اشتراک گذاری

عکاسی در شب

امروز می خواهیم چکیده ای از تجربیات عکاس معروف، ریچارد وانتیکل را به شما علاقه مندان به عکاسی ارایه دهیم. با ما همراه باشید.

عکاسی شبانه از ریچارد وانتینکل

در نگاه اول تصاویر عکاس آزاد ریچارد وانتیکل کاملاً واضح است. به نظر می رسد که به راحتی واقعیت سرد مناظر شهری را در نیمه شب نشان می دهد. اما کمی دقیق تر که نگاه کنید می توانید در تصاویر او طنز ، روایت ها و مفاهیم روشن را مشاهده کنید.

وی در مصاحبه اختصاصی با استیو فرکلو ، نویسنده CPN صحبت کرد تا درباره الهامات خود صحبت کند و فاش کند که چگونه او سبک عکاسی عجیب و غریب خود را ایجاد کرده است!

از دوران جوانی ریچارد وانتیکل متوجه شد که چیزی فراتر از یک سبک عکاسی دارد. وی گفت: “وقتی فهمیدم که قادر به گرفتن عکسهای عادی نیستم ، به عکاسی علاقه مند شدم. ” وقتی به عکس هایی که در نوجوانی زمان تعطیلات می انداختم  یا به عکسهای خانوادگی که نگاه می کنم میبینم که همیشه عکس ها  با زوایای غیرمعمول و عجیب همراه بوده، قاب بندی شده با سایه ها و نور پس زمینه ، عکاسی در آینه و بازتاب های خنده دار! ”  ریچارد می گوید: ” من فقط نمی توانم عکاسی عادی داشته باشم. من از ایده گرفتن عکس های عادی چشم پوشی کردم و شروع به عکاسی با یک دوربین کامپکت کوچک Canon کردم و از هر فرصتی برای عکسبرداری استفاده کردم.

من به لطف دستیابی بشر به عکاسی دیجیتال ، عکاسی را به صورت حرفه ای شروع کردم. تا آن زمان علاقه زیادی به عکاسی نداشتم وخسته کننده بود چون از نظر من عکاسی آنالوگ بسیار محدود کننده و پرهزینه است. ولی دوربین دیجیتال با امکان عکسبرداری از چندین عکس و تولید آسان عکس پس از عکاسی ، به نظر کار آسانی میومد. “

عکاسی شبانه از ریچارد وانتینکل

ایده ها برای عکاسی

عکاس های ریچارد معمولاً کم نور است و بخش نمونه کارها در وب سایت وی ، “ludimaginary.net” ،  سبک های او را به این گونه شرح می دهد: مفهومی و روایت ، شب ، شهر ، خود پرتره و نور و سایه.

او درباره عکاسی شبانه می گوید: ”عکسهای من معمولا فی البداهه است.مثلا من همیشه فقط به قصد پیاده روی طولانی یا دوچرخه سواری به بیرون می روم و سعی می کنم خودم را در پاریس یا اطراف آن گم کنم و آنچه را که در حال حاضر به من القا می کند این است که عکاسی کنم!”

ریچارد خاطرنشان می کند: ”عکس های شبانه می توانند قدرت گرافیکی یک ساختمان شهری را افزایش دهند. نما ، تصویر ، حتی یک تراز ساده.”

”من عاشق بازی با نور و سایه هستم تا چشمان بیننده را به چالش بکشانم – من فقط می خواهم او آنچه را که می خواهم نگاه کند ، و آنچه را که نمی خواهم را به سایه ها واگذار کند.”

عکاسی شبانه از ریچارد وانتینکل

انتخاب تجهیزات

برای عکسبرداری ، ریچارد متکی به ترکیب ساده APS-C EOS 7D DSLR و لنز زوم EF-S10-22mm f / 3.5-4.5 USM است. وی گفت: “با توجه به بدنه 7D ، سرمایه اصلی آن غیر قابل تخریب است.

این تجهیزات اغلب در نقاط مختلف دنیا با من است ​​و با وجود سرما و باران ، من هرگز مشکلی با آن ها ندارم.

از آنجا که دوربین بسیار قابل اعتماد است ، دوربین خود را فراموش کرده و روی عکسبرداری خود تمرکز کنید. من فراموش می کنم که یک چیز با تکنولوژی پیشرفته در دستان خود دارم – ” به نظر من دوربین فقط یک قطعه برای ایجاد چیزی است. “

ریچارد در ابتدا با لنزهای مختلف ماکرو و زوم عکاسی کرده بود اما می گوید: “در پایان فهمیدم که با زاویه دید وسیع راهی برای بیان خودم است.

من تصمیم گرفتم با لنز 10-22 میلی متر عکاسی کنم – یک کیفیت تصویر بی نظیر با آن وجود دارد ، ارائه بهتر ، رنگ های بهتر و در نهایت نتیجه بهتر. من اغلب از زاویه وسیع تر استفاده می کنم و بدیهی است که لنز Canon بسیار خوب کار می کند. “

وی می افزاید: “در حال حاضر ، برای عکاسی در شب ، من فقط با یک سه پایه و یک ریموت برای عکسهای طولانی مدت استفاده میکنم  

بعضی مواقع برای کارهای دیگر ، مانند عکسهای شخصی با پیش زمینه سفید ، فقط از یک فلاش ساده استفاده می کنم – 430EX. در کل کار من از لحاظ تکنیکی خیلی چالش برانگیز نیست. من روال خودم را انجام میدهم و برای من ، کیفیت با زاویه دید گسترده مهمتر است.

فایل عکس ها

روال من برای استخراج عکس این است که در ابتدا از JPEG استفاده می کنم و یک نمایش ساده برای انتخاب بهترین عکس ها انجام می دهم. سپس ترجیح می دهم با فایل RAW  عکس را استخراج کنم و بر روی آن کار کنم، زیرا دستکاری آن بسیار ساده است.

ریچارد می گوید: “من سعی می کنم وقت زیادی را صرف ویرایش عکس نکنم. برای من ، اگر قاب اولیه خوب نباشد ، ویرایش آن بی فایده است. ویرایش تنها در اینجا برای تقویت بصری است و نه ایجاد یک عکس جدید. من یک طراح گرافیک نیستم؛ من فقط یک عکاس هستم.

منبع : cpn.canon-europe.com

5/5(1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩