اشتراک گذاری

آموزش تنظیمات دوربین کانن

یکی از اصلی ترین سوالاتی که اغلب دارندگان تازه کار دوربین های کانن ، با آن روبرو میشوند، چگونگی تنظیم دوربین شان است. در این مقاله قصد داریم به ذکر اصلی ترین نکات، تحت عنوان آموزش تنظیمات دوربین کانن ، بپردازیم. یکی از مهم ترین نکاتی که کاربران دوربین های کانن و سایر دوربین های دیجیتال باید نسبت به آن آگاهی داشته باشند، آشنایی با شرایط مختلف است. چرا که تنظیم دوربین ، بستگی مستقیمی به شرایطی دارد که قرار است عکاسی در آن انجام بگیرد.

به عنوان مثال برای عکاسی با نوردهی طولانی لازم است از تنظیماتی استفاده کنید که نتیجه ی آن در نور کافی روز ممکن است به یک عکس بی‌استفاده منتهی شود. به همین دلیل است که در بسیاری از دوربین‌های کامپکت از قبیل Canon SX620 HS با اینکه دوربین‌های فوق‌العاده‌ای برای کاربری خانگی محسوب می‌شوند، امکان تغییر تنظیمات نوردهی دستی وجود ندارد و خود دوربین با توجه به تصویری که پردازش می‌کند، بهترین تنظیمات دوربین را برای هر صحنه خاص انتخاب و اجرا می‌کند. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی مهم ترین اصول در آموزش تنطیمات دوربین کانن بپردازیم.

آموزش تنظیمات دوربین کانن

نکات مهم در آموزش تنظیمات دوربین کانن

شما برای انتخاب تنظیمات و تخمین شرایط محیط نیاز است که با اصول پایه ی عکاسی آشنا شوید. به همین دلیل هم عکاسانی که می‌خواهند فراتر از تنظیمات خودکار دوربینشان عکاسی کنند، معمولاً از دوربین‌های پیشرفته‌ تر مانند دوربین‌های DSLR یا بدون آینه پیشرفته استفاده می‌کنند که علاوه بر قابلیت‌های خودکار، امکان تنظیمات دستی را نیز دارد. برای آموزش تنظیمات دوربین کانن ، لازم است گزینه هایی که در ادامه به آن ها اشاره میکنیم را در اختیار داشته باشید.

  • کیفیت تصویر : انتخاب حالت RAW
  • نحوه فشرده‌سازی فایل خام : در صورت امکان روی حالت غیر فشرده قرار گیرد.
  • تراز سفیدی تصویر : حالت خودکار
  • تنظیمات از پیش آماده رنگ و نور دوربین از قبیل Picture Style / Creative Style / Film / Picture Control / : گزینه Standard
  • فضای رنگی یا Color Space :Srgb
  • قابلیت کاهش نویز در نوردهی طولانی یا Long Exposure Noise Reduction: روشن باشد
  • گزینه کاهش نویز برای حساسیت‌های بالا یا High ISO Noise Reduction: خاموش باشد
  • گزینه‌های ویرایش رنگ و نور مانند Active D-Lighting / DRO, HDR, Lens Corrections: خاموش باشد بهتر است.

آموزش تنظیمات دوربین کانن در حالت عکس برداری

ممکن است بسیاری از عکاسان به شما گفته باشند که مهم ترین نکته در آموزش تنظیمات دوربین کانن ، استفاده از حالت دستی است. اما لازم است بدانید، امروزه، دوربین‌ها به قدری پیشرفت کرده‌اند که می‌توانند به صورت “نیمه خودکار” و “نیمه دستی” هم به خوبی عمل کنند و رضایت کاربر را به همراه داشته باشند. یعنی به جای اینکه تمامی تنظیمات را به صورت خودکار تغییر دهند، می‌توانند بهترین تنظیمات “جانبی” را در کنار تنظیماتی که خود شما به صورت دستی انتخاب می‌کنید، برایتان انتخاب کنند. در واقع کافیست شما سرعت شاتر یا اندازه دیافراگم مورد نظر خودتان را انتخاب کنید، و دوربین بر همان اساس، با توجه به شرایط محیط و دوربین، بهترین تنظیمات را برایتان انتخاب می‌کند.

تنظیم دیافراگم دوربین کانن در زمان عکس برداری

از دیگر نکات در آموزش تنظیمات دوربین کانن ، تنظیم دیافراگم دوربین عکاسی است. میزان باز شدگی دیافراگم لنز تنها نور ورودی به دوربین را کنترل نمی‌کند، بلکه می‌تواند میزان محوشدگی پیش‌زمینه و پس زمینه تصویر را هم کنترل کند. به همین دلیل هم باید به دیافراگمی که انتخاب می‌کنید دقت کنید. اگر در یک محیط کم‌نور عکاسی می‌کنید استفاده از دیافراگم‌های باز به شما امکان می‌دهد از سرعت‌های شاتر بالاتر برای عکاسی روی دست استفاده کنید.

نمایندگی تعمیر دوربین کانن

نمایندگی تعمیر دوربین کانن همانطور که از نامش پیداست، به ارائه ی سرویس های تخصصی و جامع در خصوص عیب یابی و تعمیر انواع دوربین کانن میپردازد. این دوربین ها ، اگر چه از کیفیت و قدرت بسیار بالایی در ساختار فیزیکی و سخت افزاری خود برخوردارند، اما ممکن است به دلایل مختلفی، با اشکالاتی جزیی و کلی مواجه شوند. کارشناسان و متخصصان نمایندگی دوربین کانن ، ضمن بهره مندی از تخصص بالا و امکانات وسیع، قادرند هر گونه مشکل در عملکرد این دوربین ها و ارورهای دوربین کانن را شناسایی و مرتفع سازند.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩