اشتراک گذاری

چه پرینتری برای کاربرد خانگی بخریم؟

پرینتر های موجود در بازار تنوع و کارایی های بسیار متفاوتی دارند. برخی از مدل ها برای مصارف عمده در سازمان ها و ادارات مناسب اند و برخی را می توان به عنوان یک پرینتر خانگی در نظر گرفت. برای خرید یک پرینتر مناسب برای خانه، راهنمای زیر را مطالعه کنید.

پرینتر ها دستگاه های پر کاربردی هستند که بیشترین استفاده را در سازمان ها، ادارات و مراکز بزرگ دارند. اما با این حال، بسیاری از افراد به دنبال استفاده از این دستگاه ها در خانه هستند. پرینتر ها مدل ها، برند ها و مشخصات متفاوتی دارند. هر یک با توجه به نوع کاربرد و میزان استفاده، برای هدفی به خصوص مناسب است. بنابراین انتخاب یک پرینتر مناسب یکی از دغدغه های بسیاری از کاربران و مشتریان این دستگاه ها است. پرینتر هایی که کاربرد خانگی دارند، مشخصات و قابلیت هایی دارند که آن ها را برای استفاده در خانه مناسب می کند.

با این حال برای بسیاری از افراد این سوال مطرح می شود که یک پرینتر خانگی مناسب چه مشخصات و ویژگی هایی باید داشته باشد و چگونه می توانند از میان این همه مدل و برند موجود در بازار، یک مدل ایده آل را برای استفاده در خانه انتخاب و خریداری کنند. در این جا می خواهیم در پاسخ به این سوال که یک پرینتر مناسب برای خانه چه مشخصاتی باید داشته باشد، به بررسی این موضوع بپردازیم و یک راهنمای جامع در خصوص خرید پرینتر خانگی را ارائه دهیم.

چه پرینتری برای کاربرد خانگی بخریم؟

منظور از خرید پرینتر خانگی چیست؟

زمانی که می گوییم می خواهیم یک پرینتر مناسب برای خانه خریداری کنیم، از ابعاد متفاوتی به این موضوع نگاه می کنیم. اول از همه هدف از خرید و کاربرد پرینتر خانگی را باید لحاظ کنیم. قطعا و به صورت معمول، پرینتر هایی که در خانه مورد استفاده قرار می گیرند، برای استفاده های معمولی بوده و زیاد از دستگاه استفاده نمی شود. منظور از زیاد استفاده نشدن این است که میزان استفاده از آن ها مشابه پرینتر های مورد استفاده در مراکز بزرگ و سازمان ها نیست.

دوم از همه، اندازه پرینتر مطرح می شود که باید متناسب با فضای محدود خانه انتخاب شود و در آخر، هزینه و بودجه ای که برای خرید یک پرینتر مناسب برای خانه صرف می شود، معمولا کم تر از چیزی است که برای خرید پرینتر های مجهز و پر استفاده سازمان ها و ادارات بزرگ هزینه می شود. بر اساس این معیار ها و مشخصات، می توانیم به بررسی نکاتی بپردازیم که حین خرید یک پرینتر خانگی باید به آن توجه کنیم.

 نمایندگی رسمی تعمیرات پرینتر در تهران !

چه نوع کاربردی از پرینتر خانگی در نظر دارید؟

در مرحله اول برای بررسی این که چه پرینتری برای کاربرد خانگی شما مناسب است، باید نوع کارایی که از دستگاه در نظر دارید را مشخص کنید. به واقع، این که می خواهید تنها برای پرینت اسناد معمولی از آن استفاده کنید، به عنوان پرینتر عکس از دستگاه استفاده کنید، پرینت های رنگی می خواهید یا سیاه و سفید و از همه مهم تر چه میزان از دستگاه استفاده می کنید، همگی روی انتخاب نهایی پرینتر خانگی شما تاثیر خواهد داشت.

انواع پرینتر ها را بشناسید

پرینتر هایی که می توان آن ها را به عنوان یک گزینه مناسب برای پرینتر خانگی در نظر گرفت، در دو دسته قرار دارند. پرینتر های لیزری و پرینتر های جوهر افشان. اولین قدم برای خرید پرینتر مناسب برای خانه، انتخاب بین پرینتر های لیزری و جوهر افشان است. این دو پرینتر با هم تفاوت هایی دارند که بر اساس نوع کاربرد، باید یکی از آن ها را در نظر گرفت. پرینتر های لیزری، کیفیت چاپ اسناد بالایی دارند و می توانند برای مدت زمان طولانی تری کار کنند و پرینت بگیرند. در برابر، پرینتر های جوهر افشان برای چاپ تصاویر براق مناسب اند.

به این ترتیب باید در نظر داشته باشید که چه استفاده ای از پرینتر دارید. اگر هدف چاپ سیاه و سفید اسناد با کیفیت بالا باشد، پرینتر های لیزری را انتخاب کنید. اما اگر می خواهید از پرینتر خانگی خود برای چاپ و پرینت های رنگی عکس و تصویر استفاده کنید، بهتر است پرینتر های جوهر افشان را انتخاب نمایید.

پرینتر سیاه و سفید بخریم یا پرینتر رنگی؟

سوال دیگری که در این جا مطرح می شود این است که پرینتر مورد نظر باید رنگی باشد یا سیاه و سفید. قطعا پرینتر های رنگی هزینه بالا تری دارند و از همه مهم تر مواد و محصولات جانبی آن ها نیز هزینه بر تر هستند. به همین دلیل اگر از دستگاه خود تنها برای پرینت اسناد سیاه و سفید استفاده می کنید، بهتر است سراغ پرینتر های سیاه و سفید و ترجیحا لیزری بروید.

این پرینتر ها می توانند با دوام بالاتری، مدت زمان بیشتری برای شما کار کنند و گزینه مناسبی برای کاربرد های خانگی هستند. اما اگر نیاز به پرینت رنگی دارید، پرینتر های جوهر افشان با چاپ رنگی می توانند به عنوان گزینه مناسب خرید پرینتر خانگی شما محسوب شوند.

آیا سایز و اندازه پرینتر اهمیت دارد؟

یک سوال دیگر در خصوص خرید یک پرینتر مناسب برای خانه، توجه به اندازه و سایز دستگاه است. معمولا در خانه ها فضای محدود تری برای نگهداری و قرار دادن پرینتر وجود دارد. بنابراین ابتدا مکانی که قصد قرار دادن پرینتر خانگی مورد نظر در آن جا را دارید، مشخص کرده و سپس با توجه به اندازه فضایی که در اختیار دارید، پرینتر خود را انتخاب کنید.

همان طور که می دانید، پرینتر ها در سایز ها و اندازه های متفاوتی در بازار موجود هستند. از مدل های بزرگ و ایستاده گرفته تا مدل های کوچک تر که روی میز قرار می گیرند. به این ترتیب به نظر می رسد برای کاربرد های خانگی، خصوصا در صورت محدود بودن استفاده از دستگاه و محدودیت جا، نمونه های کوچک رومیزی انتخاب مناسبی باشند.

آیا باید یک پرینتر خانگی چند کاره خریداری کنیم؟

برخی از پرینتر ها ساده اند و تنها برای پرینت گرفتن استفاده می شوند. با این حال برخی دستگاه ها کاربرد های بیشتری دارند و قابلیت های بیشتری را در اختیار کاربران قرار می دهند. بعضی از مدل های پرینتر موجود در بازار، علاوه بر پرینتر، اسکنر و دستگاه فکس نیز هستند و می توان از آن ها برای ارسال فکس و اسکن مدارک نیز استفاده کرد. اما قطعا این مدل ها نسبت به نمونه های ساده گران تر بوده و به همین دلیل باید هنگام خرید یک پرینتر مناسب برای خانه، نوع استفاده از آن را لحاظ کرد.

اگر فردی هستید که متناسب با نیاز و کار تان به اسکن کردن و فکس کردن مدارک مختلف نیاز دارید، قطعا یک خرید یک دستگاه سه کاره به عنوان یک پرینتر خانگی، مقرون به صرفه ترین انتخاب خواهد بود. در غیر اینصورت در صورتی که هیچ استفاده ای از این مشخصات ندارید، صرف هزینه برای خرید یک پرینتر سه کاره هیچ الزامی ندارد.

آیا به یک پرینتر مناسب برای پرینت و چاپ عکس نیاز دارید؟

برخی از افراد دوست دارند که عکس های شخصی و خانوادگی خود را با استفاده از دستگاه های پرینتر خانگی شان چاپ کنند. به این ترتیب برخی از مدل های پرینتر در بازار وجود دارند که اصطلاحا به عنوان پرینتر عکس شناخته شده و عکس ها را با کیفیت خوبی چاپ می کنند. برخی از این پرینتر ها به صورت اختصاصی برای چاپ کردن عکس مناسب هستند.

بنابراین اگر تنها هدف شما از خرید یک پرینتر خانگی، استفاده از آن برای چاپ و پرینت عکس های خانوادگی است، باید پرینتر های مناسب این هدف را انتخاب و خریداری کنید. در نظر داشته باشید که به صورت معمول پرینتر هایی که برای چاپ عکس مورد استفاده قرار می گیرند، قادر به پرینت اسناد متنی دیگر با کیفیت مطلوب نیستند و برای این منظور گزینه مناسبی نخواهند بود. بنابراین تنها اگر هدف شما چاپ عکس باشد، این گزینه ها را برای خرید پرینتر مناسب برای خانه در نظر داشته باشید.

کارایی های جانبی یک پرینتر خانگی چیست و چه اهمیتی دارد؟

برخی از انواع پرینتر هایی که در بازار وجود دارند، قابلیت ها و کارایی های جانبی دیگری نیز دارند که کاربران به برخی از آن ها با توجه به کاری که انجام می دهند نیاز خواهند داشت. برای مثال امکان اتصال به شبکه دستگاه، میزان پورت های ورودی به پرینتر، قابلیت بلوتوث، اسلات حافظه و مواردی از این قبیل از جمله ویژگی ها و کارایی های جانبی دستگاه های مختلف است. برای خرید یک پرینتر خانگی باید دید به چه قابلیت هایی نیاز دارید.

معمولا بیشتر این موارد برای پرینتر های مورد استفاده در سازمان ها و ادارات کاربرد دارند. از طرفی وجود این کارایی ها در پرینتر ها، هزینه های بیشتری را نیز به دنبال دارد. بنابراین هنگام خرید و انتخاب یک مدل باید با توجه به کارایی هایی که از دستگاه خود انتظار دارید، برای خرید دستگاه هزینه کنید.

این مطلب مفید رو از دست نده : آموزش نصب پرینتر شارپ در ویندوز

مواد مصرفی پرینتر ها

نکته آخری که در خصوص انتخاب و خرید یک پرینتر خانگی باید به آن توجه داشت، مواد مصرفی یک پرینتر است. این که هزینه خرید مواد مصرفی چقدر است و آیا مواد مصرفی پرینتر انتخابی به راحتی در بازار در دسترس است، نکته مهم دیگری است که برای خرید یک پرینتر مناسب برای خانه باید در نظر داشت.

به صورت کلی یک پرینتر مناسب برای خانه چه دستگاهی است؟

با توجه به تمام این موارد، زمانی که می خواهیم یک پرینتر خانگی مناسب را انتخاب و خریداری کنیم باید در قدم اول نوع استفاده و کاربرد پرینتر را در نظر بگیریم. بعد از آن، دستگاهی را انتخاب و خریداری کنیم که ویژگی های زیر را داشته باشد:

  • محصولات و مواد مصرفی آن مقرون به صرفه بوده و به راحتی در دسترس باشد
  • در صورت خرابی دستگاه و بروز مشکل در آن، سرویس نمایندگی فعالی داشته باشد
  • دوام و کارایی دستگاه بالا باشد
  • کارایی دستگاه از دید مشتریان و کاربران قبلی مطلوب باشد
  • به خوبی اهداف و نیاز های ما را پوشش دهد
  • از لحاظ قیمت با بودجه ما تناسب داشته باشد

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩