اشتراک گذاری

مشکلات رایج پرینترها و راه‌حل های آن ها

 پرینتر شما مشکل داره؟ سرعت کندی در چاپ دارد؟ نگران نباشید؛ در این مقاله مشکلات رایج برای پرینترها را به همراه راه‌حل آن ها ذکر کردیم،راه حل هایی که عنوان میکنیم بهترین راه حل برای حل مشکل هست، اگر شما راه حل دیگه ای میدونید حتما با ما به اشتراک بذارید.با ما همراه باشید…

مشکلات رایج پرینترها و راه‌حل های آن ها

مشکل: هزینه استفاده از جوهر و یا تونر خیلی بالاست!

راه‌حل: بهترین راهکار مناسب برای این مشکل خرید کارتریج های ظرفیت بالا است. اگر حجم چاپ شما بالاست، یک کارتریج جوهری با ظرفیت چاپ بیش از ۲۵۰ برگ و یا یک کارتریج لیزری با ظرفیت چاپ بیش از ۲۰۰۰ برگ را انتخاب کنید. با این کار بر اساس مصرفتان، هزینه استفاده از جوهر را می توانید کنترل کنید.

مشکل: پرینتر بیسیم (Wireless) من خیلی کند است!

راه‌حل: برای دستیابی به بالاترین کارایی شبکه پرینتر، استفاده از سیستم سیمی و یا کابل اترنت کمی سخت است. پرینت تحت شبکه بیسیم ممکن است برای استفاده خانگی یا اداری راحتتر باشد. اما محدودیت هایی را نیز به همراه دارد. سرعت Wi-Fi بر اساس فاصله کاهش می یابد، و شما باید پرینتر بیسیم خود را در نزدیکترین فاصله به روتر قرار دهید. همچنین باید مطمئن شوید که پرینتر بیسیم و یا هر سرور پرینت بیسیمی از قابلیت ۸۰۲٫۱۱n پشتیبانی کند. این قابلیت معادل با سرعت ۱۰۰mbps کابلهای اترنت است

مشکل: سینی کاغذ پرینترم خیلی محکم نیست!

راه‌حل: برای کاهش هزینه های مربوط به چاپ، برخی از شرکت‌های سازنده از سینی های کاغذ با ظرفیت پایین و یا شل استفاده می کنند.

اگر این موضوع برای شما آزاردهنده است پیش از خرید پرینتر سینی کاغذ آنرا با دقت امتحان کنید. اگر مشاهده کردید که خیلی محکم نیست بهتر است مدل دیگری را انتخاب نمایید. اگر سینی کاغذ برای نیاز چاپ شما خیلی کوچک است به دنبال پرینتری با ظرفیت بیشتر بگردید.

مشکل: گیر کردن کاغذ در پرینتر

راه‌حل: اگر این مشکل همیشگی است، باید به وجود مشکل در مکانیزم به داخل کشیدن کاغذ مشکوک شوید. زیر پرینتر را نگاه کنید، ممکن است در آنجا یک پنل دسترسی برای پاکسازی مکانیزم به داخل کشیدن کاغذ وجود داشته باشد. علاوه بر این کاغذهای قدیمی رطوبت را جذب می‌کنند و در حین پرینت، ممکن است در پرینتر گیر کنند و یا به دو یا چند برگ بچسبند و باعث بروز این مشکل شوند. بهتر است از کاغذهای مناسب برای چاپ استفاده کنید تا جلوی بروز همچنین مشکلاتی گرفته شود.

منبع : www.pcworld.com

5/5(1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩