اشتراک گذاری

مشکلات موتور لباسشویی شارپ

موتور لباسشویی شارپ را میتوان کلیدی ترین و اصلی ترین بخش سازنده ی این محصولات به شمار آورد. موتور ماشین‌های لباسشویی رایج عموماً آسنکرون، موتور دی‌سی یا اونیورسال هستند. موتورهای آسنکرون ممکن است دو سرعته و دارای دو سیم‌ پیچ اصلی و فرعی باشند و برای راه‌اندازی نیاز به خازن راه‌ انداز داشته باشند. در صورت استفاده از موتورهای اونیورسال در لباسشویی، امکان کنترل سرعت با استفاده از کنترل ولتاژ نیز وجود خواهد داشت. هر کدام از این موتورها با ساختار مجزای خود، قادر است فرایند کلی دستگاه را به انجام برساند.

این مقاله را به بررسی انواع مشکلات موتور لباسشویی شارپ اختصاص داده ایم و خواندن آن را به تمامی کاربران پیشنهاد میکنیم. چرا که اغلب موتور های لباسشویی در اختلالات و مشکلات، شبیه به هم عمل میکنند. موتور، واحد مرکزی نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی است که کل دستگاه را به کار می‌اندازد. بدون موتور هیچ چیز کار نمی‌کند. اگر ماشین لباسشویی‌ تان کار نمی کند، به احتمال خیلی زیاد مشکل به خود موتور برمی‌گردد. دلیلش هم این است که موتور، برق لازم برای کار کردن اجزای داخلی ماشین لباسشویی، مثل آژیتاتور، گیربکس، پمپ و کلاچ را فراهم می‌‌کند.

لازم است اشاره کنیم که کمپانی شارپ ، برای محافظت از موتور لباسشویی های خود، از تمهیداتی ویژه نظیر رله ی اورلود و … استفاده میکند و احتمال بروز مشکل را کمتر از هر زمان دیگری کرده است. برای آشنایی با این مشکلات تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

مشکلات موتور لباسشویی شارپ

مشکلات موتور لباسشویی شارپ را بشناسید

مشکلات موتور لباسشویی شارپ ، با نشانه هایی همراه است که هر کاربری نیاز به آشنایی با آن ها را دارد. آشنایی با این مشکلات میتواند در جلوگیری از بروزشان نقش قابل توجهی داشته باشد. اهمنیت کارایی این قطعه به قدریست که اگر موتور خراب شود، بقیه اجزا هم از کار می‌افتند. در زیر به چهار علامتی که نشان می‌دهد موتور مشکل دارد اشاره می‌کنیم .در صورت مشاهده یکی از این موارد برای تعمیر لباسشویی با ما تماس بگیرید تا تکنسین های ما در اولین فرصت به شما کمک کنند.

این مطلب مفید رو از دست نده : ارور های لباسشویی شارپ

آب پمپ نمی‌شود و ماشین نمی‌چرخد :

گاهی اوقات اتفاق می‌افتد که لباسشویی شارپ نمی‌تواند آب را به داخل یا خارج پمپ کند و بچرخد. در این مواقع به احتمال زیاد مشکل از موتور است و در صورتی که موتور سالم باشد احتمالا سوییچ درب مشکل دارد. این سوییچ نزدیک قاب درب، داخل ماشین لباسشویی قرار دارد، که در صورت خرابی باید تعویض شود.

ماشین لباسشویی قادر به چرخاندن لباس ها نیست :

آژیتاتور لباسشویی شارپ ، به این منظور طراحی شده است تا لباس‌ها را قبل از شروع چرخش در آب حرکت دهد. اگر ماشین شستشو نچرخد، احتمالا مشکل می‌تواند یکی از این موارد باشد: خراب شدن سوییچ درب، رابط موتور، پاره شدن تمسه یا کلاچ، خراب شدن موتور درایو و یا انتقال دهنده. اگر کلاچ خراب شده باشد، احتمالا باید متوجه یک ماده سیاه بر روی زمین زیر ماشین لباسشویی بشوید، که نشان می‌دهد کلاچ باید عوض شود.

آب پمپ می‌شود ولی ماشین نمی‌چرخد :

همچنان سوییچ درب می‌تواند باعث این مشکل باشد. احتمالی دیگر می‌تواند مربوط به شکستن رابط باشد، یک اتصال دهنده‌ی پلاستیکی که محور موتور لباسشویی شارپ را به انتقال ‌دهنده متصل می‌کند. در صورت شکسته شدن رابط، تنها راه‌حل این است که آن را تعویض کرد. پاره شدن تسمه، پوشیده شدن کلاچ یا بد کارکردن موتور درایو نیز ممکن است باعث بروز این مشکل شود. طراحی موتور درایوها به صورتی است که در دو جهت حرکت کنند. گاهی اوقات پیش می‌آید که موتور درایو نمی‌تواند به دو جهت حرکت کند، در نتیجه فقط به یک جهت حرکت می‌کند. در این صورت متاسفانه کل موتور باید توسط کارشناس، تعویض شود.

لباس‌ها خشک نمی‌شوند :

خیس ماندن لباس‌ها بعد از تمام شدن کار ماشین لباسشویی شارپ ، نشان می دهد که ماشین به درستی کار نمی کند. این بار هم علت می‌تواند رابط موتور باشد. البته این مشکل در بین مارک‌های مختلف متفاوت است. به عنوان مثال، در ماشین لباسشویی‌های Maytag، تسمه پوسیده باعث بروز این مشکل می‌شود، در حالی که در مورد بعضی دیگر از محصولات شارپ ممکن است مشکل از کلاچ پوسیده باشد.

نمایندگی شارپ

نمایندگی شارپ به دلیل گستردگی و تنوع بالای محصولات این کمپانی نام آشنا، خدمات پشتیبانی و فروش خود را در واحدهای مجزای بسیار پیشرفته ای در سطح کشور، ارائه میدهد. این خدمات ضمن برخورداری از کیفیت بی نظیر خود، در سریع ترین و راحت ترین صورت در اختیار کاربران شارپ قرار میگیرند. نمایندگی لباسشویی شارپ خدمات خود را نه تنها در تهران، بلکه در کرج و سایر شهرستان ها نیز ارائه میدهد. این مجموعه ی وسیع ، امتیازات فراوانی را برای کاربران عزیز خود در نظر گرفته است که از مهم ترین آن ها میتوان به ارائه ی گارانتی و ضمانت نامه ی کتبی برای خدمات، اشاره داشت.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩