اشتراک گذاری

آموزش شارژ کارتریج پرینتر لیزری

به احتمال قوی، شما کاربر گرامی که در حال خواندن این مطلب هستید، در روز های اخیر متوجه اختلال در عملکرد پرینتر خود شده اید. پس از کمی جستجو، اختلال را کارتریج ریشه یابی کرده اید. حالا به دنبال راهی برای آموزش شارژ کارتریج پرینتر لیزری خود هستید. در اینجا تمام نکات مرتبط با شارژ کارتریج را مطرح خواهیم کرد. اگر قصد دارید با دست پر و آگاه از نحوه شارژ کارتریج پرینتر لیزری از این صفحه خارج خواهید شوید، با ما همراه باشید.

کارتریج یکی از مهم ترین و موثرترین قطعات پرینتر لیزری است که در نحوه عملکرد این دستگاه تاثیر به سزایی دارد. تونر ماده ای است که در کارتریج، شارژ میشود. به موادی که در داخل کارتریج وجود دارد و رنگ چاپ را تامین میکند تونر میگویند. فرایند چاپ در پرینتر به این صورت میباشد که پودر و ذرات تونر در چاپگر به وسیله شارژ الکترواستاتیک درام و چسبیدن تونرها به مگنت آهن ربایی و همچنین دستور اصلی که توسط برد دستگاه داده میشود، آغاز شده و پس از تابیدن لیزر و همچنین ذوب تونر توسط هیتر و در نهایت چاپ به پایان میرسد.

آموزش شارژ کارتریج پرینتر لیزری

نحوه شارژ کارتریج پرینتر لیزری

تونر کارتریج یکی از مهم ترین بخش های چاپگر لیزری است که در چاپ کردن اسناد یا تصاویر مورد استفاده قرار میگیرد. برای شارژ کارتریج پرینتر لیزری قدم اول و مهم، خرید یک جوهر تونر با کیفیت است. کیفیت جوهر تونر رابطه مستقیمی با کیفیت چاپ در پرینتر دارد. لذا توصیه میکنیم در خرید جوهر تونر پرینتر دقت لازم را به خرج دهید. در ادامه به نحوه شارژ کارتریج پرینتر لیزری به صورت گام به گام خواهیم پرداخت. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه شوید.

دستورالعمل گام به گام شارژ کارتریج پرینتر لیزری

 • تونر را بیرون آورده و پیچ پوشش کناری را باز کنید.
 • پوشش را از بدنه جدا کنید و سپس درام را از بخش دنده جدا کنید.
 • چرخ PCR را اندکی به راست و سپس به سمت بالا بکشید تا از بدنه خارج شود.
 • مرحله بعدی جدا کردن بخش ضایعات و جوهر است که به کمک گیره هایی ( میخ ) به هم متصل شده اند . بنابراین شما باید میخهایی که در هر دو سمت کارتریج است را بیرون بکشید.
 • بعد از بیرون کشیدن میخ ها کارتریج آزاد است و میتوانید فنر را خارج کنید.
 • بخش جوهر و ضایعات را از یکدیگر جدا کنید.
 • بخش جوهر اضافی را بررسی کنید و فنری که باید برای باز شدن بخش جوهر اضافی برداشته شود را به دقت بررسی کنید.
 • فنر و روکش پلاستیکی را همزمان از بدنه خارج کنید.
 • اکنون پیچهای بخش ضایعات را جدا کنید تا وایپر بلید جدا شود و سپس جوهر اضافی و مانده که در این بخش جمع شده را، خارج کنید.
 • اکنون که باز شدن وایپر بلید را مدیریت کرده اید، باید بخش جمع شدن ضایعات و بخش بلید را تمیز کنید. با یک دستمال نرم این کار را انجام دهید، چون استفاده از برس باعث می شود، بلید خراش بردارد.
 • بخش جوهر اضافه را به همراه قطعات جانبی مجددا نصب و سوار کنید.
 • آنچه شما تا کنون انجام داده اید، این است که شما قسمت جوهر اضافی را باز کرده اید، آن را تمیز کرده اید و سپس آن را بسته اید. حال بخش اصلی شروع می شود، که شارژ کارتریج پرینتر لیزری می باشد. اکنون بخش دیگری که جوهر در آن قرار دارد را بردارید. این قسمت را باز کنید، آن را پر از جوهر کرده و سپس ببندید و سپس دو بخشی که قبلا جدا شده بودند را دوباره سوار کنید.
 • بعد از جدا کردن پوشش کناری، شما می توانید یک روکش پلاستیکی سفید را ببینید، شما باید این بخش را بردارید و اینجا را پر از جوهر کنید.
 • روکش پلاستیکی سفید را بردارید، اکنون شما برای شارژ تونر آماده هستید، اما قبل از آن، فراموش نکنید که قبل از استفاده بطری جوهر را تکان دهید. بعد از برداشتن درپوش بطری، شما می توانید از کلاه نازل پلاستیکی که همراه بطری بوده یا آن را از فروشنده تقاضا کرده اید، استفاده کنید.
 • کارتریج را شارژ کرده و درپوش را ببندید.

فیلم آموزش شارژ کارتریج پرینتر لیزری

در این بخش به منظور جامع و کامل تر کردن مقاله، فیلمی در جهت آموزش شارژ کارتریج چاپگر لیزری آورده ایم. در فیلم زیر نحوه باز کردن کارتریج پرینتر، چگونگی شارژ کردن آن و نحوه جایگزینی کارتریج و اسمبل کردن قطعات را مشاهده خواهید کرد. با توجه به توضیحات داده شده در قسمت قبل و تماشای فیلم، شما عزیزان میتوانید به راحتی اقدام به شارژ کارتریج پرینتر لیزری خود نمایید. البته باز هم توصیه می گردد این کار را به متخصصان باتجربه تعمیر پرینتر بسپارید؛ چراکه در صورت نداشتن مهارت کافی در باز کردن قطعات و شارژ غیراصولی کارتریج احتمال آسیب رسیدن به قطعات پرینتر وجود دارد.

آموزش تعمیرات پرینتر توشیبا

آموزش تعمیرات پرینتر توشیبا یکی از پارت های مهم و فعال در مرکز سخت افزار ایران است. این مرکز با اعطای مدرکی معتبر این امکان را به دانشجویان خود میدهد تا بتوانند از مبحث های فراگرفته در جهت درآمد زایی بهره ببرند. آموزش تعمیرات پرینتر توشیبا به دو صورت خصوصی و نیمه خصوصی زیر نظر تعمیرکارانی حرفه‌ای انجام می‌پذیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نحوه ثبت نام در این کلاس های آموزشی میتوانید از طریق راه های ارتباطی درج شده در وب سایت اقدام نمایید.

5/5(1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩