اشتراک گذاری

ارورهای دستگاه کپی شارپ

ارورهای دستگاه کپی شارپ ، کدهای خطایی هستند که در نمایشگر این دستگاه ظاهر شده و وجود مشکل در یکی از بخش های آن را به کاربران هشدار می دهند. گاهی برای برطرف کردن این ارورها باید یک کد دستوری خاص را به دستگاه ارائه داد. گاهی لازم است که بخش هایی از دستگاه بررسی شده و وضعیت آنها اصلاح گردد. همچنین در برخی موارد لازم است که قطعات داخلی دستگاه مورد بررسی قرار گرفته و تعمیر یا تعویض شوند که در این صورت می توانید از متخصصین نمایندگی تعمیر دستگاه کپی در نمایندگی شارپ مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

برای انجام هریک از این اقدامات، اول باید معنای ارور صادر شده را بدانید. به این ترتیب خواهید دانست که هر یک از کدهای صادر شده به چه معنایی است و برای برطرف کردن آن باید چه اقدامی انجام دهید. در ادامه این مقاله شما عزیزان را با رایج ترین ارورهای دستگاه کپی شارپ آشنا کرده و روش های رفع هریک آنها را به شما عزیزان آموزش می دهیم.

ارورهای دستگاه کپی شارپ

رایج ترین ارورهای دستگاه کپی شارپ

اصلی ترین و رایج ترین ارورهای دستگاه کپی شارپ در ادامه این مطلب بررسی شده اند. گاهی نیز ممکن است دستگاه ارور نداشته باشد ولی عملکرد آن دچار مشکل شود. از جمله این موارد می توان به  گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی و یا سفید بودن برگه های کپی شده و … که در مطلب 10 مورد از  اشکالات دستگاه کپی و خرابی تصویر کپی شارپ ضمن بررسی علت این اشکالات روش های حل آن ها نیز ارائه  شده است.

کد CH

کد CH به عنوان یکی از پر تکرار ترین ارورهای دستگاه کپی شارپ شناخته می شود و باز بودن درب بغل جلویی دستگاه و یا درست جا نگرفتن کارتریج را هشدار می دهد.

رفع کد CH

بدیهی است که برای رفع کد CH باید درب دستگاه را ببنیدید و یا وضعیت جاگیری کارتریج را اصلاح کنید.

کد F2

کد F2 زمانی در فتوکپی شارپ به نمایش در می آید که دستگاه در اثر قطعی برق، هنگ کرده و قفل شده باشد.

رفع کد F2

برای برطرف این مورد از ارورهای دستگاه کپی شارپ ، باید بر روی صفحه کلید # را فشار دهید. سپس کلید INTERRUPT سپس دکمه C و سپس INTERRUPT را فشار دهید. پس از طی این مراحل، عدد 14 را وارد کرده و دکمه سبز رنگ یا OK را بزنید؛ پس از چند دقیقه مشکل برطرف شده و دستگاه آماده کار خواهد شد.

کد CH چشمک زن

کد CH چشمک زن نشان می دهد که کارتریج داخل دستگاه نیست.

رفع کد CH چشمک زن

برای جلوگیری از تکرار این کد در صفحه نمایش فتوکپی شارپ، کافی است محفظه کارتریج را بررسی کرده و کارتریج را داخل آن قرار دهید.

کدU2 04

این مورد از ارورهای دستگاه کپی شارپ نشان دهنده وجود مشکل در EEP ROM است.

رفع کدU2 04

برای برطرف کردن کدU2 04  در کپی sharp باید EEP ROM توسط یک تعمیرکار مجرب بررسی گردد. همکاران ما در واحد تعمیرات شارپ برای این منظور در خدمت شما هستند.

کدL4 31

کدL4 31  نیز یکی از ارورهای رایج دستگاه کپی شارپ است که بروز مشکل در اتصالات و یا فن فیوزینگ دستگاه را نشان می دهد.

رفع کدL4 31

برای رفع این ارور باید اتصالات را بررسی کرده و در صورت وجود مشکل، آنها را تعویض نمایید. همچنین با تعویض فن این مشکل برطرف می شود.

کدL4 32

وقتی PS Fan فتوکپی شارپ قفل می شود، دستگاه ارورL4 32  را به نمایش در می آورد.

رفع کد L4 32  

برای رفع این مشکل باید قطعات داخلی دستگاه مورد بررسی و تعمیر یا تعویض قرار بگیرد.

کدL4 01

یکی دیگر از رایج ترین ارورهای دستگاه کپی شارپ ،L4 01  است که قفل شدن موتور دستگاه را نشان می دهد.

رفع کد L4 01

برای ترمیم و رفع کد خطای L4 01 ، باید اتصال بین موتور و برد چک شود. چک کردن چرخ دهنده ها و بخش های متصل شده به موتور، تعویض موتور و یا برد اصلی نیز می تواند در این زمینه موثر واقع شود.

رفع کد L4 01

کدL3 00

معنای ارور L3 00 در دستگاه فتوکپی شارپ این است که سنسور اسکنر مشکل دارد.

رفع کد L3 00

برای برطرف کردن این کد خطا باید سنسور اسکنر، آینه های اسکنر، موتور اسکنر و اتصال بین موتور و برد چک و اصلاح شود.

کدH3 00

ارور H3 00 یکی از ارورهای متداول دستگاه کپی شارپ است که نشان دهنده افزایش دمای هات رولر می باشد.

رفع کدH3 00

برای ترمیم و حذف این کد خطا، باید هات رولر دستگاه بررسی و تعمیر گردد.

کدH5 01

به عنوان آخرین مورد از ارورهای دستگاه کپی شارپ ، باید به کدH5 01  اشاره کنیم. این کد نشان دهنده خطای فیوزینگ است و معمولا به دلیل گیر کردن کاغذ داخل فیوزینگ و یا خاموش ماندن چراغ این قطعه بروز پیدا می کنند.

رفع کد H5 01

برای برطرف کردن کد H5 01  باید کد 14 را ریست کرده و مشکلات فیوزینگ را برطرف نمایید.

تعمیرات شارپ در تهران

تعمیرات شارپ در تهران را می توان اصلی ترین حوزه فعالیت و خدمات رسانی این نمایندگی در به شمار آورد. این مرکز در راستای تحقق شعار مشتری مداری و ارائه خدمات با کیفیت به کاربران خود، بررسی و ترمیم تخصصی محصولات این کمپانی را در دستور کار خود قرار داده است. ارائه این خدمات به این معناست که کاربران برای ترمیم لوازم خانگی، تلویزیون، ماشین های اداری، پروژکتور، تبلت و موبایل، لپ تاپ و تجهیزات جانبی شارپ خود، می توانند روی تخصص و مهارت همکاران ما حساب کنند. تعمیرات شارپ در تهران با استفاده از پیشرفته ترین ابزار آلات و توسط جمعی از مجرب ترین تکنسین ها انجام می گردد.

5/5(1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩