اشتراک گذاری

علت جمع شدن کاغذ در پرینتر چیست؟

جمع شدن کاغذ در پرینتر یک اختلال نسبتا شایع برشمرده میشود که بسیاری از دارندگان پرینترهای شارپ نیز با آن روبرو شده اند. جمع شدن کاغذ در پرینتر میتواند تمام فرایند چاپ را با اخلال روبرو کند. این مشکل ممکن است در هر ماشین اداری دیگری نیز اتفاق بیفتد. در صورتی که مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر مرتباً اتفاق بیفتد بهتر است قطعات داخلی دستگاه و کارکرد آنها بررسی گردد.

رفع این مشکل در اکثر مواقع نیاز به تعمیر چندان پیشرفته‌ای ندارد و با اندک دستکاری برطرف می‌گردد. در صورتی که ایراد پیش آمده به خاطر بروز مشکلات پیچیده‌ای در دستگاه باشد، باید دستگاه توسط کارشناسان تعمیر پرینتر شارپ بررسی و مشکلات پیش آمده در آن برطرف گردد. با توجه به رایج بودن این اشکال در تمامی دستگاه‌های پرینتر، در این مقاله برآن شده‌ایم تا به بررسی دلایل و راه‌های مقابله با جمع شدن کاغذ در پرینتر بپردازیم.

علت جمع شدن کاغذ در پرینتر

دلایل جمع شدن کاغذ در پرینتر

  • مناسب نبودن سایز و اندازه ی کاغذ استفاده شده
  • نازک بودن بیش از حد کاغذ، یا ضخامت زیاد آن
  • رطوبت کاغذ
  • دمای بالا یا پایین کاغذ
  • استهلاک غلطک پرینتر
  • کثیفی غلطک پرینتر
  • چسبناک شدن یا کثیفی رولر
  • رطوبت و گرد و خاک در تونر
  • تنظیمات نامناسب چاپگر با وضعیت قرار دادن کاغذ در دستگاه

برای جلوگیری از جمع شدن کاغذ در پرینتر چه راه هایی داریم؟

استفاده از کاغذ مناسب برای جلوگیری از جمع شدن کاغذ در پرینتر امری بسیار مهم است. وقتی صحبت از کاغذ مناسب میکنیم، یعنی کاغذی را درون دستگاه قرار دهیم که پیچ و تاب، تا خوردگی در آن نباشد. کاغذی مناسب استفاده است که مرطوب نباشد.

پس از تهیه ی کاغذ مناسب، لازم است حتما در هنگام جا انداختن آن دقت به عمل آوریم و کاغذ را در سطح زیر علامت ظرفیت کاغذ در داخل سینی قرار دهیم. یکی دیگر از نکات حائز اهمیت، باد دادن کاغذی ست که قرار است درون چاپگر قرار بگیرد. پس از آن، لازم است، هادی های کاغذ را بررسی و تنظیم کنید و از تنظیم بودن پرینتر خود، اطمینان حاصل کنید.

رفع مشکل جمع شدن کاغذ در پرینتر

رفع مشکل جمع شدن کاغذ در پرینتر را به ما بسپارید

حوزه ی اصلی فعالیت واحد تعمیر پرینتر در نمایندگی شارپ در ایران ، عیب یابی و رسیدگی به مشکلات مختلف دستگاه است. جمع شدن کاغذ در پرینتر را هم میتوان یکی دیگر از مشکلات این تجهیزات به شمار آورد که نمایندگی تعمیر پرینتر آن را در سریع ترین زمان ممکن و با دقت عالی، مرتفع میسازد.

این سرویس هم، مانند سایر خدمات ارائه شده در این مرکز، به دست تیمی از باتجربه ترین و مسلط ترین کارشناسان این حوزه انجام می پذیرد. کارشناسان این مرکز با صبر و شکیبایی شایع ترین اشکالات موجود در پرینترها را شناسایی کرده و بهترین شیوه برای حل و بازیابی این مشکلات را در دستور کار خود قرار میدهند.

 

نمایندگی پرینتر شارپ

نمایندگی تعمیر پرینتر شارپ با هدف ارائه‌ی جامع سرویس ها و خدمات پشتیبانی از سال ها قبل شروع به کار کرده است. اصلی‌ترین و مهم‌ترین سرویس پشتیبانی برای تجهیزات خانگی، انجام تعمیرات به شمار میرود. پرینتر های شارپ در طول فعالیت خود، میتوانند با مشکلات متعددی روبرو شوند. برخی از این مشکلات در شاخه های سخت افزاری و برخی دیگر در فیلد مشکلات مکانیکی دستگاه، قرار میگیرند.

رسیدگی به انواع این اختلالات نیازمند دانش و تجربه ی بسیار بالایی ست که خوشبختانه متخصصان حاضر در نمایندگی پرینتر شارپ ، به خوبی از آن بهره برده اند. از دیگر سرویس های نمایندگی پرینتر شارپ، فروش و عرضه ی انواع تجهیزات چاپ شارپ است. شما عزیزان نیز در صورت تمایل به خرید هر یک از تولیدات این کمپانی در زمینه ی چاپ و کپی، میتوانید با شماره های مندرج در سایت نماینگی تماس حاصل کنید.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر موبایل به همراه گارانتی خدمات
تعمیر موبایل (تهران،کرج،مشهد و سایر شهرستان ها)