اشتراک گذاری

نکات مهم در عیب یابی و تعمیر غذاساز

غذاساز یکی ابزار های همه کاره و بسیار کاربردی در آشپزخانه هاست. این دستگاه ممکن است به دلایل مختلفی دچار خرابی شود و در نتیجه به تعمیر نیاز داشته باشد. تعمیر غذاساز یکی از خدمات تخصصی است که در مرکز سخت افزار ایران توسط کارشناسانی با تجربه انجام می شود. این دستگاه ها ممکن است به دلایل مختلفی از جمله استفاده نادرست دچار مشکلات مختلفی شوند. از طرفی نیز این دستگاه ها ساختار پیچیده ای دارند و تعمیر شان به مهارت بالایی نیاز دارد. از این رو تعمیرات غذاساز را باید حتما در یک مرکز تعمیرات تخصصی معتبر انجام داد. در این جا به مواردی که باعث خرابی این دستگاه ها می شود و مشکلات شان می پردازیم و نحوه تعمیر غذاساز را مورد بررسی قرار می دهیم.

تعمیر غذاساز

دلایل خرابی غذاساز چیست؟

استفاده نادرست همان طور که پیش از این هم گفته شد اصلی ترین دلیل خرابی دستگاه های غذاساز است. معمولا زمانی که مواد غذایی بسیار سفت را در دستگاه می ریزیم یا این که در انتخاب برنامه ها و دور های دستگاه اصول رعایت نمی شود، ممکن است دستگاه دچار خرابی و آسیب شود. اتصالات برقی نیز می تواند به دستگاه آسیب برساند. خصوصا زمانی که نوسانات برقی به وجود می آید، دستگاه های برقی نظیر غذاساز ممکن است به شدت آسیب ببینند. ضربه و آسیب یا زمین خوردن دستگاه غذاساز نیز می تواند از دلایل خرابی آن باشد. نحوه تعمیر غذاساز و امکان تعمیر کردن این دستگاه ها بسته به این که دلیل خرابی آن چیست، متفاوت خواهد بود.

رایج ترین مشکلات دستگاه های غذاساز شامل چه مواردی می شود؟

در این دستگاه ها یک سری مشکلات به صورت رایج مشاهده می شود و از این رو معمولا خدمات تعمیرات غذاساز نیز شامل رفع همین مشکلات می شود. روشن نشدن غذاساز یکی از این موارد است. در یک حالت دیگر مواد غذایی به صورت مداوم از دستگاه بیرون می زند و مشکل ساز می شود. شنیده شدن صدای نا به هنجار از دستگاه یا غیر فعال شدن برخی از کلید های دستگاه غذاساز از دیگر مشکلاتی است که به صورت رایج در مدل های مختلف این دستگاه ها مشاهده می شود. گاهی نیز تیغه غذاساز کار نمی کند و نمی چرخد و در نتیجه گویی دستگاه هیچ عملکردی ندارد. کند شدن تیغه ها نیز موجب می شود که مواد غذایی به خوبی درون دستگاه خرد نشوند. جرقه زدن زغال های دستگاه غذاساز نیز یکی دیگر مواردی است که در این دستگاه ها مشاهده می شود. در یک حالت دیگر در حالی که دستگاه روشن است و موتور آن کار می کند، چراغ های غذاساز روشن نمی شوند. در نهایت این که ممکن است دستگاه به دلیل برخی مشکلات در حین کار کردن خاموش شود.

دلیل روشن نشدن دستگاه غذاساز چیست؟

یکی از رایج ترین مشکلاتی که در دستگاه های غذاساز مشاهده می شود، روشن نشدن این دستگاه هاست. روشن نشدن دستگاه غذاساز می تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد. یکی از اصلی ترین دلایل آن خرابی سیم برق یا فیوز دستگاه است. باید کابل برق را بررسی کرد و مطمئن بود که هیچ مشکلی در جریان برق ورودی به دستگاه غذاساز وجود ندارد. مورد دیگری که می تواند مانع روشن شدن دستگاه شود، سیستم ایمنی تعبیه شده در دستگاه های غذاساز است. در این دستگاه ها در صورتی که تمامی اجزا به خوبی روی هم سوار نشده باشند، دستگاه روشن نمی شود. در نتیجه باید مطمئن شد که قطعا تمامی قطعات و اجزا به خوبی روی هم سوار شده اند. در نهایت نیز باید به دنبال خرابی بخش های مختلف از جمله کابل و سیم کشی های دستگاه، موتور و … بود. در نتیجه باید برای تعمیر غذاساز در صورت روشن نشدن به یک مرکز تعمیرات تخصصی معتبر لوازم برقی و خانگی مراجعه کرد.

دلیل شنیده شدن صدای غیر معمول از دستگاه غذاساز چیست؟

یکی دیگر از مواردی که به صورت رایج در دستگاه های غذاساز مشاهده می شود، شنیده شدن یک صدای نا به هنجار و غیر معمول از دستگاه مورد نظر است. این مورد هم می تواند نشان دهنده خرابی دستگاه غذاساز باشد و هم به دلیل استفاده نادرست از غذاساز این صدا ها شنیده شود. در صورتی که موتور دستگاه دچار مشکل شده باشد یا این که بخش های مکانیکی آن مانند بلبرینگ خراب شده باشد، صدا های غیر معمولی از غذاساز شنیده می شود. در این شرایط به تعمیر غذاساز مورد نظر نیاز خواهد بود. با این حال در مواردی نیز دلیل شنیده شدن این صدا ها پر بودن بیش از حد دستگاه است. زمانی که در غذاساز بیش از اندازه غذا ریخته شده باشد یا این که مواد غذایی بسیار درشت و بزرگی را در غذاساز بریزید، همین امر موجب صدا دادن غیر عادی دستگاه غذاساز می شود.

بروز مشکل در تیغه غذاساز

تیغه غذاساز یکی از اصلی ترین قطعات این دستگاه محسوب می شود که در صورت خراب شدن قطعا نمی توان نتیجه مد نظر را از دستگاه غذاساز دریافت کرد. معمولا در این شرایط موتور روشن می شود اما تیغه نمی چرخد. کند شدن تیغه دستگاه نیز یکی دیگر از مشکلات مشاهده شده در دستگاه های غذاساز است. ممکن است تیغه دستگاه دچار شکستگی شده باشد. گاهی نیز نچرخیدن تیغه مربوط به خرابی تسمه یا چرخ دنده دستگاه غذاساز است. برای رفع مشکل دستگاه در این شرایط باید به یک مرکز تعمیرات تخصصی مراجعه و برای تعمیر غذاساز از کارشناسان مجرب این دستگاه ها کمک گرفت.

تعمیر غذاساز شامل چه مواردی می شود؟

تعمیرات غذاساز را می توان به انواع موارد زیر دسته بندی کرد:

  • تعمیر موتور غذاساز در صورت روشن نشدن یا از کار افتادن دستگاه
  • تعمیر و تعویض سیم و کابل دستگاه، تعمیر و تعویض فیوز و تعمیر و تعویض کلید های دستگاه
  • تعمیر تیغه های دستگاه در صورت کار نکردن یا کند شدن شان
  • تیز کردن تیغه ها
  • تعمیر و تعویض تسمه غذاساز در برخی از مدل ها
  • تعمیر و تعویض چرخ دنده دستگاه در صورت شکستگی یا در رفتگی آنها در برخی مدل ها
  • تعمیر و تعویض زغال ها و فنر های غذاساز
  • تعمیر مشکلات برقی دستگاه غذاساز از جمله عیب یابی سیم کشی های داخلی دستگاه و تعمیر آنها
  • تعمیر بلبرینگ غذاساز

تعمیر غذاساز در یک مرکز تعمیراتی معتبر

تعمیر غذاساز همان طور که پیش از این هم گفته شد به مهارت و تجربه بالایی نیاز دارد، چرا که این دستگاه ها عملکردی چند منظوره دارد. خصوصا در مواردی که این دستگاه ها به تعویض قطعات نیاز داشته باشند، قطعا مراجعه به یک مرکز تعمیرات تخصصی معتبر اهمیت بسیار زیادی دارد. استفاده از قطعات اصلی و اورجینال و دریافت هزینه ای مقرون به صرفه برای تعمیرات و تعویض قطعات از مهم ترین مزیت های مراجعه به یک مرکز تعمیرات تخصصی معتبر است. مرکز سخت افزار ایران یک مرکز تعمیراتی بسیار تخصصی است که می توان برای تعمیرات غذاساز در برند های مختلف و با طیف مختلفی از مشکلات از کارشناسان این مرکز کمک گرفت.

 

5/5(1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *