اشتراک گذاری

چرا تلویزیون به وای فای وصل نمی شود؟

تلویزیون های شارپ به صورت روزانه در حال ارتقا هستند. یکی از ویژگی های تلویزیون های هوشمند شارپ قابلیت اتصال به وای فای برای استفاده از اینترنت است. با اتصال تلویزیون به اینترنت می توانید فیلم ها، سریال ها و برنامه های آنلاین را به راحتی دنبال کنید. 

حال اگر برای استفاده از اینترنت تلویزیون به وای فای وصل نشد چه؟ مشکل از کجاست؟ مشکل وصل نشدن تلویزیون به وای فای دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. ما در این مقاله قصد داریم با راه های رفع مشکل وصل نشدن تلویزیون به اینترنت بیشتر آشنا شویم.

چرا تلویزیون به وای فای وصل نمی شود؟

رفع مشکل وصل نشدن تلویزیون به وای فای

شما می توانید با راهکارهای ساده، مشکل وصل نشدن تلویزیون به وای فای را رفع کنید. اگر پس از به کارگیری روش های زیر همچنان مشکل پابرجا بود بهتر است تلویزیون خود را نزد یک کارشناس حرفه ای تعمیرات تلویزیون شارپ ببرید.

بررسی شبکه و اتصال برای رفع مشکل وصل نشدن تلویزیون به اینترنت

مسائل پیش پا افتاده را دست کم نگیرید. در زمان اتصال تلویزیون به وای فای مطمئن شوید که پسورد یا رمز عبور را درست وارد کرده اید. بعد از آن بررسی کنید که اتصال مودم به اینترنت به درستی انجام شده و سرعت آن قابل قبول است. همچنین برای آنتن دهی بیشتر فاصله بین مودم و تلویزیون را کمتر از 7 متر کنید.

رفع مشکل عدم اتصال تلویزیون به وای فای با ریستارت کردن

برای رفع مشکل وصل نشدن تلویزیون به وای فای، مودم و تلویزیون خود را ریستارت کنید. در اصل این کار باعث می شود که اتصالات ضعیف یا قطع شده دوباره بازسازی شوند. برای ری استارت تلویزیون، دستگاه را از برق جدا کرده و 20 دقیقه صبر کرده و سپس تلویزیون را روشن کنید. در فرآیند ریستارت مودم هم کافی است که مودم را خاموش کرده و به مدت 10 دقیقه صبر کنید. پس از روشن شدن مودم قدرت اینترنت تلویزیون را بررسی کنید.

آپدیت تلویزیون را امتحان کنید

اگر نسخه ی جدیدی برای سیستم عامل تلویزیون شما منتشر شده است، تلویزیون خود را آپدیت کنید. با به روزرسانی می توانید عملکرد تلویزیون شارپ را ارتقا دهید. این کار علاوه بر ارتقا عملکرد تلویزیون، قابلیت هایی را به این دستگاه اضافه می کند که می توانند مشکل وصل نشدن تلویزیون به وای فای را حل کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ی انجام مراحل آپدیت تلویزیون با کارشناسان ما در نمایندگی رسمی شارپ تماس بگیرید.

ابزارهای ذخیره ساز را از تلویزیون جدا کنید

به توصیه ی کارشناسان تعمیرات تلویزیون های هوشمند در صورت وصل نشدن تلویزیون به وای فای، رسانه های ذخیره سازی مثل فلش مموری، مموری کارت، هارد اکسترنال و.. را جدا کنید. توجه داشته باشید که متصل ماندن دائمی این دستگاه ها باعث بروز اختلالات مختلفی در دستگاه تلویزیون می شود. بنابراین جهت جلوگیری از ظهور خرابی های متعدد در سیستم تلویزیون، پس از استفاده از ابزارهای ذخیره سازی، آن ها را از دستگاه جدا کنید.

تنظیم صحیح زمان و ساعت تلویزیون

وارد بخش تنظیمات تلویزیون شوید و در بخش Time & Date اقدام به انتخاب صحیح منطقه ی زمانی کنید. تاریخ و زمان اشتباه می تواند مشکلات مختلفی مانند وصل نشدن تلویزیون به وای فای را به وجود آورد.

دور کردن دستگاه های هم فرکانس

لوازم خانگی مانند مایکروویو، تلفن بی سیم و … نیز از باند های فرکانسی مشابه وای فای استفاده می کنند و ممکن است وای فای تلویزیون را مختل کنند. پس توصیه می شود این دستگاه ها را از تلویزیون دور نگه دارید.

تنظیمات DNS

یکی از دلایل عدم اتصال تلویزیون به اینترنت، هماهنگی نادرست تنظیمات DNS دستگاه است. برای رفع این اشکال می‌توانید دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید:

1) وارد بخش تنظیمات تلویزیون شده و گزینه شبکه (Network) را انتخاب کنید، سپس بر روی گزینه تنظیمات شبکه (Network Settings) کلیک کنید.

2) روی شروع (Start) کلیک کرده و سپس به تنظیمات IP (IP Settings) بروید.

3) در مرحله بعد حالت DNS را انتخاب کرده و از میان گزینه‌های مشاهده شده گزینه دستی (Manual) را انتخاب کنید. پس از زدن OK، وارد مرحله بعدی خواهید شد.

4) عدد ۸۸۸۸ را وارد کرده و در نهایت OK را انتخاب نمایید. 

نمایندگی تعمیرات تلویزیون شارپ

در نمایندگی تعمیر تلویزیون شارپ، تمامی ایرادات موجود در این دستگاه از جمله وصل نشدن به وای فای عیب یابی و رفع می شوند. نمایندگی مجاز تعمیرات تلویزیون sharp با استفاده از ابزارآلات پیشرفته قادر به تعمیر و ترمیم تلویزیون شما است. همچنین با حضور تکنسین های حرفه ای و کارآزموده مشکلات قطعات مختلف تلویزیون شارپ عیب یابی، ترمیم و در صورت نیاز تعویض می شوند. البته تعویض قطعات با نمونه اورجینال واصل آن انجام می گیرد.

5/5(1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩