اشتراک گذاری

افتادن خط روی مانیتور لپ تاپ

افتادن خط روی مانیتور لپ تاپ یکی از مشکلاتی است که ممکن است برای مانیتورهای امروزی اتفاق بیفتد. خطوط ظاهر شده بر روی مانیتور ممکن است به صورت عمودی یا افقی ظاهر شود. این مشکل هم مانند بسیاری از اختلالات به وقوع پیوسته در لپ تاپ ها و کامپیوترها، میتواند ریشه های نرم افزاری یا سخت افزاری داشته باشد.

یکی از رایج ترین علل نرم افزاری که در نهایت به افتادن خط روی مانیتور لپ تاپ منجر میشود، مربوط به عدم بروز رسانی درایورهای لپ تاپ است. در مواردی که اختلالات سخت افزاری علت چنین مشکلی باشد، ممکن است با تعویض کابل و تمیزکاری پورت ها، مرتفع شود، در غیر این صورت، لازم است تا دستگاه توسط کارشناسان نمایندگی تعمیر لپ تاپ توشیبا مورد بررسی و عیب یابی دقیق قرار بگیرد و راهکارهای تخصصی تر بر روی آن پیاده شود.

در این مقاله قصد داریم کمی بیشتر به مشکل خط افتادن روی مانیتور لپ تاپ بپردازیم و از شما عزیزان دعوت میکنیم، تا پایان همراه ما باشید.

افتادن خط روی مانیتور لپ تاپ

افتادن خط روی مانیتور لپ تاپ به دلیل ایرادات سخت افزاری

خط افتادن روی مانیتور لپ تاپ ممکن است به دلیل وجود مشکلات سخت افزاری بر روی دستگاه باشد. اگر با اجرای راهکار بالا مشکل همچنان به قوت خود پا برجا ماند، باید گفت که خرابی های سخت افزاری در لپ تاپ شما وجود دارد. برای حل مشکل سخت‌افزاری که منجر به نمایش خطوط افقی یا عمودی روی نمایشگر لپ تاپ توشیبا شده، قدم اول پیشنهادی ما، بررسی کردن کابل انتقال سیگنال تصویر و محکم کردن اتصالات است.

ممکن است کابل HDMI‌ یا VGA یا دیسپلی‌پورت شما خراب شده باشد و زدگی پیدا کرده باشد و ممکن است فیش‌ها در پورت محکم نشده باشند. توجه کنید که پورت‌ها کثیف نباشند و به عبارت دیگر چربی و گردوغبار نگرفته باشند. اگر اینگونه است، می‌توانید با قلم‌موی نرم و اندکی الکل یا تینر فوری، پورت‌ها را تمیز کنید. در مورد خرابی‌های کابل می‌توانید از کابل سالم دیگری برای تست کردن و تشخیص خرابی کابل استفاده کنید و در صورت نیاز، کابل را تعویض کنید.

برای تعمیرات مانیتور توشیبا لپ تاپ به صورت تخصصی توانید به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ توشیبا مراجعه کنید.

اینو بخون حتما به کارت میاد : برعکس شدن تصویر در لپ تاپ

 خط افتادن روی مانیتور لپ تاپ به دلیل ایرادات نرم افزاری

همانطور که اشاره شد، خط افتادن روی مانیتور لپ تاپ، در بسیاری از مواقع، به اختلالات نرم افزاری مربوط میشود. این مشکلات با کمی صبر و حوصله و بررسی راهکارهای مختلف، برطرف می‌شود. برای بررسی این موضوع، بهتر است ابتدا به وب‌سایت سازنده‌ی محصول مراجعه کنید.

آخرین نسخه‌ی درایور یا به زبان دیگر، نرم‌افزار راه‌انداز را از بخشی مثل Support‌ یا Downloads یا Drivers دانلود کنید و البته لازم است به نسخه‌ی سیستم عامل نیز توجه کنید که مبادا درایوری برای سیستم عامل متفاوت را دانلود و نصب کنید. در نهایت درایور دانلودشده را نصب کنید. شاید برایتان سوال شود که کدام درایور را دانلود و نصب کنید، تا مشکل افتادن خط روی مانیتور لپ تاپ مرتفع شود؟

لازم است اشاره کنیم، معمولاً این مشکل به کارت گرافیک لپ تاپ یا پردازنده‌ی گرافیکی مجتمع لپ تاپ مربوط می‌شود. پردازنده‌ی گرافیکی می‌تواند مجزا و محصول انویدیا یا ای‌ام‌دی باشد و در عین حال می‌تواند مجتمع باشد و به عبارت دیگر با پردازنده‌ی اصلی یا CPU در قالب یک تراشه ی طراحی شده باشد. در هر صورت آن چه لازم به اجراست، دانلود درایور صحیح و نصب درست آن است.

 خط افتادن روی مانیتور لپ تاپ به دلیل ایرادات نرم افزاری

نمایندگی تعمیر لپ تاپ توشیبا

نمایندگی تعمیر لپ تاپ توشیبا با تکیه بر تخصص و دانش بالای کارشناسان واحد تعمیرات خود، توانایی این را دارد، تا علاوه بر عیب‌یابی و رفع مشکل افتادن خط روی مانیتور، کلیه ی مشکلات و اختلالات این تجهیزات را برطرف کنند. نمایندگی تعمیر لپ تاپ توشیبا ، با آرشیو کاملی که از قطعات اورجینال در اختیار دارد، میتواند، بالاترین سطح از کیفیت خدمات را به کاربران عرضه کند.

سرویس‌های نمایندگی لپ تاپ توشیبا تمام خدمات تعمیر و بازیابی و تعویض را شامل میشود. این خدمات در دو حوزه ی اصلی نرم افزاری و سخت افزاری ارائه می‌شوند و همگی از ضمانت معتبر کتبی برخوردارند.

4.4/5(10 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩