اشتراک گذاری

آموزش عکاسی اصولی با دوربین های کانن

با یادگیری اصول اولیه متوجه خواهید شد که دنیای عکاسی با اینکه دنیای پیچیده‌ای است، ولی با یادگیری چند فوت و فن ساده درمی‌یابید عکاسان حرفه‌ای هم به سرعت عکاس نشده اند.. اگر به عکاسی علاقه دارید ولی فوت و فن آن را به خوبی یاد نگرفته اید پیشنهاد میکنم مطلب زیر را از دست ندهید. با ما همراه باشید

آموزش عکاسی اصولی با دوربین های کانن

بهینه سازی نور خودکار را درک کنید

شما هم حین عکاسی، با سوژه‌های تاریک‌ تر از پس زمینه عکس مواجه شده‌اید؟ این موضوع زمانی اتفاق می‌افتد که پس زمینه عکس شما بسیار روشن‌ تر از سوژه عکاسی شماست. در این مواقع دوربین‌های عکاسی کنون با گزینه بهینه سازی نور خودکار (اصطلاحا: Auto Lighting Optimizer) این مشکل را به راحتی به طور اتوماتیک برطرف می‌کنند.

گزینه ALO تقریبا در تمام دوربین‌های عکاسی دارای لنز قابل تعویض و بیشتر کامپکت‌های کنون موجود و قابل دسترس می‌باشد. این گزینه با سه قدرت متناسب با حالت عکس برداری شما کارایی دارد. استفاده از گزینه ALO موجب گردیده تا سایه‌های موجود بر روی سوژه شما روشن‌تر شده و هایلایت‌ها کمرنگ‌تر جلوه کنند. بنابراین می‌توان پی برد، این گزینه در مواقعی که صحنه عکاسی شما دارای کنتراست بالا و پس زمینه روشن است، یک قابلیت ضروری به شمار می‌رود.

در صورت فراموشی استفاده از گزینه ALO، پیشنهاد می‌شود از پردازش RAW و یا برنامه Digital Photo Professional کنون بهره ببرید.

تشخیص فلیکر را زیر نور فلورسنت فعال کنید

فلیکر یا سوسو زدن یکی از مشکلات معمول عکاسان حین عکاسی زیر پرتوهای حاصل از منبع روشنایی می‌باشد. این اتفاق که بیشتر زیر تابش پرتو های نور فلورسنت می‌افتد، می‌تواند به مشکلی جدی ختم شود.

اکثر اوقات فلیکر یا سوسو زدن حین عکس برداری با چشم غیرمسلح قابل تشخیص نیست. این در حالی است که برند کنون با تعبیه قابلیت تشخیص فلیکر در بسیاری از مدل‌ های اخیر دوربین‌های عکاسی خود توانسته تا حد زیادی این مشکل را برطرف کند. بدین ترتیب، اگر منبع روشنایی شما به هنگام عکاسی چشمک بزند، منظره‌ یاب دوربین عکاسی هشدار می‌دهد تا مسئله را حل کنید.

سیستم عامل دوربین را به روزسانی کنید

به روزرسانی سیستم عامل دوربین یکی از مهم‌ترین مسائل مربوط به آموزش عکاسی با دوربین کنون می‌باشد. در واقع به روزرسانی سیستم عامل دوربین عکاسی به شما این امکان را می‌دهد تا برخی معایب و اشکالات کوچک را برطرف کرده و ویژگی‌های جدیدی را از سوی کمپانی کنون اضافه کنید.

جمع بندی

تعداد زیادی از افراد عکاسی اصولی یا فوت و فن عکاسی با دوربین خود را بلد نیستند و یحتی بسیاری از تنظیم‌های دوربین کنون در حال به روزرسانی است و بعضی ازعکاسان حرفه‌ای هم از عملکرد چنین ویژگی‌هایی بی‌خبرند. ما در این مقاله به شما توصیه کرده‌ایم تا در صورت عدم اطلاعات کافی به مقالات سایت رجوع کرده و تمام تکنیک‌های عکاسی با دوربین کنون را یاد بگیرید. علاوه بر این، با کمی جستجو در این مقاله قادر خواهید بود تا از تنظیمات مناسب برای عکس برداری استفاده کرده و در عین حال دوربینتان را به روز کرده و در صورت لزوم آن را فرمت کنید.

منبع : digitalcameraworld.com

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩