از تعمیر در خدمت شما هستند.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩