اشتراک گذاری

ارتقا رم لپ‌تاپ توشیبا

ارتقا رم لپ‌تاپ توشیبا قابل انجام است اما به راحتی ارتقای یک دسکتاپ نیست. برخی قطعات روی مادربورد و برخی اجزای دیگر لحیم شده‌اند و با وجود اینکه قابل جایگزینی هستند، نمیتوان آنها را به راحتی تعویض کرد. درواقع هزینه و مهارت زیادی برای این کار نیاز است.

برخی قطعات وجود دارد که جایگزین کردن آنها به سادگی و با کمترین مهارت ممکن است. اولین مورد حافظه‌ RAM و دومین مورد درایو دیسک سخت یا HDD است. ممکن است بخواهید به جای HDD از حافظه‌ های گران ‌قیمت و سریع SSD استفاده کنید. تعویض این دو مورد ساده است و چیزی به جز یک پیچ‌ گوشتی معمولی نیاز ندارد.

به هر حال این کار جز تعمیرات سخت افزاری به حساب می آید و توصیه می شود که به انجام این فرایند را به دست کارشناسان این حوزه در واحد تعمیر لپ تاپ توشیبا بسپارید تا از آسیب های احتمالی به دستگاه و هزینه های اضافی جلوگیری شود.

ارتقا رم لپ تاپ

آمادگی قبل از ارتقا رم لپ‌تاپ توشیبا

قبل از ارتقا رم لپ‌تاپ توشیبا و استفاده از سخت ‌افزار جدید، یک نسخه‌ پشتیبان از اطلاعات سیستم خود تهیه کنید. این مسأله برای ارتقای HDD ضروری است. برای ارتقای RAM احتمال بروز مشکلات کوچک را در نظر بگیرید و نسخه‌ پشتیبان تهیه کنید. کار پشتیبان گیری که تمام شد، یک مکان خشک با فضایی مناسب را انتخاب نمایید.

اکثر شرکتهای گارانتی کننده، در صورت ارتقا رم لپ‌تاپ توشیبا و باز شدن آن، دیگر محصول را شامل گارانتی نمیدانند. بنابراین برای تعویض رم یا هارد به شرکت گارانتی کننده مراجعه کنید تا در صورت امکان متخصصین شرکت لپ‌تاپ شما را ارتقا دهند.

مراحل ارتقا رم لپ تاپ

  • لپ تاپ را خاموش کرده و آداپتور برق آن را نیز جدا کنید.
  • باتری و تمامی کابل هاب متصل به آن را جدا کنید.
  • لپ تاپ را وارونه کرده و قاب شکاف حافظه را پیدا کنید.
  • با یک پیچ ‌گوشتی، قاب زیر دستگاه را باز کنید.
  • در این مرحله ارتقا حافظه لپ تاپ ، شما به رم دسترسی پیدا کرده و باید گیره های دو طرف آن را فشار دهید.
  • رم را از لپ تاپ خارج کنید.
  • برای نصب رم جدید باید رم را روی ماژول آن طبق کلید سوکت بلغزانید و به پایین فشار دهید.
  • قاب ماژول رم را ببندید و پیچ آن‌ را سفت کنید.
  • باتری لپ تاپ را وصل کنید و آداپتور برق و تبدیل آن را نیز متصل کنید و لپتاپ را روشن کنید.

راه اندازی مجدد لپتاپ

پس از ارتقا رم لپ‌تاپ توشیبا دربها را ببندید و پیچها را به درستی محکم کنید. RAM قطعه ‌ای است که برای استفاده تنها باید آن را به مادربورد وصل کنید. چنانچه اتصال آن درست باشد و مادربورد رم خریداری شده را پشتیبانی کند به صورت خودکار توسط سیستم شناسایی میشود.

در غیر این ‌صورت، اگر سیستم روشن نشد، مشخص است که RAM به درستی متصل نشده و یا توسط مادربورد شناسایی نمیگردد. تمام مراحل ارتقا رم لپ‌تاپ توشیبا را میتوان در ۵ دقیقه انجام داد. کار چندان مشکلی نیست درصورتیکه به کار خود مسلط باشید.

نمایندگی توشیبا و واحدهای تعمیرات توشیبا

نمایندگی توشیبا ، واحدهای تعمیرات توشیبا را در قالبی مجزا راه اندازی کرده است . به این ترتیب ریکاوری هر دستگاه توسط کارشناس متخصص همان دستگاه انجام میگردد. کارگاههای فنی مرکز تعمیرات توشیبا مجهز به ابزارآلات مدرن و درجه یک میباشد . تعمیرکاران نمایندگی توشیبا با بکارگیری درجه یک ترین تجهیزات بهترین خدمات ترمیم و بازیابی را ارائه میکنند. کادر مجرب این مرکز قادر به تعمیر دستگاههایی هستند که سایر تعمیرگاهها از انجام ان ناتوانند.

لازم به ذکر است ارتقا رم لپ‌تاپ توشیبا با کیفیتی منحصربفرد در نمایندگی مجاز توشیبا صورت میگیرد. مهندسین ما پس از اتمام پروسه تعمیر به ارائه گارانتی نیز میپردازند. بدیهی است از این طریق قصد داریم رضایت شما را درزمینه پشتیبانی نیز جلب نماییم.

2.7/5(7 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩