اشتراک گذاری

شارژ کارتریج کانن

شارژ کارتریج کانن خدمتی است از نمایندگی این شرکت که انواع دستگاه کپی و پرینتر را شامل می شود. به عبارت دیگر، هم کارتریج پرینتر و هم کارتریج دستگاه کپی، در این مرکز شارژ می شود. نکته ی ویژه در این مورد، استفاده از مواد درجه یک و مرغوب است که نهایت کیفیت را به کاربر ارائه داده و مانع بروز مشکل در عملکرد دستگاه ها خواهد شد.

همچنین به منظور ارائه ی خدمات مطلوب تر به شما کاربران گرامی، عملیات شارژ کارتریج کانن در نمایندگی مذکور، توسط افراد دوره دیده و دارای تخصص انجام خواهد شد. در ادامه، به بررسی اجمالی شارژ کارتریج پرینتر و دستگاه کپی خواهیم پرداخت؛ با ما همراه باشید.

شارژ کارتریج کانن

شارژ کارتریج پرینتر کانن

همانطور که اطلاع دارید، پرینتر برای انجام عملیات چاپ، به موادی نیاز دارد و محل ذخیره ی این مواد، کارتریج می باشد. وقتی سطح این مواد کاهش پیدا کند، کیفیت چاپ تحت تاثیر قرار گرفته و شاهد افت کیفیت پرینت خواهیم بود. شرکت های تولید کننده ی پرینتر، معمولا در مورد روش شارژ کارتریج کانن اطلاعاتی را به کاربران ارائه نمی دهند.

این کار به این دلیل است که کاربران اقدام به تعویض کارتریج دستگاه خود نمایند. اما با توجه به هزینه ی بالای تعویض کارتریج، شارژ مواد این قطعه بسیار به صرفه تر می باشد. در این بخش، مراحل شارژ کارتریج پرینتر که یکی از خدمات مربوط به شارژ کارتریج کانن می باشد را ذکر می کنیم.

مراحل شارژ کارتریج کانن عبارتند از:

  1. پرینتر را از برق کشیده و از عدم وجود جریان برق در آن مطمئن شوید.
  2. درپوش دستگاه را بردارید و کارتریج را به آرامی از جای خود خارج نمایید.
  3. با استفاده از آب گرم و یک دستمال، هد کارتریج را تمیز کنید. استفاده از از محلول های پاک کننده می تواند به مرور زمان به هد آسیب رسانده و کیفیت چاپ را به شدت کاهش دهد.
  4. ضمن مراجعه به دفترچه ی راهنمای پرینتر کانن و اطلاع از نوع جوهر سازگار با دستگاه، جوهر مورد نظر را تهیه و داخل یک سرنگ بریزید.
  5. در مرحله ی ششم از شارژ کارتریج پرینتر کانن، جوهر درون سرنگ را به درون کارتریج تزریق نمایید.
  6. به وسیله ی یک سرنگ خالی، کارتریج را هواگیری کرده و از عدم وجود هوا در آن اطمینان حاصل نمایید.
  7. پس از پایان کار، اطراف منافذ ورودی جوهر را تمیز کرده و کارتریج را با دقت در محفظه ی مخصوصش جایگذاری نمایید.

شارژ کارتریج تونر دستگاه کپی کانن

شارژ کارتریج دستگاه کپی نیز یکی دیگر از اقدماتی است که تحت پوشش شارژ کارتریج کانن انجام می شود. دستگاه کپی برای انجام عملیات کپی، از یونیت کارتریج، کارتریج تونر و تونر کمک می گیرد. کارتریج تونر، که در درون یونیت کارتریج قرار گرفته و تونر مصرفی دستگاه را در خود جای داده است، قابلیت تعویض و یا شارژ شدن را دارا می باشد.

اگرچه به دلیل بروز مشکلات احتمالی چون تونر ریزی در دستگاه، تعویض کارتریج تونر بهتر از شارژ آن می باشد، اما به دلیل هزینه ی کمتر، شارژ کارتریج تونر روشی معمول تر است. مراحل شارژ کارتریج تونر دستگاه کپی کانن، مثل مراحل شارژ کارتریج پرینتر بوده و تفاوت چندانی با هم ندارند. اما آگاهی از چند نکته در مورد این فرآیند لازم است که در زیر به آنها می پردازیم:

کیفیت تونر

یکی از نکات بسیار مهمی که در شارژ کارتریج تونر دستگاه کپی کانن باید مورد توجه قرار گیرد، استفاده از تونر با کیفیت و متناسب با مدل دستگاه می باشد. تونرهای نامرغوب و تقلبی موجب ایجاد آسیب های جدی در کارتریج و به تبع آن، اختلالاتی در عملکرد دستگاه خواهند شد.

این درحالی است که تونر اورجینال، کیفیت چاپ را افزایش داده و عمر کاری دستگاه کپی را نیز طولانی تر خواهد کرد. با توجه به موارد گفته شده، توصیه می کنیم برای شارژ کارتریج تونر دستگاه کپی کانن خود، تنها به مراکز معتبر مراجعه کرده و مواد مورد نیاز را نیز از همین مراکز تهیه نمایید.

انواع تونر

یکی دیگر از نکاتی که در مبحث شارژ کارتریج کانن و به خصوص شارژ کارتریج تونر دستگاه کپی اهمیت دارد، نوع تونر مورد نیاز برای دستگاه می باشد. جالب است بدانید که تونرها در انواع مختلف تولید و عرضه می گردند. برخی از تونرهای تولید شده، در ظرف های یک کیلو گرمی عرضه می شوند که البته پر مصرف ترین نمونه های این محصول نیز به شمار می آیند.

مدل ۱۰۰ گرمی نیز نوع دیگر این ماده است که بیشتر توسط تعمیرکارانی مورد استفاده قرار می گیرد که عملیات شارژ کارتریج تونر را در منزل و یا محل کار کاربران انجام می دهند. همچنین با توجه به رنگی و یا سیاه و سفید بودن کپی دستگاه، تونر مصرفی می تواند متفاوت باشد. از این رو بسیار مهم است که بر اساس نوع دستگاه، تونر مورد نیاز برای شارژ کارتریج کانن تهیه گردد.

نمایندگی کانن

نمایندگی کانن سالهاست که به فروش و تعمیر محصولات این شرکت می پردازد. خدمات ارائه شده در این مرکز، به واسطه حضور کارشناسان خبره و مجرب از سطح کیفی بالایی برخوردار هستند. مدیریت این نمایندگی، مشتری مداری را به عنوان شعار اصلی، سرلوحه کار کارکنان کلیه بخش ها قرار داده و تاکید ویژه بر آن دارد.

از جمله ویژگی های بارز نمایندگی کانن می توان به ارائه مشاوره های تخصصی فروش و تعمیرات پرینتر کانن و دستگاه کپی به صورت تلفنی و حضوری اشاره نمود. برای این منظور مشاورانی در نظر گرفته شده اند که دانش فنی بالایی در خصوص تولیدات این کمپانی داشته و قادرند سوالات کاربران را به خوبی پاسخ دهند.

تعمیرات کانن

کلیه ی امور مرتبط با بررسی، عیب یابی و تعمیر محصولات کانن در بخش تعمیرات نمایندگی این شرکت انجام می گردد. این بخش، متشکل از واحدهایی است که هرکدام تعمیر یکی از تولیدات کانن را بر عهده دارند. تکنسین هایی که وظیفه ی تعمیرات بر عهده دارند، کارشناسان دارای مهارت و تجربه در این زمینه بوده و قادرند دستگاه دارای مشکل را در اسرع وقت و به شمل تخصصی تعمیر نمایند.

وجود انواع وسایل و ابزار درجه یک و جدید، واحدهای تعمیرات کانن را به طور قابل توجهی از سایر مراکز تعمیر متمایز نموده است. جهت دریافت خدمات تخصصی این واحدها در رفع نقایص هریک از محصولات توشیبای خود، می توانید به این نمایندگی مراجعه نمایید.

5/5(2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩