اشتراک گذاری

تعمیر کیبورد لپ تاپ ایسر

کیبورد لپ تاپ یکی از اصلی ترین پل های ارتباطی میان کاربر و ساختار سیستماتیک رایانه است. کوچک ترین اختلال در نحوه ی کارایی کیبورد می تواند مانعی در راه استفاده از قابلیت های لپ تاپ شود. گاهی آسیب های وارده بر کیبورد غیر قابل تعمیر بوده و نیاز به تعویض قطعه نیز به وجود می آید. البته در برخی موارد هم کارایی کیبورد تنها با تنظیم دوباره ی برخی از بخش های نرم افزاری دستگاه قابل حل است. به هر حال مشکل هر چه که باشد در نمایندگی رسمی ایسر در بالاترین سطح کیفی ممکن برطرف می گردد. به منظور آشنایی بیشتر با فرآیند تعویض و تعمیر کیبورد لپ تاپ ایسر با ما همراه باشید.

تعمیر کیبورد لپ تاپ ایسر

چه زمانی به تعمیر کیبورد لپ تاپ ایسر نیاز داریم؟

پیدایش نیاز به تعمیر کیبورد لپ تاپ ایسر و یا هر برند دیگری با مشکلات متعددی ضروری می گردد که عبارتند از:

نفوذ مایعات در بخش کیبورد لپ تاپ ایسر

یکی از اصلی ترین علل ناکارآمدی کیبورد لپ تاپ، ریخته شدن مایعات بر روی این بخش از دستگاه است. این موضوع بسته به میزان آب خوردگی می تواند جدی شود و تا تعویض کیبورد ادامه بیابد. ریخته شدن آب بر روی کیبورد باعث اتصالی های فراوانی در ساختار بک لایت و هر یک از بخش های ارتباطی کیبورد می شود. برای پیشگیری از بروز چنین مشکلاتی و به تعویق افتادن تعمیر کیبورد لپ تاپ ایسر، مراقبت از لپ تاپ را جدی بگیرید و به هیچ عنوان از فوم های شستشوی مایع به طور مستقیم بر روی کیبورد استفاده نکنید. بهتر است برای تمیز کردن لپ تاپ از اسپری مقدار متناسبی الکل بر روی دستمال بدون پرزی کمک بگیرید.

کار نکردن دکمه های کیبورد لپ تاپ ایسر

کار نکردن دکمه های کیبورد لپ تاپ یکی دیگر از مشکلاتی است که تعمیرات تخصصی لپ تاپ را ضروری می سازد. این اختلال عموما در اثر فرسودگی، تداوم استفاده از دکمه های خاصی از کیبورد و یا قطعی اتصالات کلیدهای آن پدید آید. البته احتمال دارد این موضوع تنها در اثر فعال بودن دکمه ی NumLock دردسرساز شده باشد و مشکلی در دکمه ی خاصی وجود نداشته باشد. در این حالت صفحه کلید به جای تایپ حروف، اعداد را تایپ می کند. مثلا هنگامی که شما به ترتیب کلیدهای J,K,L,U,I,O را می فشارید، صفحه کلید اعداد ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶ را تایپ می کند.

برای رفع این مشکل کافیست آن را خاموش کنید. اما اگر اختلال از کار افتادن دکمه های کیبورد فرای این اختلال ساده باشد، همکاران ما در نمایندگی ایسر، پس از بررسی و تشخیص مشکل کیبورد لپ تاپ، آن را باز کرده و به بازیابی کارایی کامل دکمه های از کار افتاده می پردازند.

کار نکردن دکمه های کیبورد لپ تاپ ایسر

زباله های گیر افتاده در زیر صفحه ی کلید

گیر کردن زباله ها زیر صفحه کلید از دیگر عواملی است که گاهی کاربر نمی تواند خود به تنهایی اختلالات مرتبط به آن را برطرف سازد. گرچه استفاده از یک اسپری هوای فشرده برای  تمیز کردن کیبورد بی تاثیر نخواهد بود، اما اگر پس از بهره گیری از این اسپری ها نیز همچنان شاهد تداوم مشکل کیبورد بودید به مراکز تعمیراتی معتبر مراجعه نمایید.

اختلالات مادربرد و خرابی کیبورد لپ تاپ ایسر

در برخی مواقع امکان دارد خرابی کیبورد با اختلالات ساختاری مادربرد همراه شود. قطعی کابل انتقال دیتای کیبورد به هنگام خرابی مادربرد می تواند موجب از کارافتادن کامل صفحه کلید سیستم شود. تعمیر کیبورد لپ تاپ ایسر در راستای بازیابی کابل داخلی آن در مادربرد باید طی مراحل عیب یابی تخصصی انجام گیرد. نمایندگی رسمی ایسر تمامی ایرادات مادربرد و اتصالات کیبورد را در مدت زمان کوتاهی تعمیر می نماید.

رفع مشکلات کیبورد لپ تاپ ایسر

در صورتی که مشکلات کیبورد لپ تاپ ایسر ریشه در تداخلات نرم افزاری سیستم داشته باشند، این امکان وجود دارد که تعمیر کیبورد لپ تاپ ایسر بدون مراجعه به مراکز تعمیراتی با چند راهکار ساده شکل گیرد. به عنوان قدم اول پیشنهاد می کنیم از shut down لپ تاپ کمک بگیرید و دستگاه را یک بار خاموش و روشن کنید. قدرت جادویی یک خاموش و روشن کردن ساده  را نباید در بازیابی فعالیت دستگاه های دیجیتال نادیده گرفت. در برخی مواقع نیز احتمال دارد خرابی کیبورد در اثر برنامه ی ناسازگاری به پدید آمده باشد که به تازگی نصب کرده اید. در این شرایط برای تعمیر کیبورد لپ تاپ ایسر بهتر است ویندوز را به حالت قبلی خود بازگردانید.

فیلم آموزشی تعمیر کیبورد لپ تاپ ایسر

اگر با سخت افزار لپ تاپ آشنایی دارید، این فیلم به شما کمک می کند تا در مورد نحوه ی تعمیر کیبورد لپ تاپ ایسر اطلاعات خوبی کسب کنید.

تعویض کیبورد لپ تاپ ایسر

در صورتی که شدت خرابی صفحه کلید در حدی باشد که اقدامات مرتبط با تعمیر کیبورد لپ تاپ ایسر موثر واقع نگردند، چاره ای جز تعویض این بخش از لپ تاپ باقی نمی ماند. در این حالت می بایست به طور حتم از قطعه ی اورجینال و سازگار با مدل و نوع لپ تاپ مورد نظر استفاده کرد. چرا که کیبورد تقلبی و بی کیفیت بر روی اجزای دیگر لپ تاپ سوار شده و می تواند باعث ناکارآمدی هر یک از ساختار داخلی لپ تاپ شود. از طرفی مسلما جنس تقلبی دوباره شما را با خرابی کیبورد روبه رو خواهد کرد.

کارشناسان مجرب ما در نمایندگی رسمی ایسر وظیفه ی این کار را بر عهده گرفته و با تکیه بر تجربه و تخصص خود در این زمینه، کیبورد معیوب لپ تاپ های ایسر را با نمونه های اصلی مشابه سیستم مورد نظر تعویض می نمایند.

نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسر

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسر با حضور کارشناسان مجرب، بازیابی کارکرد انواع لپ تاپ های کمپانی مطرح ایسر را براساس پارامترهای استاندارد انجام می دهد. عیب یابی تخصصی و انجام اقدامات تعمیراتی در کوتاه ترین زمان ممکن از ویژگی های بارز این مجموعه است. تعمیر مادربرد، تعویض رم، تعمیر بایوس، رفع مشکل روشن نشدن لپ تاپ، تعویض اسپیکر، تعمیر کیبورد و تعمیر صفحه نمایش برخی از خدمات تخصصی قابل ارائه در واحد تعمیرات نمایندگی مجاز لپ تاپ ایسر می باشند که به همراه گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی عرضه می گردند.

3.6/5(13 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *