اشتراک گذاری

تعمیر شیربرقی کولر گازی

شیر برقی کولر گازی قطعه‌ای است، که در اسپلیت‌ ها و کولرگازی‌ های دوکاره مورد استفاده قرار می گیرد. این قطعه با عوض کردن جهت مبرد حالت کولرگازی را از سرمایش به گرمایش و بالعکس تغییر می دهد. بنابراین اگر کولر گازی شما مجهز به این قطعه باشد، به راحتی می‌توانید با فشردن یک دکمه در فصل سرما، از گرمای مطبوع دستگاه بهره ببرید.

حال تصور کنید در فصل های سرد سال شیربرقی دچار مشکل شود. در آن صورت به جای هوای گرم، هوای سرد تولید می شود. در چنین مواقعی بهتر است تعمیر شیربرقی کولر گازی توسط تکنسین حرفه ای تعمیرات کولرگازی در تهران انجام شود؛ در غیر این صورت ممکن است مشکلات دیگری برای دستگاه به وجود بیاید. با ما همراه باشید تا در مورد این قطعه، روش های تعمیر، دلایل خرابی آن و … بیشتر آشنا شوید.

تعمیر شیربرقی کولر گازی

آیا تعمیر شیربرقی کولر گازی ممکن است؟

شیربرقی یا همان شیر معکوس کننده، برای عوض کردن جریان مبرد در پمپ حرارتی کولر گازی و اسپلیت تعبیه شده است. این قطعه حالت گرمایش کولرهای دوکاره را فعال می کند. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که تعمیر شیربرقی کولر گازی امکان پذیر نیست و در صورت خرابی این قطعه باید تعویض شود. 

قطعات تشکیل دهنده ی شیربرقی شامل بدنه، ورودی و خروجی سیال، سیم پیچ، قاب سیم پیچ، اتصال سیم ها، میله فلزی، فنر و دریچه خروجی می شوند که قابل تعمیر نیستند و تنها می توان کل قطعه را با یک نمونه جدید جایگزین کرد.

تعویض شیربرقی کولر گازی چگونه انجام می شود؟

همانطور که گفته شد، امکان تعمیر شیربرقی کولر گازی و سایر برندها وجود ندارد. برای تعویض این قطعه، شیر چهارطرفه از دستگاه جدا می شود. این کار با حرارت دادن به اتصالات انجام می شود و نیاز به مهارت بالایی دارد. در صورت بروز خطا ممکن است به اتصالات آسیب جدی وارد شود. 

پس از این که شیر معکوس کننده معیوب جدا شد و از دستگاه بیرون آمد، عملیات تعویض شیر برقی کولر گازی انجام می شود. به این ترتیب که شیر جدید جایگزین قطعه قدیمی می گردد تا روند گرمایشی کولر به حالت عادی باز گردد.

دلایل خرابی شیربرقی کولر گازی چیست؟

تا اینجا با تعمیر و نحوه ی تعویض شیربرقی کولر گازی آشنا شدیم. حالا زمان آن رسیده که به دنبال دلایل خرابی این قطعه باشیم و پاسخ به این سوال که مسبب خرابی شیربرقی کولر گازی چیست؟

عوامل مختلفی باعث خرابی شیر برقی می شوند که در نهایت منجر به مختل شدن فرایند گرمایش کولر گازی می شوند. مهمترین عوامل خرابی شیربرقی کولر گازی شامل تراز نبودن کولر، استفاده از ولتاژ نامناسب، شکستن لولاها یا اهرمها، سایش اهرم بندی و لولاها، باز نشدن کشوی شیر برقی، قطع و وصل شدن مکرر شیر چهارطرفه و جریان برق نامناسب و غیر استاندارد می شوند. همه ی این موارد در فرایند تعمیر شیربرقی کولر گازی مورد بررسی دقیق قرار میگیرند.

  • بالا آمدن سطح روغن
  • وارد شدن فشار زیاد به موتور
  • گرفتگی سوپاپ های شیر چهارطرفه
  • قطع و وصل کردن زیاد شیر برقی

تعمیرات لوازم خانگی 

واحد تعمیرات لوازم خانگی یکی از واحد های اختصاصی تعمیرات است که به صورت مجزا به کاربران خدمات رسانی می کند. این واحد تعمیراتی، خود زیر مجموعه های مختلف و گوناگونی دارد که هر کدام وظایف خاصی را در بهترین شرایط و با بالاترین کیفیت انجام می دهند.

تعمیر کولر گازی و بسیاری دیگر از تعمیرات لوازم خانگی ، در این واحد به صورت تخصصی و با استفاده از امکانات مدرن ارائه می شود. این واحد به دلیل گردآوری بهترین متخصصان قادر است انواع تعمیرات را در مدت زمان کوتاه و همراه با کیفیت ارائه کند. لازم به ذکر است به منظور رعایت حقوق مشتری تمامی خدمات ارائه شده در نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی همراه با گارانتی می باشد.

5/5(6 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩