اشتراک گذاری

تعمیر ال سی دی لپ تاپ توشیبا

لپ تاپ‌های توشیبا نقش جان سخت‌ترین لپ تاپ‌ها را بازی می‌کنند اما با این وجود تحت شرایطی مانند وارد شدن ضربه شدید، دچار مشکل می‌شوند. می‌توان گفت اولین قسمتی که پس از وارد شدن ضربه سریعاً واکنش نشان می‌دهد، ال سی دی لپ تاپ توشیبا است چراکه ضربه قاتل ال سی دی این لپ تاپ است.

گاهی اوقات میزان آسیب وارد شده به ال سی دی لپ تاپ تا حدی است که می‌توان با تعمیر آن را مانند روز اول درست کرد اما زمانی که ضربه وارد شده موجب سوختن ال سی دی لپ تاپ شود باید آن را تعویض کرد.

خوشبختانه یکی از خدمات تخصصی که نمایندگی توشیبا به کاربران ارائه می‌دهد، تعمیر ال سی دی لپ تاپ توشیبا است. از این‌رو در صورت خراب شدن ال سی دی این دیوایس می‌توانید آن را برای تعمیر به دست کارشناسان متخصص نمایندگی توشیبا بسپارید.

تعمیر ال سی دی لپ تاپ توشیبا

علت خرابی ال سی دی لپ تاپ توشیبا

همانطور که اشاره کردیم رایج‌ترین و اصلی‌ترین علت خرابی ال سی دی لپ تاپ توشیبا، وارد شدن ضربه به آن است. وارد شدن ضربه به ال سی دی نه تنها می‌تواند به خود ال سی دی آسیب جدی وارد کند و موجب سوختن پیکسل‌های آن شود بلکه می‌تواند موجب خرابی و بروز اختلال در برد لپ تاپ شود. البته جدا از وارد شدن ضربه به ال سی دی لپ تاپ که موجب خرابی آن می‌شود، عوامل دیگری مانند خرابی اتصالات فلت مانیتور، نوسانات برق، خرابی چیپست گرافیکی و ریختن مایعات بر روی ال سی دی لپ تاپ نیز از سایر دلایل خرابی ال سی دی لپ تاپ توشیبا هستند.

مراحل تعویض ال سی دی لپ تاپ توشیبا

فراموش نکنید که تعمیر ال سی دی لپ تاپ توشیبا پروسه‌ای کاملا تخصصی است و به مهارت بالایی در این زمینه نیاز دارد. از این‌رو به محض اینکه متوجه شدید صفحه نمایش لپ تاپ شما روشن نمی‌شود یا بخشی از صفحه نمایش مشکی شده و خطوط رنگی بر روی آن آمده است. لپ تاپ خود را به کارشناسان نمایندگی توشیبا بسپارید تا به صورت تخصصی پروسه تعمیر ال سی دی لپ تاپ توشیبا را پس از مرحله عیب‌یابی انجام دهند. در ادامه با بررسی مراحل تعمیر و تعویض LCD لپ تاپ توشیبا بیشتر آشنا خواهید شد.

خارج سازی باتری لپ تاپ و اطمینان از عدم اتصال به جریان برق

اولین کاری که باید برای تعمیر ال سی دی لپ تاپ توشیبا انجام دهیم این است که مطمئن شویم باتری لپ تاپ توشیبا در آن قرار نداشته باشد یا اینکه لپ تاپ به جریان برق متصل نباشد.

جداسازی قاب صفحه نمایش

اکنون نوبت به جداسازی قاب ال سی دی لپ تاپ است. البته قبل از آن لازم است که قاب ال سی دی لپ تاپ خود را از نظر چگونگی باز شدن مورد بررسی قرار دهید چراکه برخی از مدل‌های لپ تاپ توشیبا به گونه‌ای طراحی شده‌اند که قاب ال سی دی آن‌ها تنها با یک ضربه کوچک جدا می‌شود.

اما برخی دیگر دارای پیچ هستند از این‌رو برای جدا کردن قاب صفحه نمایش از آن لازم است که پیچ‌های آن را باز کنید. بنابراین بهتر است قبل از دست به کار شدن برای جداسازی قاب صفحه نمایش از آن، ابتدا از نحوه جداسازی قاب صفحه نمایش اطلاع پیدا کنید.

جداسازی کابل های ال سی دی لپ تاپ

پس از اینکه قاب صفحه نمایش را از روی آن جدا کردید، نوبت به جداسازی تمامی کابل‌هایی است که از ال سی دی لپ تاپ به مادربرد وصل شده‌اند. توجه داشته باشید که اگر لپ تاپ توشیبا شما قبل از سال 2010 تولید شده باشد دارای دو کابل از ال سی دی به مادربرد لپ تاپ است اما اگر پس از سال 2010 تولید شده باشد دارای یک کابل از ال سی دی به مادربرد لپ تاپ است که باید آن را جدا کنید.

درضمن اگر قصد خریداری یک ال سی دی جدید و تعویض ال سی دی لپ تاپ توشیبا را دارید در این مرحله با مشاهده برچسب‌هایی که بر روی ال سی دی چسبانده شده است می‌توانید مدل دقیق آن را پیدا کرده و بر آن اساس یک ال سی دی جدید خریداری کنید.

جایگزاری LCD جدید در لپ تاپ

پس از خریداری یک ال سی دی جدید تنها کافیست که آن را جایگزین ال سی دی قبلی کنید و کابل‌های ال سی دی را به مادربرد متصل کنید. سپس قاب صفحه نمایش را همانطور که باز کرده بودید در جای خود نصب کنید.

جایگزاری باتری لپ تاپ

و به عنوان آخرین مرحله ال سی دی جدید را با قرار دادن باتری درون لپ تاپ و روشن کردن آن تست کنید.

نمایندگی توشیبا

یکی از بهترین مراکز ارائه‌دهنده خدمات فروش، پس از فروش و تعمیرات لپ تاپ توشیبا و انواع محصولات توشیبا، نمایندگی توشیبا است. این مرکز دارای متخصصینی است که از مهارت بالایی در زمینه تعمیر انواع لپ تاپ‌های توشیبا برخوردار هستند، از این‌رو در صورت خرید یا تعمیر هر یک از مدل‌های لپ تاپ توشیبا و سایر محصولات این برند می‌توانید به شعبه‌های مختلف این نمایندگی مراجعه کنید.

5/5(1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر موبایل به همراه گارانتی خدمات
تعمیر موبایل (تهران،کرج،مشهد و سایر شهرستان ها)