اشتراک گذاری

آموزش تعویض تاچ تبلت دل

یکی از آزاردهنده‌ترین مشکلاتی که هنگام کار با تبلت رخ می‌دهد، از کار افتادن تاچ آن است. درواقع بروز اختلال در تاچ تبلت بازدهی آن را به صفر می‌رساند و موجب می‌شود که به یک دستگاه بی‌کاربرد تبدیل شود، چراکه دیگر نمی‌توان از آن استفاده کرد. از این‌رو برای استفاده از تبلت باید تاچ آن را تعمیر کرد.

البته تعمیر تاچ تبلت، پروسه بسیار حساسی دارد بنابراین باید تعمیر تاچ تبلت را به یک تعمیرکار حرفه‌ای که تخصص بالایی در این زمینه دارد سپرد. خوشبختانه نمایندگی رسمی دل به عنوان بهترین مرکز ارائه‌دهنده خدمات تعمیرات تبلت دل از نیروهای بسیار مجرب و متخصصی برخوردار است که پروسه تعمیر و تعویض تاچ تبلت دل را به صورت کاملا حرفه‌ای انجام می‌دهند.

آموزش تعویض تاچ تبلت دل

دلایل خرابی تاچ تبلت دل

در خوشبینانه‌ترین حالت ممکن، اختلالات نرم‌افزاری موجب هنگ کردن تبلت و از کار افتادن تاچ آن می‌شوند که در اکثر اوقات با ریستارت کردن تبلت این مشکل برطرف می‌شود. اما در بیشتر مواقع عوامل رایجی مانند ریختن مایعات بر روی صفحه نمایش و نفوذ به داخل تبلت یا وارد شدن ضربه شدید به تبلت موجب خرابی تاچ تبلت دل می‌شوند. در این صورت اگر تعمیر تاچ تبلت کارساز باشد اختلال به وجود آمده در آن برطرف می‌گردد در غیر این صورت باید تاچ تبلت را تعویض کرد.

در چه صورتی باید تاچ تبلت دل تعویض گردد؟

درصورتی که تاچ تبلت دل براساس عواملی مانند ریختن مایعات بر روی ال سی دی و وارد شدن ضربه به آن به صورت کامل از کار بیافتد، تعویض تاچ پد تبلت دل ضروری است.

درصورتی که برخی از بخش‌های ال سی دی به خوبی کار کنند و تنها تاچ برخی از قسمت‌های آن کار نکند نیازی به تعویض تاچ تبلت دل نیست و تنها با تعمیر می‌توان مشکلات به وجود آمده در آن را برطرف کرد البته این شرایط درصورتی است که پیکسل‌های ال سی دی نسوخته باشند چراکه در این صورت باید تاچ تبلت به طور کامل تعویض گردد.

درصورتی که قسمتی از ال سی دی به دلیل وارد شدن ضربه شدید به آن شکسته باشد یا بخشی از آن نور نداشته باشد و به رنگ بنفش درآمده باشد باید ال سی دی و تاچ تبلت تعویض گردند.

نحوه تعویض تاچ تبلت دل

  • اولین کاری که باید برای تعویض تاچ تبلت دل انجام دهید این است که تبلت را خاموش کنید و باتری آن را از داخل تبلت خارج سازید.
  • اکنون باید با استفاده از ابزاری به نام خار بازکن قاب پشت تبلت را کاملا جدا کنید. به گونه‌ای که این ابزار را در زیر حاشیه‌های تبلت قرار دهید و آن را به سمت بالا بکشید تا قاب پشت تبلت به طور کامل جدا شود.
  • سیم‌های باتری را از روی برد تبلت جدا کنید، سپس کابل فلت ال سی دی را نیز از روی برد جدا کنید.
  • اکنون نوبت به جدا کردن تاچ از ال سی دی تبلت است. برای انجام این کار به یک هیتر نیاز دارید که با استفاده از باد گرم آن بتوانید چسب‌هایی که تاچ را به ال سی دی متصل کرده‌اند، باز کنید.
  • از این‌رو باید با استفاده از هیتر دور قاب ال سی دی را گرم کنید و سپس تاچ را جدا کنید. البته باید به اندازه مناسب به قاب دور ال سی دی حرارت وارد کنید چراکه حرارت زیاد موجب آب شدن تاچ تبلت می‌شود.
  • کابل فلت ال سی دی را به تاچ جدید وصل کنید و سپس باتری تبلت دل را درون آن قرار دهید و تبلت را روشن کنید سپس تاچ را تست کنید. توجه داشته باشید که باید تمامی قسمت‌های تاچ را تست کنید و از عملکرد درست آن اطمینان حاصل کنید. سپس چسب‌های به جا مانده از تاچ قبلی را کامل بکنید و تاچ جدید را بچسبانید.

نمایندگی دل

نمایندگی دل از نیروهای مجرب و متخصصی در زمینه ی ارائه خدمات فروش و تعمیرات انواع محصولات دل برخوردار است. از این‌رو می‌توانید جهت خرید هر یک از دستگاه‌های دل یا تعمیر آن‌ها به شعبه‌های مختلف این مرکز مراجعه کنید و ضمن بهره‌مند شدن از خدمات پس از فروش نمایندگی دل، با اطمینان خاطر دستگاه خود را جهت تعمیرات حرفه‌ای به کارشناسان این مرکز بسپارید.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩