اشتراک گذاری

دلیل سر و صدای زیاد لپ تاپ توشیبا چیست؟

اگر لپ تاپ توشیبای شما نیز در طول روزهای اخیر صداهای ناهنجار و آزاردهنده ای دارد خواندن این مقاله به شما کمک خواهد کرد که دلیل آن را دریابید و اقدامات مورد نیاز جهت رفع این اشکال را بشناسید. در این مقاله برآنیم تا دلیل سر و صدای زیاد لپ تاپ توشیبا را شرح داده و راهکارهای موجود احتمالی جهت حل این مشکل را شرح دهیم.

اگرچه سر و صدای لپ تاپ توشیبا احتمالا ناشی از وجود اشکال در کارکرد برخی از قطعات آن نظیر فن، دیسک سخت و .. باشد لیکن تشخیص درست این موضوع نیاز به بررسی دقیق دستگاه دارد. شما کاربران گرامی می توانید خدمات مرتبط با رفع سر و صدای زیاد لپ تاپ توشیبا را با مراجعه به این مرکز و حضور در پارت مربوطه دریافت نمایید.

اخذ هزینه خدمات ارائه شده در ارتباط با رفع مشکل سر و صدای زیاد لپ تاپ توشیبا همچون سایر سرویس های مرتبط با این دستگاه، بر اساس نرخنامه مصوب اتحادیه تعمیرکاران صورت می پذیرد.

سر و صدای زیاد لپ تاپ

بررسی علل سر و صدای زیاد لپ تاپ توشیبا

کثیفی و وجود گرد و غبار

کثیفی قطعات لپ تاپ و وجود گرد و غبار فراوان در این دستگاه یکی از عواملی است که سبب سر و صدای زیاد لپ تاپ توشیبا می شود. غبار انباشته شده در هیت سینکِ کارت گرافیک و یا پردازنده میتواند موجب کاهش توانایی دفع حرارت شده و همچنین بر روی مکانیسم سیستم فن ها نیز تاثیر بگذارد و باعث شود فن ها طولانی تر و با صدای بیشتری کار کنند.

برای رفع این اشکال می توانید با مراجعه به دفترچه راهنمای دستگاه خود، با روش باز کردن قطعات (کارت گرافیک و ..) آشنا شده و با احتیاط گرد و غبار موجود در آنها را بزدایید. (نکته: پیش از اینکار به مدت ۱۰ دقیقه لپ تاپ را خاموش کنید تا قطعات خنک شوند)

احتمال خرابی فن

خرابی موتور فن لپ تاپ از دیگر اشکالاتی است که غالبا با زیاد شدن سر و صدای زیاد لپ تاپ توشیبا همراه می شود. زیرا فن ها از موتورهای داخلی استفاده می کنند که معمولاً با استفاده طولانی مدت دچار مشکل می شوند. از نظر فنی بروز این اشکال را می توان به دلیل خراب شدن بلبرینگ ها دانست.

دقت کنید که اگر صدای فن از بین نرود به احتمال زیاد فن بزودی از کار خواهد افتاد که همین موضوع میتواند موجب بالا رفتن دمای سیستم در هنگام پردازش اطلاعات شود. نکته دیگر آنکه صدای دنباله دار میتواند بخاطر عدم وجود روغن و یا به عبارتی خشک شدن فن اتفاق بیفتد.

دیسک سخت پر سر و صدا

دیسک سخت معیوب را می توان از دیگر علل وجود سر و صدای زیاد در لپ تاپ توشیبا دانست. دیسک های سخت شامل صفحات گردان و هدهای متحرک هستند که وظیفه نوشتن و خواندن اطلاعات را بر عهده دارند. هر لحظه امکان این وجود دارد که ایرادی در سیستم مکانیکی این قطعه پیش بیاید. شنیدن صدای کلیک مانند و دنباله دار زمانی که قصد دسترسی به اطلاعات دیسک سخت را دارید میتواند نشانه ی معیوب بودن دیسک سخت شما باشد.

مخصوصاً زمانیکه در هنگام کار با لپ تاپ پیغام های خطای زیادی دریافت کنید. در اولین فرصت از اطلاعات مهم داخل دیسک سخت یک فایل پشتیبان تهیه کنید و سپس لپ تاپ را به یکی از مراکز ارائه دهنده خدمات مرتبط با تعمیر لپ تاپ Toshiba ارجاع دهید. کارشناسان حاضر در این مرکز دستگاه شما را بررسی کرده و علت دقیق سر و صدای زیاد لپ تاپ توشیبا را شناسایی می کنند.

فعالیت زیاد فن لپ تاپ

چهارمین راهکار ما جهت کاهش صدا دادن فن لپ تاپ استفاده از خمیر سیلیکون است. میدانیم زمانی که دمای سی پی یو بالاست عملکرد فن پایین آمده و فن لپ تاپ بیشتر از هر وقت دیگری به صدا در خواهد آمد.

بنابراین بهتر است در زمان اجرای بازی های کامپیوتری و یا نرم افزار های رندرینگ و گرافیکی مانند فتوشاپ و CAD از خمیر سیلیکون استفاده کنید. برخی از کارشناسان استفاده از این خمیر را جهت کاهش سر و صدای زیاد لپ تاپ توشیبا اجباری می دانند.

تعمیرات لپ تاپ توشیبا

مرکز تعمیر لپ تاپ توشیبا دارای دو ویژگی منحصر به فرد می‌باشد که آن را از دیگر سازمان‌های هم‌ردۀ خود متمایز ساخته است؛ ویژگی نخست بهره‌مندی از کارشناسان و مهندسان جوان اما مجرب و متخصص است که به دلیل سال‌ها تجربه در حوزه تعمیرات لپ تاپ توشیبا، قادر به رفع و حل غالب مشکلات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری لپ تاپ‌ های توشیبا از جمله علل ایجاد سر و صدای زیاد لپ تاپ توشیبا می‌باشند.

ویژگی دوم برخورداری این مرکز از آرشیو مجهزی است که تمامی قطعات جانبی دستگاه‌های توشیبا را در خود جای داده است. این آرشیو، سبب سرعت‌بخشی به روند تعمیر و تحویل در نمایندگی توشیبا (بخش تعمیرات توشیبا) می‌گردد و از اتلاف وقت مشتریان گرامی که -ممکن است برای خرید قطعات جانبی صرف گردد،-  جلوگیری می‌کند.

نمایندگی توشیبا و واحدهای تعمیرات توشیبا

نمایندگی توشیبا در ایران کادری از برترین مهندسان حوزه تعمیر و فروش را به همکاری فراخوانده است تا ارائه دهنده بالاترین سطح کیفی خدمات به کاربران توشیبا باشد. تلاش های شبانه روزی کارشناسان ما در نمایندگی توشیبا در ایران به بار نشسته است و در حال حاضر شما هموطنان گرامی می توانید با حضور در این مرکز تمامی خدمات تخصصی مورد نیاز خویش –نظیر خدمات مرتبط با تعمیرات تبلت توشیبا- را دریافت نمایید.

خدمات ارائه شده در نمایندگی توشیبا در ایران شامل دو حوزه فروش و تعمیر توشیباست که از تمامی تولیدات این شرکت نظیر تلویزیون، لپ تاپ، تلفن همراه، مانیتور، دستگاه فتوکپی و… پشتیبانی می کند. نمانیدگی توشیبا در ایران ضمن همکاری با گروهی از مهندسان جوان و متخصص، پیشرفته‌ترین امکانات و تجهیزات روز دنیا را فراهم آورده است تا خدمات ارائه شده در این مرکز، بهره‌مند از برترین تکنولوژی و تخصص روز دنیا گردند. واحدهای تعمیرات توشیبا در بخش زیر معرفی می گردند.

جهت مطالعه دیگر مطالب سایت در زمینه اخبار، مقالات، سوالات متداول و محصولات به لینک‌های زیر مراجعه کنید.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩