اشتراک گذاری

علت روشن نشدن دستگاه کپی شارپ چیست ؟

یکی از اشکالات نه چندان شایع مشاهده شده در دستگاه‌های کپی، مشکل روشن نشدن این دستگاه‌هاست. بروز این اشکال معمولاً به دلیل وجود ایرادات سخت افزاری اتفاق می‌افتد. از همین رو برای رفع آن می‌بایست ابتدا عملکرد برخی قطعات تست شده و درستی کارکرد آنها تأیید شود. تجربه نشان داده مشکل روشن نشدن دستگاه کپی شارپ معمولاً ارتباط مستقیمی با درست کار نکردن قطعاتی خاص در دستگاه کپی دارد. بنابراین کارشناس تعمیر دستگاه کپی شارپ، پیش از هر اقدامی، این قطعات خاص را بررسی کرده و از سالم بودن آنها مطمئن می‌گردد.

باید توجه داشت که روشن نشدن دستگاه کپی همیشه نمی‌تواند نشانه‌ای دال بر وجود یک نقص اساسی و جدی در دستگاه باشد. در برخی شرایط یک حواس پرتی ساده و کوچک مثل عدم اتصال دستگاه به برق نیز می‌تواند سبب این اتفاق باشد. در هر حال توصیه می‌شود در صورت مشاهده این اشکال با یکی از کارشناسان تعمیر دستگاه کپی تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید. در صورت عدم رفع اشکال نیز بهتر است درخواستی مبنی بر سرویس در محل دستگاه کپی را ثبت نمایید. با ما همراه باشید تا به بررسی دقیق تر پاسخ های تخصصی برای مشکل روشن نشدن دستگاه کپی شارپ بپردازیم.

علت روشن نشدن دستگاه کپی شارپ چیست ؟

بررسی دلایل روشن نشدن فتوکپی شارپ

استفاده ی بسیار زیاد از دستگاه

طبق گفته ی کارشناسان نمایندگی تعمیرات کپی شارپ، یکی از دلایل اصلی روشن نشدن دستگاه کپی شارپ را می توان استفاده ی بیش از حد از دستگاه کپی دانست. دستگاه های کپی، دارای ظرفیت خاصی برای استفاده هستند؛ چنانچه بیش از حد تحملشان از آنها کار کشیده شود، ممکن است دیگر روشن نشوند.

عدم استفاده از دستگاه کپی شارپ

از دیگر عوامل تاثیرگذار در روشن نشدن دستگاه کپی شارپ، عدم استفاده ی طولانی مدت از دستگاه است. روشن نشدن دستگاه در طولانی مدت، باعث از کار افتادن تدریجی قسمت های مختلف قرار گرفته در آن می‌شود. در چنین صورتی لازم است کاربران برای رفع مشکل پیش آمده، به نمایندگی تعمیر دستگاه کپی، مراجعه نمایند و از خدمات این مجموعه بهره‌مند گردند.

بروز آسیب در برد فرمتر دستگاه کپی شارپ

از عمده دلایل روشن نشدن دستگاه کپی شارپ، میتوان به خرابی برد فرمتر قرار گرفته در آن اشاره داشت. در صورتی که دلیل روشن نشدن دستگاه، چنین مشکلی باشد، لازم است این برد توسط کارشناسان و متخصصان نمایندگی تعمیر دستگاه کپی، مورد عیب‌یابی دستگاه کپی و تعمیر تخصصی قرار بگیرد و اقدمات لازم جهت ترمیم و یا تعویض آن به عمل آورده شود.

به هنگام روشن نشدن دستگاه کپی شارپ چه کار کنیم؟

1- اتصالات دستگاه کپی شارپ را مورد بررسی قرار دهید: اولین و مهم ترین راه به هنگام مواجهه با مشکل روشن نشدن دستگاه کپی شارپ، بررسی اتصالات و کابل های متصل به دستگاه است. بدیهی است که اگر سیم برق دستگاه دچار خرابی بوده و یا وصل نباشد، دستگاه کپی روشن نمی شود. پس مطمئن شوید که سیم برق سالم است. پس از آن حتما دکمه های روشن و خاموش دستگاه را بررسی کنید. پس از کسب اطمینان از دو مورد مذکور، با کارشناسان نمایندگی تعمیر دستگاه کپی تماس بگیرید.

2- دستگاه کپی را تکان ندهید: در صورتی که با مشکل روشن نشدن دستگاه کپی شارپ روبرو شدید، توصیه میشود، به هیچ عنوان دستگاه خود را تکان ندهید. چرا که هر گونه تکان شدید و ناشیانه میتواند به سایر قسمت های دستگاه نیز، آسیب وارد کند. کارشناسان و متخصصان نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی شارپ، میتوانند با مراجعه به محل مورد نظر، اقدامات لازم جهت تعمیر دستگاه را در محل به عمل آورند.

نمایندگی تعمیر دستگاه کپی شارپ در تهران و کرج

نمایندگی تعمیر دستگاه کپی شارپ در تهران و کرج، تخصصی‌ترین خدمات تعمیر و پشتیبانی انواع محصولات شارپ در تهران و کرج را ارائه می‌دهد این مجموعه به کمک کادر تعمیر زبده ی خود و بهره مندی از آرشیو جامع از قطعات اورجینال، قادر است تمامی مشکلات و اختلالات را در انواع این دستگاه ها، شناسایی و بازیابی نماید. 

نمایندگی دستگاه کپی شارپ در تهران و کرج، از واحدهای مختلفی تشکیل شده است که هر کدام وظیفه‌ی رسیدگی به امری تخصصی را به عهده دارند. از دیگر ویژگی های مثبت این مجموعه، ارائه‌ی گارانتی و ضمانت نامه‌ی معتبر مدت‌دار، به همراه خدمات و سرویس های پشتیبانی خود است. لازم به ذکر است که  کاربران ماشین های اداری شارپ میتوانند از خدمات و سرویس های تعمیر در محل این نمایندگی نیز بهره مند گردند.

3/5(1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩