اشتراک گذاری

چرا لپ تاپ روشن نمی‌شود؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هر چقدر تلاش می‌کنید، نمی‌توانید لپ تاپتان را روشن کنید؛ مسئله روشن نشدن لپ تاپ گاهی اوقات به دلیل بروز مشکلات ساده و پیش پا افتاده است که با کمی تلاش رفع می‌شوند اما گاهی اوقات هم بروز مشکلات سخت‌افزاری در لپ تاپ موجب روشن نشدن این دستگاه می‌شوند. اگر دوست دارید بدانید که چه عواملی موجب می‌شوند که لپ تاپ روشن نشود و چگونه باید آن‌ها را برطرف کرد، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

دلایل روشن نشدن لپ تاپ

مشکل از باتری لپ تاپ است

گاهی اوقات خرابی باتری لپ تاپ دست شما را توی پوست گردو می‌گذارد و باعث می‌شود که لپ تاپ شما روشن نشود؛ البته خرابی باتری لپ تاپ نشانه‌های روشنی دارد برای مثال اگر قبل از روشن نشدن لپ تاپ شاهد این مشکل بودید که شارژ باتری لپ تاپ شما خیلی سریع خالی می‌شد به احتمال زیاد دلیل اصلی روشن نشدن این دستگاه به پایان رسیدن عمر باتری آن است که در این صورت باید باتری لپ تاپ را تعویض کنید.

برای اینکه مطمئن شوید بروز این مشکل به دلیل خرابی باتری لپ تاپ است تنها کافیست که لپ تاپ را مستقیماً به برق متصل کنید و دکمه پاور آن را فشار دهید، درصورتی که لپ تاپ روشن شد یعنی اینکه باتری آن خراب شده است و نیاز به تعویض دارد.

مشکل از شارژر لپ تاپ یا پریز برق است

گاهی اوقات هم باتری لپ تاپ سالم است اما شارژر آن خراب شده است؛ درصورت بروز این مشکل زمانی که باتری درون لپ تاپ باشد این دستگاه روشن می‌شود اما درصورتی که لپ تاپ به صورت مستقیم با استفاده از کابل شارژر به پریز برق متصل باشد لپ تاپ روشن نمی‌شود.

جدا از این عوامل گاهی اوقات هم پیش می‌آید که باتری و شارژر لپ تاپ سالم باشند اما پریز برق مشکل داشته باشد که در این صورت نیز می‌توان با اتصال لپ تاپ به پریز دیگری مطمئن شد که مشکل از پریز برق است یا خیر؟

مشکل از برد پاور یا منبع تغذیه لپ تاپ است

خرابی برد پاور یا همان منبع تغذیه لپ تاپ نیز می‌تواند یکی دیگر از دلایل روشن نشدن لپ تاپ باشد چراکه برد پاور وظیفه دارد برق مورد نیاز برای روشن شدن و کار کردن لپ تاپ را تامین کند؛ به گونه‎‌‌ای که برق شهری را دریافت کرده و آن را به برق مورد نیاز برای اجزاء و قطعات لپ تاپ تبدیل می‌کند و از طریق مین برد به آن‌ها منتقل می‌کند؛ با این وجود بدیهی است که خرابی این قطعه می‌تواند مانع از روشن شدن لپ تاپ شود حتی گاهی اوقات موجب می‌شود که لپ تاپ در حین کار کردن ناگهان خاموش شود.

مشکل از صفحه نمایش لپ تاپ است

برخی مواقع نیز لپ تاپ روشن می‌شود اما چون صفحه نمایش آن روشن نشده است ما فکر می‌کنیم که لپ تاپ خراب شده است و مشکل از روشن نشدن لپ تاپ است؛ به همین دلیل اگر پس از فشار دادن کلید پاور لپ تاپ دیدید که چراغ کلیدهایی مانند Caps Lock یا Num Lock بر روی کیبورد لپ تاپ روشن می‌شود و صدای فن این دستگاه شنیده می‌شود اما نمایشگر آن روشن نمی‌شود باید به خرابی ال سی دی لپ تاپ خود شک کنید.

مشکل از مین برد لپ تاپ است

یکی دیگر از مشکلات سخت‌افزاری لپ تاپ که مانع از روشن شدن این دستگاه می‌شود، خرابی مین برد لپ تاپ است. مین برد لپ تاپ وظیفه برقراری ارتباط بین تمامی اجزاء لپ تاپ با یکدیگر و با پردازنده را برعهده دارد به گونه‌ای که پردازنده پس از پردازش داده‌ها و عملیاتی که در لپ تاپ صورت می‌گیرد از طریق ارتباطی که مین برد با سایر قطعات این دستگاه برایش فراهم کرده است، اطلاعات پردازش کرده را به قطعات مورد نظر لپ تاپ منتقل می‌کند.

عیب‌یابی و تعمیرات لپ تاپ دل را به نمایندگی رسمی دل بسپارید

اگر از کاربران لپ تاپ دل هستید و با مشکلی در این دستگاه روبه‌رو شده‌اید بهتر است عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی لپ تاپ دل را به نمایندگی رسمی لپ تاپ دل بسپارید؛ تکنسین‌های این مرکز از مهارت و تخصص بالایی در زمینه تعمیرات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری لپ تاپ دل برخوردار هستند از این‌رو با تمامی مشکلات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری در این دستگاه آشنایی دارند و می‌توانند با سرعت و کیفیت بالایی آن‌ها را برطرف کنند.

نمایندگی رسمی تعمیر لپ تاپ دل

نمایندگی تعمیر لپ تاپ دل خدمات عیب‌یابی، تعمیرات نرم‌افزاری و تعمیرات سخت‌افزاری انواع مدل‌های لپ تاپ دل را به کاربران این دستگاه ارائه می‌دهد؛ بنابراین کاربران لپ تاپ‌های دل می‌توانند با خیال راحت عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی این دستگاه را به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ دل بسپارند؛ جهت استفاده از خدمات این مرکز علاوه‌بر اینکه می‌توانید به صورت حضوری به یکی از شعبه‌های نمایندگی رسمی دل در کلان‌شهرهای تهران و کرج مراجعه کنید، می‌توانید لپ تاپ خود را به شعبه مرکزی نمایندگی دل در تهران ارسال کنید.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩