اشتراک گذاری

چرا تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد

برای بسیاری از کاربران پیش آمده که می خواهند برنامه تلویزیونی محبوبشان را تماشا کنند ، ریموت کنترل را برداشته و دستگاه را روشن می کنند که ناگهان متوجه می شوند ، صدای تلویزیون در محیط پخش می شود اما تصویری نمایش داده نمی شود. قطع شدن تصویر در تلوزیون دلایلی متعددی دارد که ما در این مقاله از مرکز تعمیر تلویزیون می خواهیم به آنها اشاره کنیم تا شما بیشتر با علت پخش صدا بدون تصویر در تلویزیون آشنا شوید.

تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد

این مقاله نکات جالب و جدیدی را شرح می دهد : سیاه شدن تصویر تلویزیون

دلایل پخش صدا بدون تصویر در تلویزیون

1. نقص در بک لایت

یکی از مواردی که در پاسخ به سوال چرا تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد ، مطرح کرد این است که به مشکلی در بک لایت تلویزیون به وجود آمده است. همانطور که می دانید نمایشگر تلویزیون برای نشان دادن تصویر به نور احتیاج دارد که بک لایت این نور را فراهم می کند.

خرابی بک لایت تلویزیون و نقص آن متداول است و به نگهداری نامناسب از دستگاه و بی کیفیت بودن قطعه مربوط می شود. اگر در لامپ های بک لایت اختلالی صورت گیرد یا تصویر مخدوش و تاریک می شود یا به طور کلی از بین می رود و در این صورت است که تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد.

2. خرابی برد تیکان

یکی دیگر از مواردی که باعث ایجاد مشکل پخش صدا بدون تصویر در تلویزیون می شود ، خرابی برد تیکان است. این قطعه یکی از بخش های مهم پنل تلویزیون است و وظیفه آن این است که سیگنال تصویر را پردازش کرده و به صفحه نمایش در رمان معین انتقال دهد. حال اگر این قطعه دچار آسیب شود ، شما با این مشکل که تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد ، مواجه خواهید شد.

3. آسیب در پنل تلویزیون

از دلایل دیگر ایجاد مشکل پخش صدا بدون تصویر در تلویزیون ، آسیب رسیدن به پنل آن است. اگر اشیاء مختلفی مانند توپ یا اجسام نوک تیزی با پنل صفحه تلویزیون برخورد کنند یا در هنگام جابه جایی به پنل تلویزیون ضربه محکمی وارد شود به احتمال زیاد هنگامی که دستگاه را روشن کنید با این مشکل که تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد مواجه خواهید شد. که در اکثر این مواقع احتمال تعمیر پنل وجود نخواهد داشت و شما باید برای تعویض این قطعه اقدام کنید.

4. به هم خوردن تنظیمات تصویر

گاهی ممکن است که به هر دلیلی تنظیمات تصویر مثل روشنایی و وضوح آن به هم بخورد و همین موضوع باعث شود که تلویزیون صدا را پخش کند ولی تصویر نداشته باشد. در این هنگام شما باید به تنظیمات دستگاه رفته و نور صفحه را به حالت اولیه برگردانید.

یکی دیگر از تنظیماتی که در بسیاری از تلویزیون ها وجود دارد ، تنظیمات مربوط به انرژی دستگاه است. که در حالت های مختلف نور صفحه نمایش را تغییر می دهد یا صفحه نمایش را به طور کامل خاموش می کند. که باید این تنظیمات را نیز به حالت استاندارد و اولیه خود بازگردانید تا مشکل حل شود.

تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد

اینو بخون حتما به کارت میاد : کنترل کردن تلویزیون با موبایل

5. نفوذ آب به دستگاه

از موارد دیگری که در پاسخ به سوال “چرا تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد” می توان بیان کرد ف نفوذ آب به دستگاه است. که در این صورت ابتدا باید آن را از برق جدا کرده و سپس تا جایی که در دسترس شما است را خشک کنید.

6. خرابی کابل تلویزیون

خرابی کابل نیز یکی دیگر از دلایل ایجاد مشکل پخش صدا بدون تصویر در تلویزیون است. کابل های تلویزیون از تعدادی رشته های نازک ساخته شده اند از این رو هرگونه آسیبی می تواند باعث ایجاد بریدگی یا پارگی در این رشته ها شده و در نهایت شما را با این مشکل که تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد مواجه کند.

همچنین گاهی ممکن است که این کابل را به درستی در پورت مربوطه وصل نکرده باشید و یا پورت کابل تلویزیون شما دچار خرابی شده باشد.

7. عدم ارسال سیگنال از تلویزیون

از دلایل دیگری که باعث می شود تا تلویزیون شما صدا داشته باشد ولی تصویر نداشته باشد این است که آنتن تلویزیون شما به درستی نصب نشده باشد و یا دچار خرابی و آسیب شده باشد. در این صورت سیگنال به دستگاه شما ارسال نشده و تلویزیون شما تصویر را پخش نمی کند.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *