اشتراک گذاری

یونیت شارژ کپی Toshiba

از زمان شروع به کار دستگاه کپی تا هنگام ارائه‌ی خروجی، یونیت‌های زیادی به فعالیت می‌پردازند. هر کدام از این یونیت‌ها، وظیفه‌ی مهم و خاصی به عهده دارند که بروز اختلال در آن‌ها، می‌تواند ادامه‌ی کار دستگاه کپی را با مشکل روبرو می‌کند. از میان یونیت‌های موجود در دستگاه کپی، یونیت شارژ، بخشی است که وظیفه‌ی مهم ایجاد بار مثبت برای تونر را به عهده دارد. این قطعه را می‌توان در ردیف یونیت‌های چندگانه‌ی دستگاه کپی جای داد.

از آن جا که تونر به صورت مستقیم با کیفیت چاپ و کپی در ارتباط است می توان چنین استنباط کرد که یونیت شارژ، تاثیر مهمی در کیفیت کپی دارد. پس شناخت این قطعه و ماهیت کاری آن به کاربران کمک می‌کند تا به هنگام بروز مشکل در آن، اشکال ایجاد شده را تشخصی داده و نوع آن را مشخص کنند. در ادامه، یونیت شارژ کپی toshiba را معرفی کرده و به بررسی نکاتی مهم در خصوص مشکلات این قطعه و تعمیرات آن در نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی توشیبا، خواهیم پرداخت.

یونیت شارژ کپی Toshiba

یونیت شارژ کپی Toshiba چه وظیفه‌ای دارد؟

یونیت شارژ کپی Toshiba یکی از مهم‌ترین یونیت‌های قرار گرفته در دستگاه کپی توشیبا است و همانطور که در مقدمه اشاره شد، وظیفه‌ی مهم آن باردار کردن درام را به وسیله ی تولید ولتاژ مثبت است. این ولتاژ بسته به نوع چاپ، میتواند تا چند کیلو وات هم باشد و از بخش های ولتاژ دستگاه تغذیه شود. شاید برایتان سوال شود که ماهیت تولید این ولتاژ به چه صورت است؟ بد نیست بدانید که ولتاژ نامبرده، از توری فلزی به نام گرید عبور کرده و بار الکتریکی مثبت و یکنواختی را بر روی سطح درام اعمال می‌کند. به عبارت واضح‌تر، درست وقتی که اپتیک مشغول اسکن کردن تصویر است، یونیت شارژ کپی توشیبا ولتاژ را به سطح درام منتقل کرده و از این طریق، درام را دارای بار مثبت می‌کند.

یونیت شارژ دستگاه کپی توشیبا نیز مانند سایر یونیت‌های قرار گرفته در دستگاه، اجزای مختلفی دارد که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به قسمت پلاستیکی زرد رنگ در ابتدا و انتهای یونیت شارژ، صفحه فلزی از جنس استیل -که به دو یونیت پلاستیکی زرد رنگ وصل می شود- و گرید اشاره کرد. هریک از این اجزا کار خاصی را انجام داده و از کنار هم قرار گرفتن آن ها، عملکرد یونیت شارژ کپی toshiba ممکن می‌شود.

مشکلات متداول یونیت شارژ کپی Toshiba

یونیت شارژ کپی Toshiba هم مانند سایر قطعات قرار گرفته در دستگاه، ممکن است با مشکلاتی به خصوص روبرو شود. بدون شک بروز هر گونه خرابی در این قطعه، میتواند ارائه‌ی خروجی در دستگاه کپی توشیبا را با اشکال همراه سازد. مسائل مختلفی از جمله آلودگی، نفوذ گرد و خاک، نوسانات برق و … می‌تواند منجر به خرابی یونیت شارژ دستگاه کپی Toshiba شود. این مشکلات کیفیت چاپ را به صورت مستقیم مورد هدف قرار می‌دهد. بنابراین مرتفع‌سازی اختلال یونیت شارژ فتوکپی Toshiba اهمیت ویژه ای داشته و لازم است توسط کارشناس دوره دیده، در نمایندگی تعمیرات کپی توشیبا انجام گردد.

تعمیر یونیت شارژ دستگاه کپی Toshiba

تعمیر یونیت شارژ کپی Toshiba از آن دسته اقداماتی است که لازم است توسط کارشناس و متخصص زبده انجام بگیرد. چرا که تعمیر یونیت شارژ کپی Toshiba نیاز به باز کردن دستگاه و بیرون آوردن این قطعه دارد. خرابی های یونیت شارژ دستگاه کپی در اغلب مواقع جزیی است و توسط کارشناسان نمایندگی تعمیرات کپی Toshiba انجام ‌می‌پذیرد. اما در برخی مواقع هم ممکن است بروز آسیب در این قطعه به قدری باشد، که تنها گزینه ی ممکن برای بازیابی سلامت دستگاه، تعویض این قطعه با نمونه ی اورجینال باشد. لازم به ذکر است که این نمایندگی، تعویض تمامی قطعات قرار گرفته در یونیت شارژ را هم به صورت تخصصی، ارائه می‌دهد.

نمایندگی Toshiba

نمایندگی Toshiba که در حال حاضر به یکی از معتبر ترین مراکز ارائه ی خدمات فروش و پشتیبانی، در سطح کشور بدل شده است، ارائه دهنده‌ی صفر تا صد خدمات مربوط به عیب‌یابی و ترمیم و تعمیر انواع ماشین های اداری توشیبا است. همکاران ما در واحد تعمیرات Toshiba  از تجهیزات و ابزارآلات مدرن و پیشرفته ای استفاده می کنند که ضامن کیفیت و دقت بالای سرویس‌های ارائه شده است. این واحد به طور اختصاصی و منحصر، به تعمیرات کلی و جزئی انواع این تجهیزات، می پردازد.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر موبایل به همراه گارانتی خدمات
تعمیر موبایل (تهران،کرج،مشهد و سایر شهرستان ها)