اشتراک گذاری

تعویض شاتر دوربین کانن

تعویض شاتر دوربین کانن یکی از خدمات ویژه ایست که توسط واحد تخصصی تعمیر دوربین کانن ، به انجام میرسد. شاید بد نباشد، پیش از پرداختن به جزییات تعویض شاتر دوربین کانن در این نمایندگی، کمی در رابطه با چگونگی کارایی این قطعه ی مهم در دوربین های کانن، صحبت کنیم. به زبان ساده شاتر قرار گرفته در دوربین همچون یک پرده ی متحرک عمل میکند. شاتر در اصل به دستگاهی گفته میشود، که مقابل فیلم و یا سنسور دوربین دیجیتال قرار میگیرد و مانع رسیدن نور به آن میشود. این پرده تنها در زمان عکاسی، باز میشود و با کنار رفتن خود، اجازه ی ورود نور به گیرنده ی تصویر را میدهد. در حال حاضر دو نوع شاتر از نظر مکانیزم، در دوربین های کانن مورد استفاده قرار میگیرند که یکی به شاتر مکانیکی و دیگری به شاتر الکترونیکی معروف است. با توجه به اهمیت کارایی این قطعه میتوان گفت خرابی شاتر عملا دوربین را با اختلال در فعالیت روبرو میکند. یکی از راه های جبران مشکل در چنین مواقعی تعمیر یا تعویض شاتر دوربین کانن است که در ادامه  در واحد تعمیرات دوربین به چگونگی آن خواهیم پرداخت.

تعویض شاتر دوربین کانن

عملکرد شاتر دوربین به چه صورت است ؟

کارشناسان تعویض شاتر دوربین کانن با شناخت بسیار بالایی که نسبت به ساختار این قطعه و محل قرار گیری آن در دوربین دارند، قادرند کلیه ی مراحل تعویض آن را با دقت بسیار بالای خود، به انجام برسانند. محل قرار گیری شاتر در پشت آینه ی دوربین، قرار دارد. با بالا رفتن شاتر در زمان فشردن کلید شاتر، آینه هم بالا می رود و نور به سمت شاتر تابیده می‌شود. در چنین لحظه ای ، دریچه‌ ی شاتر نیز باز شده و نور به سنسور می‌رسد که نتیجه‌ ی چنین فرایندی ثبت تصویر نهایی است. معمولا شاتر‌ها به دلیل عملکردی که در دوربین ‌ها دارند، پس از مدتی از کار می‌افتند. البته زمان از کار افتادن شاتر دوربین، بستگی بسیاری به نحوه کاربری کاربر و نوع استفاده از دوربین دارد.

چگونگی تعویض شاتر دوربین کانن

آن چه پیش از هر چیز در تعویض شاتر دوربین کانن اهمیت دارد، شناخت کامل ساختار دستگاه است. برای انجام این مرحله، باید تمام اجزا و قسمت های دوربین از هم باز شوند تا بتوان به واحد شاتر دسترسی پیدا کرد. بعد از تعویض شاتر دوربین مجددا همه ی قسمت های دوربین در کنار هم قرار داده می شوند. برای آگاهی از متوسط طول عمر شاتر دوربین، میتوان به  اطلاعات مندرج در دفترچه راهنمای آن دقت کرد. لازم است بدانید، این امکان وجود دارد که عملکرد شاتر زودتر از عدد عنوان شده در دفترچه دچار اختلال شود. بین آینه‌ ی مخصوص بازتاب منظره و شاتر دوربین، شاتر از اهمیت بیشتری در مقایسه با آینه برخوردار است و با توجه به کارکرد دوربین کانن، معمولا شاتر بیشتر از آینه دچار مشکل میشود. حساسیت بالای این قطعه، از تعویض شاتر دوربین کانن ، فرایندی پیچیده ساخته است. با در نظر گرفتن هزینه ی بالای تعویض شاتر دوربین کانن ، بهتر است حتما، مقدار کارکرد آن را محاسبه کنید تا عمر باقی مانده از این ماژول را تخمین بزنید و بهترین مقایسه را برای خرید یک دوربین جدید یا تعویض شاتر دوربین کانن بگیرید.

 

نمایندگی تعمیر دوربین کانن

نمایندگی تعمیر دوربین کانن ، همانطور که از نامش پیداست به تعمیر دوربین های کانن اختصاص یافته است. این نمایندگی یکی از امن ترین و معتبر ترین درگاه های دریافت خدمات پشتیبانی را تشکیل داده است. نمایندگی کانن در تهران ، با تجهیز واحدهای مختلف تعمیراتی خود به ابزار و لوازم به روز، فضایی را مهیا ساخته است تا هر گونه مشکل و ناکارآمدی در انواع دوربین های کانن را به صورت دقیق و تخصصی، به انجام برساند. این مجموعه برای ارائه ی بهتر خدمات خود، از زبده ترین کارشناسان و متخصصان حاضر در سطح کشور دعوت به همکاری کرده است. لازم است اشاره کنیم، این نمایندگی تمامی خدمات و سرویس های خود را در خصوص عیب یابی و تعمیر و ترمیم این دوربین ها، به همراه گارانتی و ضمانت نامه ارائه میدهد.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩