اشتراک گذاری

چرا دستگاه کپی کمرنگ چاپ می کند؟

افراط و تفریط در هر امری، منجر به بروز مشکل میشود. فرایند کپی نیز از این قاعده پیروی میکند؛ بدین صورت که چاپ کمرنگ دستگاه کپی و چاپ پر رنگ به یک میزان آزاردهنده هستند و فرایند چاپ را ناکارآمد میکنند. در این مقاله قصد داریم به طور متمرکز دلایل چاپ کمرنگ دستگاه کپی را مورد بررسی قرار دهیم و راهکارهای برطرف کردن این مشکل را ارائه نماییم. اگر بخواهیم به طور خلاصه کمرنگ زدن دستگاه کپی را بررسی کنیم، می‌بایست مواردی چون میزان تونر، کارتریج تونر، کیفیت کاغذ و همخوانی آن با دستگاه فتوکپی شارپ تنظیمات وضوح چاپ، فعال یا غیرفعال بودن حالت صرفه جویی در مصرف تونر و در نهایت کثیفی سطح بخش LSU در داخل دستگاه فتوکپی بررسی شود. هر یک از موارد گفته شده راهکاری منحصر به فرد را برای برطرف شدن میطلبند. برای بررسی بیشتر این مساله، با ادامه این مطلب همراه شوید.

مقالات تعمیرات تبلت دل

بررسی دلایل چاپ کمرنگ دستگاه کپی

چاپ کمرنگ دستگاه کپی میتواند به دلایل مختلفی رخ دهد. شارژ کارتریج به عنوان متهم ردیف اول، نخستین موردی است که در صورت بروز این مشکل تحت بررسی قرار میگیرد. از دیگر مواردی که در کیفیت چاپ بسیار موثر است، میتوان به قطعه درام  دستگاه اشاره کرد. اختلال در درام میتواند منجر به چاپ کمرنگ در دستگاه کپی شود. سومین مورد مگنت و بلیدمگنت است که در هنگام شارژ کارتریج باید هردوی آنها به خوبی تمیز شوند. چهارمین دلیل برای کمرنگ بودن کپی مربوط به خود چاپگر است. هر یک موارد گفته شده میتوانند دلیلی بر چاپ کمرنگ دستگاه کپی باشند.

روش های حل مشکل چاپ کمرنگ دستگاه کپی

تنظیمات دستگاه فتوکپی

تنظیمات دستگاه کپی را به طور مرتب چک کنید. در صورتی که چاپ کمرنگ دستگاه کپی در تمامی صفحات مشاهده شود، احتمالا به دلیل تنظیمات وضوح چاپ است. از طرفی این احتمال وجود دارد که حالت صرفه جویی در مصرف تونر فعال باشد. در چنین شرایطی بهتر است وضوح چاپ را تنظیم کنید و حالت صرفه جویی در مصرف تونر را غیرفعال کنید.

کارتریج فتوکپی

همان طور که در قسمت قبل گفته شد، شارژ کارتریج یکی از مهم ترین عوامل در بروز این مشکل است. گاهی چاپ کمرنگ به همراه لکه ای در صفحه نشان دهنده این است که، باید در اولین فرصت کارتریج تونر را عوض کنید. در برخی موارد تمیز کردن دستگاه میتواند برای حل این مشکل کمک کننده باشد. توصیه میکینم تمامی قطعات داخلی دستگاه را به صورت دوره ای و منظم تمیز کیند.

کاغذ دستگاه کپی

عدم همخوانی کاغذ مورد استفاده و دستگاه کپی نیز میتواند یکی از دلایل چاپ کمرنگ دستگاه کپی باشد. کاغذ های بیش از اندازه مرطوب و یا زبر، در برخی از دستگاه های کپی ایجاد مشکل میکنند. توصیه میکنیم از کاغذ های منتاسب با دستگاه کپی خود بهره ببرید.

تونر دستگاه کپی

کم بودن میزان تونر در دستگاه کپی، خط های عمودی سفید رنگ بر روی اسناد ایجاد میکند. در حالتی دیگر میتواند منجر به محو شدن برخی از قسمت های کاغذ کپی شود. برای برطرف کردن این مشکل بهتر است کارتریج تونر جدیدی نصب کنید.

کثیفی بخش های داخلی دستگاه کپی

کثیفی سطح بخش LSU در داخل دستگاه کپی، میتواند یکی از دلایل چاپ کمرنگ دستگاه کپی باشد. در چنین وضعیتی بهتر است بخشهای داخلی دستگاه را تمیز کنید.

نمایندگی فتوکپی شارپ

رفتار شناسی و آنالیز نیاز مشتریان یکی از مهم ترین نکات در هر کسب و کاری محسوب میشود. نمایندگی فتوکپی شارپ به منظور ارائه هر چه بیشتر و بهتر خدمات، تمامی نیاز های مشتریان خود را شناسایی کرده و همواره در جهت پاسخگویی به این نیاز های گام برداشته است. سرعت در ارائه خدمات، برطرف کردن نقص پیش آمده به طور کامل و بدون بازگشت، هزینه مناسب، گارانتی، گواهی اصالت کالا، ارائه مشاوره رایگان در زمینه خرید محصول و… از جمله خدماتی هستند که در نمایندگی فتوکپی شارپ ارائه میشوند. شما عزیزان میتوانید برای دریافت سرویس های تعمیری و فروش نمایندگی شارپ از طریق صفحه تماس با ما اقدام کنید.

5/5(1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩