اشتراک گذاری
  • خانه
  • مقالات
  • تنظیمات رنگ پرینتر برای کمرنگ و پررنگ تر شدن صفحات

تنظیمات رنگ پرینتر برای کمرنگ و پررنگ تر شدن صفحات

کیفیت اسناد چاپ شده در پرینتر به عوامل متعددی بستگی دارد. عواملی مانند کیفیت کاغذ، وضوح چاپ، رطوبت،گرما و تراکم رنگ ها میتوانند تاثیر مستقیمی بر کیفیت اسناد خروجی داشته باشند. ما در این مقاله تاثیر تنظیمات رنگ چاپگر بر کیفیت را مورد بررسی قرار خواهیم داد. تنظیمات رنگ پرینتر برای کمرنگ و پررنگ تر شدن صفحات از روش های مختلفی صورت میگیرد و در پرینتر های مختلف، متفاوت خواهد بود؛ ما در این مقاله حالت های کلی را در نظر خواهیم گرفت تا مطلب برای تمامی کاربران پرینتر مفید واقع شود. در ادامه به نحوه فعال و غیر فعال کردن این حالت در پرینتر و تنظیمات رنگ پرینتر از این طریق، خواهیم پرداخت. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با نمایندگی تعمیر پرینتر کانن همراه شوید.

تنظیمات رنگ پرینتر

تنظیمات رنگ پرینتر روی حالت اقتصادی

Druft Mode حالتی است که در تمامی پرینتر ها وجود داشته و از آن به عنوان چاپ اقتصادی یاد میکنند. در این حالت پرینتر میزان پودر یا جوهر کمتری را برای چاپ بکار میگیرد و از این طریق با توجه به کم رنگ تر چاپ کردن صفحات در کنترل هزینه های پرینت به شما کمک میکند. Economy Mode حالت دیگری از چاپ اقتصادی است که در ادارات و سازمان ها بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد. این حالت بیشتر برای گرفتن پرینت های آزمایشی، در پرینتر ها تعبیه میشود اما لازم است بدانید که در این حالت اسناد چاپ شده از کیفیت قابل قبولی برخوردار هستند؛ از این رو توصیه میکنیم برای پایین آوردن هزینه های چاپ از حالت Economy Mode استفاده کنید.

روش اجرای تنظیمات رنگ پرینتر برای کمرنگ و پر رنگ شدن صفحات

تنظیمات رنگ پرینتر برای کمرنگ و پر رنگ شدن صفحات نیازمند پروسه ای است که باید به درستی انجام شود تا نتیجه مطلوب به دست آید. برای این کار ابتدا برای چاپ مطالب و تصاویر روی دکمه پرینت کلیک کنید؛ سپس روی گزینه Printer properties کلیک کنید. حالا به صفحه Print/Quality رفته و حالت Econo Mode را فعال کنید. همان طور که در قسمت قبل گفته شد با قرار دادن پرینتر در این حالت، میزان پودر و جوهر کمتری مصرف میشود و در نتیجه خروجی تصاویر و مطالب کمرنگ تر خواهد شد؛ پس برای پررنگ تر شدن اسناد چاپ شده از همین روش به صورت معکوس بهره میبریم؛ به این صورت که با غیر فعال کردن گزینه Econo Mode، چاپ را از حالت اقتصادی خارج میکنیم.

نمایندگی مجاز کانن

نمایندگی مجاز کانن در دو حوزه فروش و تعمیرات، خدمات قابل توجهی را به کاربران محصولات این برند ارائه میدهد. نمایندگی فروش کانن عرضه‌ کننده کلیه تولیدات و محصولات کانن به همراه گارانتی و ضمانت خدمات پس از فروش به متقاضیان است. نمایندگی تعمیرات کانن نیز ارائه ‌دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با دستگاه‌های کانن اعم از دستگاه کپی، پرینتر، اسکنر، دوربین عکاسی، دوربین فیلمبرداری، فکس و …به کاربران این دستگاه ها میباشد. سرویس‌های ارائه شده توسط متخصصین این مرکز منحصر به دستگاهی خاص نیست و کلیه خدمات سخت افزاری و نرم افزاری مرتبط با کلیه دستگاه‌های کانن را شامل می‌گردد.

5/5(1 امتیاز)