اشتراک گذاری

تعویض اسپیکر لپ تاپ ایسر

اسپیکر لپ تاپ ایسر از آن دست قطعاتی است که گاه با خرابی و پخش صدای مبهم و نابهنجار کاربر را دچار مشکل می کند. در برخی موارد نیز اسپیکر لپ تاپ ایسر به کلی از کار می افتد و هیچگونه صدایی را پخش نمی کند.

در چنین شرایطی نیاز است تا هم بخش سخت افزاری و هم بخش نرم افزاری دستگاه بررسی گردد. بررسی های انجام شده به طور کلی دو نتیجه خواهد داشت؛ نتیجه نخست امکان تعمیر اسپیکر لپ تاپ است و نتیجه دوم عدم امکان تعمیر و در نهایت ضرورت تعویض اسپیکر لپ تاپ ایسر است.

کاربران این دستگاه می توانند با حضور در مرکز تعمیرات ایسر هر دو سرویس –یعنی تعمیر و تعویض اسپیکر لپ تاپ ایسر – را دریافت نمایند.

تعویض اسپیکر لپ تاپ ایسر

روند تعویض اسپیکر لپ تاپ ایسر

پیش از اقدام به تعویض اسپیکر لپ تاپ ایسر، توصیه می شود بخش نرم افزاری مرتبط با اسپیکر به دقت بررسی شود. چه بسا اشکال پیش آمده مربوط به بخش نرم افزاری دستگاه باشد و با اندک تنظیم و دستکاری مرتفع شود. برای این کار نخست درایور صدای سیستم را از سایت پشتیبانی لپ تاپ ایسر پیدا و مجدداً نصب کنید.

در صورتی که با نصب مجدد درایو اشکال پیش آمده در اسپیکر رفع نشد، بهتر است سیستم عامل قبلی را حذف و از نو نصب کنید. سایر اختلالات نرم افزاری اسپیکر ممکن است مربوط به معیوب بودن کارت صدا و یا تنظیم نبودن صدای لپ تاپ باشد که با حضور در یک مرکز تعمیر و تعویض اسپیکر لپ تاپ ایسر امکان رفع آنها وجود دارد.

در صورتی که با وجود تمامی اقدامات ذکر شده، اشکال پیش آمده در اسپیکر لپ تاپ رفع نشد ضروری است که بخش سخت افزاری دستگاه تعمیر شود. معمولاً در صورت حاد بودن اشکال پیش آمده در اسپیکر، تعویض بلندگوی لپ تاپ ایسر بصرفه تر است و تعمیرکاران از تعمیر آن صرف‌نظر می کنند. البته تصمیم نهایی در باب تعمیر و یا تعویض اسپیکر لپ تاپ ایسر برعهده صاحب دستگاه است.

تست اسپیکر لپ تاپ ایسر

تعمیر و تعویض اسپیکر لپ تاپ ایسر در این مرکز، صرفاً پس از عیب یابی دقیق دستگاه و تشخیص نوع اشکال پیش آمده در ان صورت می گیرد. خدمات مرتبط با تعمیر و تعویض اسپیکر لپ تاپ ایسر به دست تیمی از زبده ترین کارشناسان تعمیر لپ تاپ و با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات انجام می پذیرد.

برخی از شایع ترین اشکالات مربوط که اسپیکری لپ تاپ که در این مرکز مرتفع گشته اند عبارتند از:

  • کارت صدا معیوب است
  • یکی از اسپیکرهای لپ تاپ صدایی خش دار و همراه با ترق ترق از خود تولید میکند و نصب مجدد نرم افزار راه انداز کارت صدا و سیستم عامل ویندوز نیز این مشکل را بر طرف نمیکند.
  • یکی از اسپیکرهای لپ تاپ کار نمیکند اما اسپیکری دیگر به خوبی کار میکند.

تعمیر کیبورد لپ تاپ ایسر خودت را به یه مرکز تعمیراتی معتبر بسپار!

تعمیرات نرم افزاری اسپیکر لپ تاپ ایسر

اگر صدای شنیده شده از اسپیکر ها و هدفون غیر طبیعی باشد احتمالا نرم افزار مربوط به کارت صدا خراب شده است. برای رفع این عیب باید نرم افزار راه انداز کارت صدا را از نو نصب کنید. اگر با نصب نرم افزار راه انداز مشکل حل نشد بهتر است سیستم عامل قبلی را حذف نموده و آن را از نو نصب کنید.

برخی دیگر از شایع ترین اشکالات نرم افزاری اسپیکر لپ تاپ ایسر عبارتند از:

  • اشکال:

کارت صدا معیوب است؛

  • علت:

اگر نصب مجدد نرم افزار ها کمکی به حل مشکل نکرد، احتمالا کارت صدا خراب شده است. از آنجایی که کارت صدای اغلب لپ تاپ ها آنبرد است دو گزینه پیش رو خواهید داشت:

1_ اگر لپ تاپ شما دارای شکاف آزاد Mini PCI باشد میتوانید یک کارت صدای مجزا برروی این شکاف نصب کنید.

2_ از یک کارت صدای خارجی استفاده نمایید.

  • اشکال:

صدای خش دار یکی از اسپیکرهای لپ تاپ ؛ یکی از اسپیکرهای لپ تاپ صدایی خش دار و همراه با ترق ترق از خود تولید میکند و نصب مجدد نرم افزار راه انداز کارت صدا و سیستم عامل ویندوز نیز این مشکل را بر طرف نمیکند.

  • علت:

صدای لپ تاپ را با یک هدفون استریو تست کنید. اگر یکی از دو گوشی دارای صدای طبیعی بود، برد صوتی سالم است و مشکل مربوط به یکی از اسپیکرها میباشد که باید آن را تعمیر و تعویض کرد. خدمات مرتبط با این اشکال با حضور در مرکز تعمیر و تعویض اسپیکر لپ تاپ ایسر قابل دریافت است.

  • اشکال:

یکی از اسپیکرهای لپ تاپ کار نمیکند ؛ یکی از اسپیکرهای لپ تاپ کار نمیکند اما اسپیکری دیگر به خوبی کار میکند. در این مورد باید به بخش تنظیمات صدای لپ تاپ مراجعه کنیم.

علت:

علت بروز این مشکل یکی از موارد زیر است: تنظیمات صدای لپ تاپ به هم خورده است. بدین منظور به بخش تنظیمات رفته و بررسی کنید که هر دو اسپیکر وصل باشند و صدای یکی از اسپیکر ها قطع نباشد. همچنین ممکن است زبانه توازن صدا به سمت یکی از اسپیکر ها متمایل شده و سبب قطع اسپیکری دیگر شده باشد.

یکی از اسپیکر ها خراب است. در حالی که لپ تاپ در حال پخش یک فایل صوتی است، یک هدفون استریو به آن وصل کنید. اگر صدا از هر دو گوشی هدفون دریافت شود مشخص میگردد که یکی از اسپیکرهای لپ تاپ خراب است و باید تعویض شود. شما کاربارن گرامی می توانید با مراجعه به مرکز تعمیر و تعویض اسپیکر لپ تاپ ایسر تخصصی ترین تعمیرات مرتبط با این بخش را دریافت نمایید.

تعمیرات لپ تاپ ایسر

تعمیر لپ تاپ ایسر یکی از تخصصی ترین خدمات ارائه شده در نمایندگی ایسر است که به دست تیمی از زبده ترین مهندسان دو حوزه سخت افزار و نرم افزار انجام می پذیرد. این مرکز فعالیت خویش را همزمان با ورود لپ تاپ های ایسر به کشور آغاز نموده است و همگام با توسعه فناوری بکاررفته در این دستگاه ها، تجهیزات و متدهای تعمیر خویش را بروزرسانی ساخته است.

کارشناسان حاضر در این مرکز به دلیل حضور در دوره های پیشرفته تعمیر –که هر شش ماه یکبار برگزار می گردند- بر جدیدترین متدهای جهانی حوزه تعمیرات لپ تاپ ایسر مسلط گشته اند، به گونه‌ای که عیب‌ یابی آنها را در کمترین زمان ممکن انجام داده و عملیات تعمیر و سرویس مرتبط با لپ تاپ های ایسر – از جمله تعویض اسپیکر لپ تاپ ایسر – را با بالاترین میزان موفقیت به اتمام می‌ رسانند.

واحدهای تعمیرات ایسر

بهره مندی مرکز تعمیرات ایسر از «کارشناسان متبحر» و «تجهیزات پیشرفته» سبب گشته تا این مرکز موفق به رفع و حل دشوارترین و پیچیده ترین اشکالات ایجاد شده در دستگاه های ایسر گردد و کاربران صرف نظر از نوع دستگاه و اشکال ایجاد شده در آن، بتوانند کیفیت اولیه دستگاه خویش را بازیابند.

کارشناسان مرکز تعمیرات ایسر با ورود هر دستگاه جدید، به بررسی و واکاوی آن در کارگاه های تخصصی مرکز تعمیرات ایسر پرداخته و با تمرکز بر ساختار آن رایج ترین و شایع ترین عیوب احتمالی آن را شناسایی می نمایند. شناسایی رایج ترین عیوب احتمالی در یک دستگاه سبب می گردد تا کارشناسان تعمیرات ایسر در زمان بروز اختلال با سرعت بیشتر نسبت به عیب یابی دستگاه اقدام نموده و با متدهای مؤثر و سازگار اشکالات ایجاد شده در دستگاه را رفع نمایند.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩