اشتراک گذاری

طریقه ی شارژ کارتریج پرینتر توشیبا

کارتریج پرینتر، محفظه ای است عمدتا از جنس پلاستیک که مواد مصرفی مورد نیاز برای چاپ در آن جای می گیرند.  یکی از مشکلات رایج پرینتر توشیبا این است که در صورت تمام شدن مواد مصرفی، باید کاتریج را شارژ کرد تا امکان استفاده مجدد از پرینتر فراهم باشد. از آنجا که تعویض کارتریج پرینتر توشیبا امری هزینه بر است، تکنسین های تعمیر پرینتر توشیبا ، شارژ کاتریج را به کاربران این دستگاه توصیه می کنند، البته در صورت شارژ کارتریج چاپگر توشیبا (یا هر برند دیگری) کیفیت پرینت کمی پایین می آید، اما افت کیفیت چاپ چندان محسوس نبوده و ضرورتی برای تعویض کارتریج وجود ندارد. شارژ کارتریج پرینتر توشیبا، به کاربران این امکان را می دهد که ضمن صرف هزینه کمتر، کیفیت چاپ دستگاه را به حد مطلوب و راضی کننده برسانند.

طریقه ی شارژ کارتریج پرینتر توشیبا

شارژ کارتریج پرینتر توشیبا

غالبا پرینتر ها در دو مدل لیزری و جوهر افشان بیشترین موارد استفاده را دارند. مواد مصرفی که در هر یک از این پرینتر ها مورد استفاده قرار می گیرد، کاملا متفاوت از دیگری است، اما در عین حال شباهت هایی نیز وجود دارد. به طور کلی کارتریج های لیزری بسیار راحت تر شارژ می شوند و می توان امیدوار بود که در شارژ های متعددشان کیفیت سند چاپی دچار تغییر چندانی نشود.

این در حالیست که جهت شارژ کارتریج پرینتر توشیبا در پرینتر های جوهر افشان نهایتا تا ۲ بار می توان اقدام کرد، از طرفی در پرینتر های جوهر افشان توصیه ی اکید استفاده از کارتریج های قابل شارژ با وجود کاهش کیفیت نیز همیشه مطرح است، در واقع گزارشاتی درباره اثرات منفی این مدل از کارتریج ها روی هد وجود دارد که خیلی قابل استناد نمی باشند و واقعیت نشان دهنده ی کیفیت بهتر کارتریج ها نسبت به نمونه های قدیمیست.

مراحل شارژ کارتریج چاپگر توشیبا

در این بخش به ارائه ی مراحل شارژ کارتریج پرینترهای ساخت توشیبا می پردازیم :

  • محفظه ی پوشاننده ی محل قرارگیری کارتریج را بردارید.
  • به آرامی کارتریج پرینتر توشیبا را از داخل دستگاه خارج کنید.
  • برچسب روی کارتریج را جدا کنید تا شاهد سوراخ های تعبیه شده جهت ورود جوهر باشید.
  • برای شارژ کارتریج پرینتر توشیبا، مقدار بسیار کمی آب گرم داخل یک ظرف مسطح ریخته و هد کارتریج که محل خروج جوهر است را چندین بار داخل آن بزنید و با دستمال کاغذی به آرامی تمیز کنید. این کار، به باز کردن منافذ بسیار ریز هد که جوهر از آن خارج می‌شود، یاری کرده و کیفیت پرینت دستگاه را بهبود می‌بخشد.

این مطلب مفید رو از دست نده : شارژ کارتریج توشیبا

  • جوهر را به آرامی توسط یک سرنگ متناسب با حجم بدنه ی کارتریج دستگاه ، وارد آن سازید. در این مرحله باید به این نکته توجه ویژه داشته باشید که تنها از جوهرهای سازگار با مدل پرینترتان استفاده نمایید تا از پیدایش اختلال در عملکرد پرینتر جلوگیری شود.
  • پس از اتمام تزریق جوهر، نوبت هواگیری می شود. کارتریج را چند ساعتی رها کرده و دستگاه را در حالت استراحت قرار دهید، سپس مجددا سرنگ را برداشته و سوزن سر آن را جدا کنید.  بخش زیری کیت هواگیری یک سوراخ جهت ورود سرنگ وجود دارد. جهت اطمینان از درست انجام شدن مراحل شارژ کارتریج پرینتر توشیبا، سرنگ را داخل کرده و به آرامی پیستون سرنگ را به بیرون بکشید تا عملیات مکش صورت گیرد. زمانی که مقدار کمی جوهر وارد سرنگ شد، مکش را متوقف کرده و سرنگ را بیرون بکشید. در این صورت، مشخص می شود که داخل کارتریج هوا وجود ندارد و شارژ کارتریج چاپگر توشیبا به درستی شکل گرفته است.

نمایندگی تعمیرات توشیبا

شارژ کارتریج پرینتر جدا از نوع برند این دستگاه، مسئله ی بسیار حساسیست چراکه تنها با یک اشتباه کوچک می توان به قطعات اصلی سیستم پرینتر آسیب جدی وارد نمود. نمایندگی تعمیرات توشیبا در راستای تعمیر، ترمیم و سرویس انواع محصولات معیوب کمپانی محبوب توشیبا خدمت رسانی می نماید.

این مرکز درگاهی معتبر و ایمن جهت رفع تمامی مشکلات دستگاه های ساخت توشیبا در زمینه های متفاوت لوازم خانگی، دستگاه های صوتی و تصویری، ماشین های اداری و دیگر کالاهای هوشمند با بهره مندی از پیشرفته ترین تجهیزات و به کارگیری کارشناسان و تعمیرکاران مجرب و حرفه ای می باشد.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩