اشتراک گذاری

خرابی تصویر کپی شارپ

اشکال در تصویر کپی شارپ اختلالی است که ممکن است کاربران این دستگاه با آن مواجه گردند. این اختلال ممکن است به انحاء مختلف کاربر را دچار دردسر سازد و تصویر چاپ شده توسط دستگاه را از حالت نرمال و باکیفیت خارج سازد.

ظهور خطوط مشکی یا سفید در تصویر چاپ شده، کمرنگ شدن تصویر چاپ شده و یا تکرار تصویر، اشکالاتی هستند که گاه در تصویر چاپ شده توسط دستگاه کپی شارپ ظاهر می شوند و دستگاه را از وضعیت عادی خارج می سازند. در این مقاله برآنیم تا ضمن شرح علل بروز اشکال در تصویر کپی شارپ راهکارهای موجود جهت رفع آنها را ارائه نماییم.

اشکال در تصویر کپی شارپ

انواع اشکالات و خرابی تصویر کپی شارپ

خرابی تصویر کپی شارپ ممکن است به انحاء مختلف در این دستگاه روی دهد. در این بخش انواع خرابی تصویر کپی شارپ را با شما در میان گذاشته و در بخش اتی راهکارهای موجود جهت رفع هر یک را با شما به اشتراک می گذاریم. انواع خرابی تصویر کپی شارپ که سند خروجی توسط دستگاه کپی شارپ را با اختلال مواجه می سازند عبارتند از:

 

  • افتادن لکه های سیاه پودری شکل روی کاغذ کپی
  • روشن شدن چراغ درام و نمایش Error Drum
  • چاپ سفیدی در زمان کپی گرفتن
  • خروج صدای جیرجیر از دستگاه کپی
  • چسبیدن کاغذ به درام و گیر کردن آن
  • بیرون ریختن پودر دولوپر توسط دستگاه کپی شارپ

 

  • کمرنگ بودن تصویر کپی شارپ
  • ظاهر شدن خطوط سفید رنگ در تصویر چاپ شده توسط دستگاه کپی شارپ
  • ظاهر شدن خطوط مشکی در تصویر چاپ شده توسط دستگاه کپی شارپ
  • تکرار تصویر در دستگاه کپی شارپ

این مقاله ی کاربردی را از دست ندهید : چرا دستگاه کپی کمرنگ چاپ می کند؟

بررسی مشکلات رایج و علت خرابی تصویر کپی شارپ

کمرنگ بودن تصویر کپی شارپ

 به دو دلیل این امکان وجود دارد که تصویر کپی کم رنگ چاپ شود؛ احتمال نخست: پودر دولوپر کارکرد زیادی داشته است و عمرش تمام شده است؛ احتمال دوم: درام دستگاه کپی ضعیف شده است که باید برای کیفیت بالای چاپ هر دوی آنها را بصورت همزمان تعویض نمود. برای مشاهده فیلم و نکات آموزشی انجام این فرایند به بخش آموزش تعویض درام دستگاه کپی شارپ مراجعه نمایید.

ظاهر شدن خطوط سفید رنگ

علت: در صورتی که خط های سفید در تصویر چاپ شدۀ دستگاه کپی شارپ ظاهر شود در وهله نخست می بایست سیم شارژهای MC و TC را عوض نماییم. در مرحله بعد دولوپر حتما چک شود تا کم نشده باشد. گام بعدی جهت رفع این اشکال چک کردن درام و رفع ایراد احتمالی در آن است.

ظاهر شدن خطوط مشکی در تصویر چاپ شده

ظاهر شدن خطوط مشکی از جمله مشکلات رایج و خرابی تصویر کپی شارپ است. علت این مشکل: خط مشکی در تصویر دستگاه کپی می تواند به علل مختلفی ایجاد شود که مهمترین آنها عبارتند از: لکه در اپتیک کپی، لنز کپی، آینه لیزر شماره ۱، شماره۲ و شماره ۳، خط بر روی درام و در آخر خرابی تیغه بلید کپی.

بیرون ریختن پودر دولوپر (پودر سنگین) توسط دستگاه کپی شارپ

بیرون ریختن پودر دولوپر (پودر سنگین) توسط دستگاه کپی شارپ دو دلیل دارد: ۱٫ سیم شارژ MC و یا TC کپی خراب و یا پاره شده است. ۲٫ درب کپی اتصال مناسبی ندارد و یا اتصالات شارژرهای درام جرقه می زند. در هر دو این موارد راه حل آن است که دستگاه به تکنیسین تعمیرات دستگاه کپی شارپ سپرده شود.

افتادن لکه های سیاه پودری شکل روی کاغذ کپی

در صورت ظاهر شدن لکه های سیاه پودری شکل روی کاغذ کپی بهترین کار چک کردن سیم شارژهای MC و TC و یا بررسی کردن است. (گرید بررسی شود که جرقه نزده باشد).

روشن شدن چراغ درام و نمایش Error Drum

زمانیکه چراغ هشدار درام روشن شده باشد ممکن است کارکرد کپی از ۳۰ هزار برگ عبور کرده باشد که در اینصورت می بایست درام تعویض شود. در این وضعیت بهتر است که دولوپر و بلید نیز تعویض شود.

چاپ سفیدی در زمان کپی گرفتن

چاپ سفیدی در زمان کپی گرفتن به چند دلیل اتفاق می افتد. اولین و محتمل ترین دلیل می تواند عدم اتصال درام به کپی باشد. دلیل بعدی اینست که در مخزن یونیت دولوپر مشکلی بوجود آمده است. رفع این اشکال را می توان با مراجعه به نمایندگی شارپ و حضور در مرکز تعمیرات کپی شارپ انجام داد.

چاپ سفیدی در زمان کپی گرفتن

تکرار تصویر در دستگاه کپی شارپ

علت: تکرار شدن تصویر در پرینتر شارپ و کپی شارپ دو علت دارد. اولین علت می تواند خرابی تفلون هیتر باشد که در اینصورت می بایست درام و بلید چک شود. در صورت خرابی بهتر است هر دوی آنها تعویض گردند تا تکرار تصویر بصورت کلی برطرف گردد.

صدای جیرجیر از دستگاه کپی

گاهی در اثر استفاده از درام و بلید غیر اورجینال در دستگاه فتوکپی شارپ صدا ایجاد می شود که باید درام و بلید پاک کننده کپی شارپ را عوض نمود و یا صدا را بر طرف نمود.

چسبیدن کاغذ به درام و گیر کردن آن

مهمترین علت چسبیدن کاغذ به درام و گیر کردن آن خرابی ناخنک های درام و مشکل در عملکرد آن است.

نمایندگی شارپ در ایران

نمایندگی شارپ در ایران با تکیه بر دانش و تخصص کارشناسان زبده و ماهر خویش در تلاش است تا تخصصی ترین خدمات حوزه سخت افزار و پشتیبانی فنی تجهیزات را به مشتریان، همکاران و هموطنان گرامی ارائه نماید. بدین منظور کارشناسان این مرکز، طی دوره‌های تخصصی و حرفه‌ای، گزینش شده‌اند و بر ساختار نرم افزاری و سخت افزاری تمامی دستگاه های شارپ آشنایی و تسلط دارند. با توجه به گستردگی خدمات ارائه شده در نمایندگی شارپ، توجه، دقت و تمرکز بر خدمات ارائه شده، جز با ایجاد واحدهای تخصصی امکان‌پذیر نبوده است.

در مرکز تعمیرات شارپ خدمات تخصصی مرتبط با هر محصول صرفاً در پارت مخصوص به همان محصول ارائه می‌گردد. شما کاربران گرامی بسته به نوع دستگاه خویش، پس از ورود به نمایندگی شارپ به واحد مربوطه راهنمایی شده و خدمات تخصصی مورد نیاز خویش را دریافت می‌کنید.

 

4/5(4 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩