اشتراک گذاری

شارژر لپ تاپ دل

شارژر به دستگاهی گفته می‌شود، که انرژی را در یک باتری ثانوی یا باتری قابل شارژ ذخیره می‌کند. لازم است بدانید، اگر جریان شارژ یا دشارژ باتری های قابل شارژ خارج از حد توان باتری ها باشد یا به دلایلی قطب مثبت و منفی باتری، اتصال کوتاه شود، باتری به شدت آسیب خواهد دید. به طور کلی یک شارژر خوب شارژری است که مرتبا جریان شارژ را کنترل کند و زمانی که ولتاژ دو سر باتری به حد نامی خود رسید، جریان شارژ را قطع یا بسیار کم کند که در حد چند میلی آمپر باشد. در حال حاضر کمپانی‌های سازنده لپ تاپ در تلاشند تا کیفیت باتری‌های بکاررفته در لپ تاپ ها را ارتقا بخشند و بدین طریق میزان حفظ شارژ را به حداکثر میزان ممکن برسانند.

باتری های تعبیه شده در اغلب گجت‌های امروزی از جمله لپ تاپ های dell، از نوع قابل شارژ هستند. همانطور که می‌دانید، کیفیت شارژهای به کار رفته در لپ تاپ ها، از اهمیت بسیاری برخوردار است. از میان قطعات بکاررفته در شارژرهای لپ تاپ دل، قطعاتی چون سوکت و کابل از اهمیت بسزایی برخوردار هستند تا آنجا که بروز خرابی در هر یک از آن ها میتواند برای دستگاه دردسر ساز شود. در ادامه به ذکر برخی نکات مهم در خصوص خرابی قطعات شارژر و تعمیر شارژر لپ تاپ دل خواهیم پرداخت.

شارژر لپ تاپ دل

تعمیر سوکت شارژر لپ تاپ دل

همانطور که گفتیم، سوکت شارژر لپ تاپ دل، از مهم ترین قطعات قرار گرفته در شارژر است که در صورت بروز هر گونه مشکل در آن، لازم است اقداماتی نظیر تعمیر یا تعویض آن به عمل بیاید. به طور خلاصه میتوان اشاره داشت، سوکت شارژر قطعه ای، تعبیه شده درون شارژر لپ تاپ است که می توان آن را واسطه ای جهت تأمین انرژی مورد نیاز در این دستگاه دانست. بروز خرابی در سوکت شارژر، عدم دریافت انرژی و به تبع آن از کار افتادگی کامل لپ تاپ دل را در پی خواهد داشت، بنابراین اختلالات پیش آمده در آن می بایست در اسرع وقت رفع شده و در صورت نیاز قطعه ای سالم جایگزین گردد. کارشناسان نمایندگی تعمیرات لپ تاپ دل ، با معاینه ی دقیق این قطعه، بهترین خدمات را در راستای تعمیر شارژر لپ تاپ دل ، به عمل خواهند آورد.

تعمیر کابل شارژر لپ تاپ دل

یکی دیگر از بخش های سازنده ی هر شارژری کابل تعبیه شده در آن است. کابل شارژر لپ تاپ دل مانند سایر بخش های آن، به مرور مستهلک شده و این فرسودگی به عدم کارکرد درست شارژر و اختلالات در فرایند شارژ منجر خواهند شد. جابجایی های مکرر لپ تاپ دل و البته پیچیدن و باز کردن مرتب سیم شارژر لپ تاپ دل، فرسودگی شارژر را به شدت افزایش می دهد. بیشترین مشکلی که کاربران در این خصوص با آن مواجه میشوند، بروز قطعی و شکاف های بزرگ و کوچک در کابل شارژ این تجهیزات است. اگر جلوی یک پوسیدگی و یا شکاف کوچک در سیم شارژر را نگیرید، سیم شارژر کلاً قطع می شود و دیگر نمی توانید از آن استفاده کنید. در صورت مواجهه با هر گونه مشکل در کابل شارژر لپ تاپ خود، می‌توانید از خدمات ارائه شده از سوی مرکز تعمیرات تخصصی لپ تاپ دل ، بهره مند گردید.

تعمیر کابل شارژر لپ تاپ دل

یکی دیگر از بخش های سازنده ی هر شارژری کابل تعبیه شده در آن است. کابل شارژر لپ تاپ دل مانند سایر بخش های آن، به مرور مستهلک شده و این فرسودگی به عدم کارکرد درست شارژر و اختلالات در فرایند شارژ منجر خواهند شد. جابجایی های مکرر لپ تاپ دل و البته پیچیدن و باز کردن مرتب سیم شارژر لپ تاپ دل ، فرسودگی شارژر را به شدت افزایش می دهد. بیشترین مشکلی که کاربران در این خصوص با آن مواجه میشوند، بروز قطعی و شکاف های بزرگ و کوچک در کابل شارژ این تجهیزات است. اگر جلوی یک پوسیدگی و یا شکاف کوچک در سیم شارژر را نگیرید، سیم شارژر کلاً قطع می شود و دیگر نمی توانید از آن استفاده کنید. در صورت مواجهه با هر گونه مشکل در کابل شارژر لپ تاپ خود، می‌توانید از خدمات ارائه شده از سوی نمایندگی تعمیرات لپ تاپ دل، بهره مند گردید.

تعویض شارژر لپ تاپ دل

یکی دیگر از خدمات مرتبط با تعمیر و بازیابی شارژر لپ تاپ دل ، تعویض شارژر است که با استفاده از شارژر های کاملا اورجینال و اصلی برند دل به انجام میرسد. کاربران لپ تاپ های دل می‌توانند جهت دریافت خدمات مرتبط با این بخش به نمایندگی تعمیرات Dell مراجعه کنند. در این مرکز امکان دریافت و خرید انواع شارژر های اورجینال برای کاربران این لپ تاپ ها، فراهم شده است. شارژر لپ تاپ دل به تامین انرژی لپ تاپ، یکی از مهم ترین ارکان این تجهیزات است و لازم است از نوع مرغوب و با کیفیت باشد. استفاده از شارژر های تقلبی، میتواند به مرور زمان خرابی باتری لپ تاپ را به همراه  داشته باشد و کاربران را متحمل هزینه هایی چون تعویض باتری لپ تاپ کند. از این رو توصیه میشود برای دریافت سرویس هایی چون تعویض شارژر لپ تاپ دل ، حتما از خدمات مراکز معتبری نظیر نمایندگی تعمیرات لپ تاپ دل بهره مند گردید.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩