اشتراک گذاری

رم لپ تاپ دل

رم یکی از مهم ترین قطعات سخت افزاری تعبیه شده، در کامپیوترهاست که نقش بسزایی در شکل گیری قدرت سخت افزار یک سیستم ایفا میکند. رم در اصل، یک حافظه ی موقتی است که وظیفه ی آن حفظ داده ها به صورت موقت برای پردازش در cpu است. این حافظه قابل خواندن و نوشتن است. لازم است بدانید، داده های موجود در رم پس از هر بار راه اندازی سیستم عامل، پاک می شوند. سرعت دسترسی به اطلاعات در این حافظه بسیار سریع تر از حافظه های جانبی مانند هارد دیسک سیستم است.

رم ها ورژن های مختلفی دارند، که از مهم ترین آن ها میتوان به رم DDR ،DDR2،DDR3،DDR4 ، اشاره کرد. هر چه ورژن رم بالاتر باشد، کارایی و قدرت آن نیز به مراتب بیشتر است. رم دارای دو مولفه ی اصلی، مقدار حافظه و باس است. مقدار حافظه ی ظرفیت ذخیره سازی اطلاعات و باس سرعت انتقال اطلاعات را نشان می دهد. در این حافظه داده ها طبق تصمیم واحد کنترل کننده‌ی RAM و دستوری که به آن داده می‌شود. مسلما بروز مشکل در این حافظه لپ تاپ را بلا استفاده میکند و دردسر های فراوانی برای کاربر به دنبال خواهد داشت. در ادامه به بررسی بیشتر رم لپ تاپ دل و علائم بروز اختلال در آن خواهیم پرداخت.

 

رم لپ تاپ دل

علائم خرابی رم لپ تاپ دل

  • علائم خرابی رم لپ تاپ دل
  • خرابی رم لپ تاپ دل ، با هنگ کردن سيستم و ظاهر شدن صفحه آبي همراه است.
  • ری استارت های ناگهانی یا تصادفی.
  • وقتی که که شما در حال انجام کاری هستید، سیستم شما به صورت نگهانی قفل می کند و بعد از چند دقیقه سیستم به حالت اولیه خود برمی گردد.
  • فایل ها خراب می شوند و  ذخیره نمی شوند.
  • ضعیف شدن عملکرد و بازدهی سیستم.
  • به محض اینکه تلاش می کنید تا یک برنامه را باز کنید ویندوز متوقف می شود.
  •  ممکن است هنگام کار با لپ تاپ رنگ های نامتعارف عمودی و افقی مشاهده کنید.
  • شنیدن صدای نامتعارف بوق هنگام بالا آمدن ویندوز

تعمیر رم لپ تاپ دل

یکی از مواردی که در مواقع خرابی رم لپ تاپ دل ممکن است رخ دهد، این است که در هنگام روشن کردن لپ تاپ با نبودن تصویر مواجه می شویم. اگر رم سوخته باشد که چاره ای جز تعویض آن نداریم اما اگر رم بوت نشود لازم است آی سی های آن مورد تعویض قرار بگیرد. لازم است بدانید، رم روی مادربرد لپ تاپ قرار میگیرد و این وضع در تمامی لپ تاپ ها برقرار است. رم ها از برد، اسلت رم و آی سی تشکیل شده اند که خرابی در هر کدام آن ها ممکن است اتفاق بیفتد.

از جمله نکاتی که باید به آن توجه نمود این است که اسلت رم باید با اسلت مادربرد هماهنگ باشد تا قابلیت قرار گیری در جایگاه خود را داشته باشد. اکثر لپ تاپ های امروزی دارای دو اسلت رم می باشند و قابلیت قرار گیری دو رم را دارند. کارشناسان حاضر در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ دل ، با شناخت کافی نسبت به ساختار و تشکیلات این رم ها، قادرند هر گونه مشکل و اختلال در آن ها را شناسایی و در زمانی کوتاه، مرتفع سازند.

نمایندگی لپ تاپ دل

لپ تاپ های دل نه تنها در میان مردم جهان، بلکه در کشورمان ایران نیز، کاربران بسیاری را به خود اختصاص داده اند. میزان استقبال از این محصولات نام آشنا، روز به روز بیشتر از قبل میشود. با نظر به رشد و گسترش مشتریان و کاربران ایرانی، نمایندگی لپ تاپ دل ، بیش از پیش به دامنه ی فعالیت خود افزود. به طوری که هم اکنون در چندین شعبه ی فعال در سطح پایتخت، کرج و شهرستان ها به ارائه ی خدمات فروش و تعمیر انواع لپ تاپ های دل میپردازد. از مهم ترین خدماتی که نمایندگی لپ تاپ دل به مشتریان خود، ارائه میدهد، میتوان به اموری نظیر فروش انواع لپ تاپ های دل ، تشخیص اختلال و تعمیر این محصولات اشاره کرد. نمایندگی لپ تاپ دل ، با همکاری کادر متخصص فروش و تعمیر، قادر است با تکیه بر درک بالایی که از نیاز کاربران کسب کرده، به نوین ترین شیوه ها، اقدام به سرویس دهی کند

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩