اشتراک گذاری

تعمیر تاچ پد لپ تاپ دل

تاچ پد لپ تاپ دل و یا هر برند دیگری بخش مهمی از آن است که جابه جایی لپ تاپ را بدون نیاز به موس اضافی میسر می سازد.  خرابی تاچ پد با عدم اجرای دستورات کاربر همراه می شود و استفاده از لپ تاپ را دشوار می نماید. از طرفی ممکن است کار با موس به جای تاچ پد با دردسرهایی همراه شود. اگر کاربر به کار با موس عادت نداشته باشد، سرعت انجام پردازش های دیجیتال لپ تاپ به شدت افت خواهد کرد. تعمیر تاچ پد لپ تاپ دل می تواند با راهکارهای نرم افزاری خاصی نیز امکان پذیر باشد. در ادامه شما را با کلیه راهکارها و جنبه های تعمیراتی تاچ پد لپ تاپ DELL آشنا می سازیم. لازم به ذکر است که نمایندگی رسمی دل همواره آماده ی خدمت رسانی بوده و می تواند مناسب ترین گزینه ی انتخابی در راستای بازیابی سریع تاچ پد لپ تاپ های دل باشد.

تعمیر تاچ پد لپ تاپ دل

دلایل خرابی تاچ پد لپ تاپ دل

خرابی تاچ پد لپ تاپ ها دارای دلایل نرم افزاری و سخت افزاری گوناگونی است. خوشبختانه کلیه ی اختلالات نرم افزاری و یا سخت افزاری تاچ پد لپ تاپ ها با اندکی دستکاری قابل رفع هستند. گاهی اوقات سیستم رایانه ای لپ تاپ فریز شده و به هیچ دستوری پاسخ نمی‌دهد. در واقع این حالت دلیلی برای خرابی تاچ پد نبوده و لپ تاپ باید با مشکل هنگ کردن خود دست و پنجه نرم کند. برای بررسی حضور مشکل فریز شدن لپ تاپ ، دکمه‌ی Num Lock یا Scroll Lock را از روی کیبورد فشار دهید تا ببینید چراغ‌های مربوطه روشن می‌شوند یا خیر. اگر شاهد روشن شدن چراغ های تعبیه شده هستید، لپ تاپ فریز نشده و به احتمال قوی تاچ پد دچار ایرادات سخت افزاری است.

راهکارهای رفع مشکلات تاچ پد لپ تاپ دل

ریستارت کردن لپ تاپ دل

یکی از راهکارهای ساده و در عین حال کاربردی رفع مشکلات لپ تاپ ها و سیستم های رایانه ای ریستارت کردن آن ها است. این کار می تواند باعث کشش صحیح امواج اجزای مختلف سیستم عامل و یا حتی بازیابی کارکرد قطعات داخلی لپ تاپ شود.

بررسی تنظیمات تاچ پد لپ تاپ دل

هر اختلالی در تنظیمات تاچ پد لپ تاپ Dell منجر به ناکارآمدی آن می شود. برای بررسی این تنظیمات کلیدهای Windows و S کیبورد لپ تاپ را به طور همزمان نگاه دارید و سپس در کادر جستجو، عبارت change mouse settings  را سرچ کنید. پس از این کار باید به تنظیمات بخش موس و تاچ پد وارد شوید و در صفحه ی مربوطه حضور تاچ پد را در بخش Devices چک کنید. اگر تاچ پد در این بخش قرار نداشت، آن را به لیست اضافه کنید تا مشکل ناکارآمدی تاچ پد لپ تاپ تان برطرف گردد.

آپدیت درایور تاچ پد لپ تاپ دل

آپدیت درایور تاچ پد لپ تاپ DELL نقش بزرگ و به سزایی در رفع اختلالات نرم افزاری مرتبط با تاچ پد سیستم دارد. اینکه درایور تاچ پد دچار اختلال است یا خیر را می توانید در بخش Device Manager لپ‌تاپ مشاهده کنید. اگر علامت زرد رنگی در مقابل نام تاچ پد می بینید، بهتر است درایور مربوطه را آپدیت کنید. برای این منظور در بخش  Computer Management، به Device Manager بروید و پس از آن  بر روی عبارت Mice and other pointing devices  دابل کلیک کنید. در ادامه ی کار بخش Driver برای تاچ پد را برگزینید و از طریق سی دی درایورهای لپ تاپ و یا فایل موجود در سایت سازنده، درایور تاچ پد لپ تاپ را آپدیت نمایید.

حذف نرم افزارهای مخرب و ناکارآمد لپ تاپ دل

بد افزارهای بسیاری در دنیای اینترنت وجود دارند که می توانند به طور کامل عملکرد صحیح اجزای مختلف سیستم های رایانه ای از جمله تاچ پد لپ تاپ دل را از بین ببرند. باید دقت کنید که نرم افزارهای مورد نظر خود را از چه درگاه هایی دریافت می کنید. برای تعمیر تاچ پد لپ تاپ نیز اگر به نرم افزار خاصی مشکوک هستید، آن را از روی سیستم حذف کنید.

آپدیت سیستم عامل لپ تاپ دل

سیستم عامل مصرفی هر لپ تاپ همواره دارای باگ هایی می شود که با وجود آپدیت می توان از اختلالات آن ها رهایی یافت. پیشنهاد می کنیم در به روزرسانی مداوم ویندوز لپ تاپ خود کوشا باشید.

تعمیر و تعویض تاچ پد لپ تاپ DELL

در صورتی که با انجام راهکارهای ذکر شده نیز همچنان شاهد خرابی تاچ پد لپ تاپ هستید، اعمال تعمیرات تخصصی امری ضروری است. کارشناسان نمایندگی رسمی دل با انجام مراحل عیب یابی ریزبینانه ریشه ی اصلی مشکلات تاچ پد را یافته و در سطح کیفی بالایی برطرف می نمایند. دقت کنید تعمیر تاچ لپ تاپ دل تنها در شرایطی ممکن است که آسیب وارده شدت نداشته باشد. اگر سخت افزار تاچ پد در اثر اصابت ضربات سنگین دچار خرابی شده باشد، راهی جز تعویض تاچ پد وجود نخواهد داشت. نمایندگی مجاز دل فرآیند تعویض را با نمونه ی اورجینال مشابه انجام خواهد داد.

نمایندگی تعمیر لپ تاپ دل

نمایندگی تعمیر لپ تاپ دل مرکز مجاز و ایمنی است که با به کارگیری دانش به روز کارشناسان مجرب در زمینه ی ترمیم و بازیابی لپ تاپ های کمپانی dell فعالیت دارد. گستره ی خدمات و سرویس های ویژه ی این نمایندگی بسیار وسیع بوده و تمامی مشکلات ریز و درشت سخت افزاری و نرم افزاری لپ تاپ های دل را دربرمی گیرد. تمامی امور تعمیراتی نمایندگی لپ تاپ دل به همراه ضمانت نامه های معتبر کتبی نیز ارائه می گردند.

5/5(1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر موبایل به همراه گارانتی خدمات
تعمیر موبایل (تهران،کرج،مشهد و سایر شهرستان ها)